PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم من هیچ کدوم از فولدرها را نشان نمیدهد

navid1517
07-10-2007, 19:38
سلام دوستان
سیستم من مشکل پیدا کرده
در بعضی از درایوها
هیچ کدوم از فولدرها را نشان نمیدهد
اول فکر کردم پاک شدن اما حجم آنها درایو را اشغال کرده
حتی program files هم معلوم نیست hidden هم نیستند

کمکم کنید
ممنون

TEC
07-10-2007, 22:26
فکر کنم ویروس گرفته سیستمت. یه چک کن ببین.

winxp
08-10-2007, 01:04
سلام دوست عزیز

اول باید مطمئن بشی که فایلهات مخفی نیستند

برای فهمیدن به این که مخفی شدن یا نه میتونین برین داخل درایو و از

folder options\view\show all file and folder رو تیک بزنید و هم چنین
folder oprions\view\hidde protected oprations system files رو هم تیکشو بردارین و yes بزنین و سپس ok

حالا ببینین فایلهاتون دیده میشه یا نه ؟
اگه دیده شد که هیچی و الا دوباره برین همون قسمت ببینین تنظیماتی که انجام دادین عوض نشدن ؟

فعلا جواب اینارو بدین تا باز راهنماییتون کنیم

موفق باشین

Hamidkhann
08-10-2007, 02:43
احتمال داره از ویروسی باشه که autorun.inf میسازه. این ویروس خیلی بد قلقه

navid1517
09-10-2007, 22:02
نه مخفی نیستند هر folder که بازش می کنم دفعه بعد دیگه نیست
anti virus هم دارم اما نمیگیرتش
کمک بچه ها

DrXoX
09-10-2007, 22:11
اول با آنتی ویروس Nod یا KasperSky سیستم رو Scan کن

اگه با اینا Scan کردی نشد بهتره ویندوزت رو عوض کنی (30 تا 40 دقیقه ) بهتر از اینه که اینقدر خودتو اذیت کنی

javadshahvand
09-10-2007, 22:15
ویندوز رو عوض کن

بعد با کاسپر سرچ کن خودت هم دستی تمام new folder.exe هارو پاک کن

navid1517
09-10-2007, 22:22
من windows رو هم عوض کردم اما نشد اصلا من folder ندارم که پاکش کنم
kasper هم نگرفت

MEHDI GT
09-10-2007, 23:43
سلام شاید نتونم بهتون کمک کنم ولی این مشکل شمارو من هم داشتم وناشی از یک ویروسه
خیلی هم بد قلقه
بیشتر انتی ویرسهارو هم تست کردم ولی متاسفانه جواب نداد تنها کاری که میتونستم بکنم
اف دیسک کردن بود وبیخیال اطلاعات هاردم شدم ومشکلم برطرف شد

winxp
10-10-2007, 00:31
نه مخفی نیستند هر folder که بازش می کنم دفعه بعد دیگه نیست
anti virus هم دارم اما نمیگیرتش
کمک بچه ها

یعنی چی مخفی نیستند

شما نتیجه ی کاری رو که گفتم رو نگفتی

هیچ کدو از فایلهاتو پاک نکن و درایوت رو هم فرمت نکن

من قولت میدم که برگردونمشون

حالا یه کار دیگم میگم انجام بده

تو یکی از پوشه ها که داخلش یه پوشه دیگه هست برو , از اون پوشه هایی که ا حالا داخلش نرفتی و به قول خودت هنوز پاک نشده

مثلا مسیر زیر

d:\mp3

حالا داخل mp3 شما یا پوشه دیگه دارین به اسم مثلا hamid

شما قبل از رفتن به داخل پوشه حجم mp3 رو بگیرین ببینین چه قدره , فرض میگیریم 500 mb باشه

