PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق سرور های لینوکسی با ویندوزی چیه؟

abbas13677_2005
24-09-2005, 15:13
اقا من میخام هاست لینوکس بگیرم
با این که قوی تر از ویندوزه ولی ارزان تره
نکنه که کار با هاش سخته
چرا اینقدر لینوکسی ها ارزان هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Meisam
24-09-2005, 23:35
سلام ...
هوست لینوکس هم قوی تره و هم امنیت بیشتری داره
در ضمن برای استفاده ازش هم نیازی به دانش لینوکس نیست! این که هوست ویندوز گرونتره بخاطر اینه که سیستم عامل ویندوز یه سیستم عامل پولی هست
ممنون

AHT
25-09-2005, 13:29
ميثم جان من هم ميخواستم بدونم چيه
ممنون از توضيحاتت

mostafaeshghi
25-09-2005, 14:36
خب فرقش براي كاربر چيه؟ ممكنه در كارهايي كه فرد ميخواد با فضا و سايتش استفاده كنه تاثير بگذاره؟

Navid
25-09-2005, 17:25
ببینید سرور های لینوکس اصلی ترین تفاوتی که با سرور های ویندوز دارند اینه که برنامه های ساخت ماکروسافت روی اونا کار نمی کنه و به نظر من این سرور ها برای این هست که اگر احیانا کسی یک چیزی مد نظرش بود و اونو فقط ویندوز داشت بره سرور ویندوز بخره . البته همون جور که میثم گفت کار با سرور های لینوکس نیازی به یادگیری لینوکس نداره و امن تر و سریعتر است و مهمترین ویژگیش قیمت پایین ترشه ! البته من یه چیزی رو اضافه کنم که کار کردن با سرور لینوکس آسان تر از ویندوز است

Meisam
26-09-2005, 00:41
خب فرقش براي كاربر چيه؟ ممكنه در كارهايي كه فرد ميخواد با فضا و سايتش استفاده كنه تاثير بگذاره؟
سلام ...
دقیقا همینطوره ...
برروی سرور های لینوکس یک کنترل پنلی نصب میشه به نام Cpanel که امکانات خیلی خوبی به همراه داره و کار باهاش هم راحت تر هست ...
اما روی سرور های ویندوز یک کنترل پنلی نصب هست که به قدرت Cpanel نیست و خواه ناخواه امکاناتی رو که روی کنترل پنل Cpanel وجود داره رو در خودش نداره ...

اما Cpanel چیه!
كنترل پنل قدرتمنديه كه به كمك ابزار هاي موجود در اون ميتونيد به سادگي هر چه تمام تر سايت خودتون رو همونطور كه تمايل داريد مديريت كنيد . مديريت ايميل ها ، ديتابيس ها ، گرفتن نسخه پشتيبان از سايت ، تنظيم دسترسي ها ، آپلود فايل ، نصب برنامه هاي تحت وب ، دسترسي به آمار و ارقام بازديد ها و ... که بخشی از توانمندي هاي كنترل پنل قدرتمند Cpanel هست.

اما قدرت Cpanel در مورد ابزار ها و برنامه های تحت وب در قسمتی به نام Fantastico به اوج خودش میرسه

اما Fantastico چیه!
بخشي از Cpanel هست! كه بنا به نظر خدمات هاستینگی که شما قصد خریدش رو دارید تعداد برنامه های ارائه شدش فرق میکنه! اين برنامه شامل چندین و چند اسكريپ ( برنامه ) آماده و قابل نصب هست و شما تنها با چند كليك ميتونید برنامه مورد نظر رو بر روي سايت خودتون نصب و مورد استفاده قرار بدید . برنامه هایی که معمولا در Fantastico ارائه میشند شامل موارد زیر هستند :
برنامه هاي مديريت وبلاگ ، مديريت سايت هاي اينترنتي با همه امكانات و بخش ها ، مديريت انجمن و تالار هاي گفتگو ، ساخت چت روم ، مديريت گالري تصاوير ، برنامه هاي مديريت فروشگاهاي اينترنتي ، مديريت ايميل ها و ارسال خبر نامه ، راه اندازي سيستم هاي راي گيري ، مديريت تبليغات اينترنتي ، برنامه هاي مديريت مشتري و پشتيباني و ...

میتونید یک نمونه از Cpanel رو اینجا مشاهده کنید! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون ;)

mostafaeshghi
27-09-2005, 15:31
من يه سوال ديگه هم داشتم . اون اينكه آقاي نويد كاشاني فرمودند كه برنامه هاي ساخت ماكروسافت روي هاستهاي لينوكس كار نميكنند.

ميخواستم بپرسم چه برنامه هايي از ماكروسافت هستش كه روي سايت نصب ميشه و هاستهاي لينوكس قبول نميكنند؟ اگر ميشه يه چند مورد همراه با كاربردشان نام ببريد.

ممنون و متشكر

Meisam
27-09-2005, 16:20
سلام
زبان های برنامه نویسی Asp و Asp.Net فقط روی سرور های ویندوز کار میکنند .
ممنون