حالا برین داخلش و برین داخل پوشه حمید

با فرض این که پوشه حمید حجمش 50 mb باشه

حالا برگردین با درایو d و از mp3 پروپرتیس بگیرین

اگه پوشه مربوطه پاک شده باشه پس باید شما عدد 450 رو ببینین

واگه پوشه mp3 هم از بین رفته بود و نبود , شما از کل درایو حجمشو بگیرین ببینین 500 mb کم شده یا نه

خواهش میکنم هر کار میگم بکنین تا دل منو شاد کنین

هر کاری هم که کردین نتیجشو به من بگین

موفق باشین

:11:

DrXoX
10-10-2007, 01:12
سلام

مشکل اصلی رو پیدا کردم و همین طور راه حلش

همیشه به تمام کسانی که دچار مشکلات ویروسی بودند توصیه اکید می کردم که کامپیوتر خود را به یک آنتی ویروس قوی که امکان به روز شدن دارد مجهز کنند.اگر به اینترنت متصل می شوند در کنار آنتی ویروس ، دیواره آتش (Firewall) نصب کنند. از گشودن فایل های و ایمیل های مشکوک شدیدا خودداری کنند و قبل از استفاده از هر گونه فلاپی دیسک، CD یا حافظه های فلش از پاک بودن آنها مطمئن شوند.اما انگار با تمام دقتی که می کنم باز هم به ویروس آلوده شده ام.البته آنطور که خودم حدس می زنم باید یک تروجان سمج و البته بسیار زیرک باشد!
در مرحله اول باید بگویم که هیچ یک از آنتی ویروس های رایج مانند NOD32 ، Kaspersky ، Norton آن را پیدا نمی کند.
تنها Bitdefender آن را می شناسد که البته نمی تواند پاکش کند (همه این آنتی ویروس با آخرین آپدیتشان آزمایش شده اند)
اما برسیم به علامات و مشخصه های آلودگی سیستم.در مرحله نخست آلوده شدگی شما با اخطاری از طرف برنامه Soundmix مواجه می شوید که از وجود خطایی جدی در سیستم خبر می دهد.با زدن همزمان کلیدهای Ctrl ، Alt و Del پنجره Task Manager را خواهید دید.به تب پروسس (Processes ) بروید.در آنجا می توانید soundmix را ببینید.سعی کنید با زدن بر روی End Process آن را ببندید.مشکل همین جاست :نمیتوانید !شما آلوده شده اید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خرابکاری های ویروس : هنگامی که کامپیوتر شما به این ویروس آلوده شود دیگر نخواهید توانست فایل های پنهان شده تان (Hidden) را ببینید.منوی Folder Option باز می شود اما گزینه Show Hidden files and folder کار نمی کند.خود ویروس هم که در پوشه System32 ویندوزتان هم قرار دارد خود را مخفی کرده است.پس از گسترش ، ویروس مانع دسترسی شما به تنظیمات رجیستری (از طریق regedit ) می شود.با رشد ویروس ، سرعت ویندوز کندتر و کندتر می شود.
سرعت گسترش این ویندوز در بین کامپیوترها واقعا وحشتناک است و به جرات می توانم بگویم کامپیوتر های آلوده در چهارشنبه گذشته از دو دستگاه به بیش از صد دستگاه در شنبه رسیده است (با حساب یک جمعه تعطیل و پنجشنبه نیمه تعطیل در یک مانند دانشگاه)متاسفانه تمام تلاش های من برای پیدا کردن راه درمان آن بی نتیجه ماند و به شکل دیوانه کننده در حال گسترش است.اگر کسی راه پاک کردن آن و خلاص شدن از شر آن را میداند لطفا من را هم راهنمایی کند.
نکات اضافی :
پاک کردن آن با برنامه های رایج ضدتروجان بدلیل تغییری که برنامه در config داده است باعث خراب شدن ویندوز می شود. بعلاوه بدلیل اینکه ویروس خود را در مموری کپی کرده است با هر بار لود شدن ویندوز دوباره ویروس به شما سلام خواهد کرد.
در مدت تلاش برای پاک کردن ویروس به یک پدیده جالب هم برخوردم.برای اولین بار دیدم که یک ویروس خود را در حالت Safemode هم لود می کند.شاید اگر بتوان اسم اصلی ویروس یا تروجان را فهمید کشتن آن راحت تر شود.مشکل شناخته نشدن توسط آنتی ویروس هاست.

عمده ترین راه گسترش این ویروس ، از طریق حافظه های قابل حمل (FlashMemory،Mp3 Player و …) است.در نتیجه قبل از اتصال این وسایل به کامپیوتر از عاری از ویروس بودن آنها مطمئن شوید.
برای جلوگیری از تائیر ویروس بر روی کامپیوترتان ، در درایوی که ویندوز را در آن نصب کرده اید یک فایل متنی بدون محتوا با فرمت TXT و با نام stop بسازید یعنی stop.txt (این روش پیشگیری است و اثرات مخرب ویروس را از بین نمی برد)

آنتی ویروسش هم از لینک زیر می تونید دانلود کنید

حجم : 17.4KB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

winxp
10-10-2007, 03:18
یعنی چی مخفی نیستند

شما نتیجه ی کاری رو که گفتم رو نگفتی

هیچ کدو از فایلهاتو پاک نکن و درایوت رو هم فرمت نکن

من قولت میدم که برگردونمشون

حالا یه کار دیگم میگم انجام بده

تو یکی از پوشه ها که داخلش یه پوشه دیگه هست برو , از اون پوشه هایی که ا حالا داخلش نرفتی و به قول خودت هنوز پاک نشده

مثلا مسیر زیر

d:\mp3

حالا داخل mp3 شما یا پوشه دیگه دارین به اسم مثلا hamid

شما قبل از رفتن به داخل پوشه حجم mp3 رو بگیرین ببینین چه قدره , فرض میگیریم 500 mb باشه

حالا برین داخلش و برین داخل پوشه حمید

با فرض این که پوشه حمید حجمش 50 mb باشه

حالا برگردین با درایو d و از mp3 پروپرتیس بگیرین

اگه پوشه مربوطه پاک شده باشه پس باید شما عدد 450 رو ببینین

واگه پوشه mp3 هم از بین رفته بود و نبود , شما از کل درایو حجمشو بگیرین ببینین 500 mb کم شده یا نه

خواهش میکنم هر کار میگم بکنین تا دل منو شاد کنین

هر کاری هم که کردین نتیجشو به من بگین

موفق باشین

:11:

سلام

مشکل اصلی رو پیدا کردم و همین طور راه حلش

همیشه به تمام کسانی که دچار مشکلات ویروسی بودند توصیه اکید می کردم که کامپیوتر خود را به یک آنتی ویروس قوی که امکان به روز شدن دارد مجهز کنند.اگر به اینترنت متصل می شوند در کنار آنتی ویروس ، دیواره آتش (Firewall) نصب کنند. از گشودن فایل های و ایمیل های مشکوک شدیدا خودداری کنند و قبل از استفاده از هر گونه فلاپی دیسک، CD یا حافظه های فلش از پاک بودن آنها مطمئن شوند.اما انگار با تمام دقتی که می کنم باز هم به ویروس آلوده شده ام.البته آنطور که خودم حدس می زنم باید یک تروجان سمج و البته بسیار زیرک باشد!
در مرحله اول باید بگویم که هیچ یک از آنتی ویروس های رایج مانند NOD32 ، Kaspersky ، Norton آن را پیدا نمی کند.
تنها Bitdefender آن را می شناسد که البته نمی تواند پاکش کند (همه این آنتی ویروس با آخرین آپدیتشان آزمایش شده اند)
اما برسیم به علامات و مشخصه های آلودگی سیستم.در مرحله نخست آلوده شدگی شما با اخطاری از طرف برنامه Soundmix مواجه می شوید که از وجود خطایی جدی در سیستم خبر می دهد.با زدن همزمان کلیدهای Ctrl ، Alt و Del پنجره Task Manager را خواهید دید.به تب پروسس (Processes ) بروید.در آنجا می توانید soundmix را ببینید.سعی کنید با زدن بر روی End Process آن را ببندید.مشکل همین جاست :نمیتوانید !شما آلوده شده اید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خرابکاری های ویروس : هنگامی که کامپیوتر شما به این ویروس آلوده شود دیگر نخواهید توانست فایل های پنهان شده تان (Hidden) را ببینید.منوی Folder Option باز می شود اما گزینه Show Hidden files and folder کار نمی کند.خود ویروس هم که در پوشه System32 ویندوزتان هم قرار دارد خود را مخفی کرده است.پس از گسترش ، ویروس مانع دسترسی شما به تنظیمات رجیستری (از طریق regedit ) می شود.با رشد ویروس ، سرعت ویندوز کندتر و کندتر می شود.
سرعت گسترش این ویندوز در بین کامپیوترها واقعا وحشتناک است و به جرات می توانم بگویم کامپیوتر های آلوده در چهارشنبه گذشته از دو دستگاه به بیش از صد دستگاه در شنبه رسیده است (با حساب یک جمعه تعطیل و پنجشنبه نیمه تعطیل در یک مانند دانشگاه)متاسفانه تمام تلاش های من برای پیدا کردن راه درمان آن بی نتیجه ماند و به شکل دیوانه کننده در حال گسترش است.اگر کسی راه پاک کردن آن و خلاص شدن از شر آن را میداند لطفا من را هم راهنمایی کند.
نکات اضافی :
پاک کردن آن با برنامه های رایج ضدتروجان بدلیل تغییری که برنامه در config داده است باعث خراب شدن ویندوز می شود. بعلاوه بدلیل اینکه ویروس خود را در مموری کپی کرده است با هر بار لود شدن ویندوز دوباره ویروس به شما سلام خواهد کرد.
در مدت تلاش برای پاک کردن ویروس به یک پدیده جالب هم برخوردم.برای اولین بار دیدم که یک ویروس خود را در حالت Safemode هم لود می کند.شاید اگر بتوان اسم اصلی ویروس یا تروجان را فهمید کشتن آن راحت تر شود.مشکل شناخته نشدن توسط آنتی ویروس هاست.

عمده ترین راه گسترش این ویروس ، از طریق حافظه های قابل حمل (FlashMemory،Mp3 Player و …) است.در نتیجه قبل از اتصال این وسایل به کامپیوتر از عاری از ویروس بودن آنها مطمئن شوید.
برای جلوگیری از تائیر ویروس بر روی کامپیوترتان ، در درایوی که ویندوز را در آن نصب کرده اید یک فایل متنی بدون محتوا با فرمت TXT و با نام stop بسازید یعنی stop.txt (این روش پیشگیری است و اثرات مخرب ویروس را از بین نمی برد)

آنتی ویروسش هم از لینک زیر می تونید دانلود کنید

حجم : 17.4KB

سلام دوست عزیز

اینی که شما میگین مثل همون ویروس عمل میکنه و برا من هم اومده بود که دستی پاک شد

اما در بعضی سیستم ها این ویروس با نام svohost.exe , و در بعضی دیگر با نام services.exe کار میکنه

منم با شما موافقم , هیچ انتی ویروسی موفق به پاک شدن این ویروس نشد البته من update نکرده بودم

به هر حال اون دوستی که این مشکل رو داشت کارهای منو دنبال کنه تا ببینیم تو سیستم ایشون با چه اسمی قرار گرفته است

موفق باشین

MEHDI GT
10-10-2007, 05:58
:3: دقیقا تو سیستم من هم خودشو با نام services.exe معرفی کرده بود

navid1517
11-10-2007, 00:27
winxp عزیزم من این کارو کردم
حجم اشغال شده اما folder نیست
حتی یک درایو من الان فقط یک file داره اما16 گیگ used space دارم

winxp
11-10-2007, 00:53
سلام دوست من

ممنون اهمیت دادی

شما چک کردی ببینی تو سیستمت تنضیمات folder option خودکار عوض میشه یا نه

یعنی در حالی که شما فایل مخفی و سیستمی رو show کردین ولی باز اونا بر میگرده به حالت اول

اینو تست کردی یا نه

اگه رفتی اون تنضیمات رو فعال کردی ولی با بتن folder option و دوباره رفتن به اون قسمت متوجه شدی گزینه
show all files and folder که تیک زده بودی برداشته شده یا گزینه ی
hidde protected operation system file رو که تیکشو برداشته بودی حالا تیک خورده

اگه یکی از اینا اتفاق افتاد شما ویروس داری
اینو تست کن جوابشو بده
و رو درایوهات راست کلیک کن ببین auto داره یا نه
اینم بگو

فعلا

موفق باشی

navid1517
11-10-2007, 20:29
سلام
ببین دوست من
من این کارو کردم
نه تغییر نمیکنن

هیچ کدوم از دزایو هام هم auto ندارن

DrXoX
11-10-2007, 20:54
سلام

با این آنتی ویروس مخصوص Sound mix سیستم رو چک کن

حجمش : 17kb

امتحان کن خبرشو بده

navid1517
11-10-2007, 23:29
من اون مسیری که شما گفتید رو رفتم

تو سیستم من services.exe هست اینو چه کار کنم

winxp
12-10-2007, 00:34
سلام دوست عزیز

ببخشید دیر جواب دادم

خوب شما میتونین اون رو پاک کنین

برا این کار باید برین task manager در سربرگ proces و بگردین دنبال همین اسم services.exe دقت اشتباه نکنین

حالا روش کلیک کنین و end proces رو بزنین
حالا این برنامه رو تو یه فایل با پسوند بت ذخیره کنین و اجراش کنین

del c:\windows\services.exe

البته مسیر رو احتمال دادم اونجا باشه و الا شاید تو temp باشه

به هر حال شما مسیر درست رو وارد کنین و دلیل این که گفتم از این برنامه استفاده کنین برا این بود که اکان داره با رفتن تو درایو ها دوباره این برنامه شروغ به کار کنه

اینو که پاک کردین حالا این دستور رو تو یه فایل بت بنویسید و اجراش کنین

attrib -s -h d:\*.* /s /d
attrib -s -h E:\*.* /s /d
attrib -s -h f:\*.* /s /d
attrib -s -h g:\*.* /s /d
attrib -s -h h:\*.* /s /d

با راست کلیک open برین داخل درایو ببینین فایلهاتون اومده یا نه

اگه ومده بود و با رفتن داخل اونها دیگه ناپدید نشدن پس مشکل حل شده و الا بازم تو سیستم هستش

اینارو تست کنین جوابشو بگین

ممنون

navid1517
16-10-2007, 21:53
سلام winxp عزیز ببخشید دیر جواب دادم

من این کارو کردم درست شدن فقط یک سری از file ها نبودن که back up کردم
مشکلی که پیش نمیاد
ضمنا من تو هر فولدر یه فایل به نام desktopدارم چه کارش کنم

winxp
17-10-2007, 01:11
سلام دوست عزیز

خیلی خوشحالم کردی

بالاخره من به یه دردی خوردما

منظورت از بک اپ چی بود , شما میگی در بعضی پوشه ها بعضی فایلها نبودن که من بک اپ کردم
شما چی رو بک اپ کردی ؟

در مورد اون فولدر هم ببین پسوندش چیه ؟

اگه ini بود ببین داخلش چی نوشته بیا بزار اینجا تا بزرگترا بگن عیب داره یا نداره

موفق باشی