PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درصد تماس های موفق

M Like Mother
07-10-2007, 14:32
با سلام

دوستان یه آماری در مورد تماس های ایرانسل به خطوط ایرانسل و خطوط دیگر ( و بالعکس ) انجام دادم جالبه ...

امیدوارم براتون مفید باشه ...

البته این آمار فقط مخصوص تهرانه و چون از تعداد نمونه های زیادی استفاده نشده نمی تونه آمار خیلی دقیقی باشه ولی به نظر من در حد خودش خوبه ... تو این آمار من با زنگ زدن از ایرانسل به خطوط دیگه و بالعکس درصد تماس های موفق و مدت زمان لازم برای برقراری تماس رو حساب کردم که بهتون ارائه می کنم ...

این آمار رو در دو زمان مختلف ( پرترافیک و کم ترافیک) بصورت جداگانه گرفتم و حدود 2 ساعت فقط برای گرفتن آمار وقت گذاشتم پس دست کم نگیرید ....

البته ساعت پر ترافیک و کم ترافیک رو به حدس خودم انتخاب کردم ... ساعت پرترافیک رو از 17:30 تا 18:30 انتخاب کردم چون احساس کردم تو ماه رمضان تو این ساعت همه به هم زنگ می زنن که کجایی؟ کی میایی افطار؟ بعضی ها افطاری دادن ... بعضی ها مهمون دعوت کردن ... زود میشه ... دیر میشه ... تو ترافیک می مونن و خلاصه احساسم بر این بود که از نیم ساعت مونده به افطار تا نیم ساعت بعد اوج ترافیک تماس هاست تا بعد که سریالها شروع بشه و همه برسن خونه و تماس ها کاهش پیدا کنه ....

ساعت کم ترافیک هم با یه سری ادله از ساعت 13:30 تا 14:30 انتخاب کردم ... در ضمن در هر نوبت 10 تماس گرفته شده و آمار بدست اومده ... بگذریم بریم سر آمار ...

تماس ها در ساعت پرترافیک ( 17:30 تا 18:30)

از ایرانسل به ایرانسل از هر 10 تماس 10 تماس موفق ... زمان برقراری تماس بین 8 تا 12 ثانیه که اکثرا بین 8 تا 10 ثانیه وصل می شدند ...

از ایرانسل به ثابت از هر 10 تماس 6 تماس موفق ... زمان برقراری تماس بین بین 17 تا 18 ثانیه برای هر 6 تماس موفق بود ...

از ثابت به ایرانسل از هر 10 تماس 6 تماس موفق ... زمان برقراری تماس بین 3 تا 31 ثانیه که بود که برای 4 تماس حدود 3 تا 4 ثانیه ... برای یک تماس حدود 20 ثانیه و برای یک تماس تا 31 ثانیه طول کشید که جمعا میشه 6 تماس موفق ... ( در نظر داشته باشید این زمان از ابتدای زدن دکمه Talk بوده که حدود 3 ثانیه فقط برای گرفتن شماره
صرف شده است)

از ایرانسل به همراه اول از هر 10 تماس 8 تماس موفق ... زمان برقراری تماس برای تمام تماس های موفق بین 7 تا 9 ثانیه بود ...

تماس ها در ساعت کم ترافیک ( 13:30 تا 14:30)

از ایرانسل به ایرانسل از هر 10 تماس 10 تماس موفق ... زمان برقراری تماس 5 تا 6 ثانیه برای تمام تماس های موفق بود ...

از ایرانسل به ثابت از هر 10 تماس 10 تماس موفق ... زمان برقراری تماس 3 تا 4 ثانیه برای همه تماس های موفق بود ...

از ثابت به ایرانسل از هر 10 تماس 10 تماس موفق ... زمان برقراری تماس حدود 12 ثانیه برای همه تماس های موفق بود... ( در نظر داشته باشید این زمان از ابتدای زدن دکمه Talk بوده که حدود 3 ثانیه فقط برای گرفتن شماره صرف شده است)

از ایرانسل به همراه اول از هر 10 تماس 10 تماس موفق ... زمان برقراری تماس حدود 7 تا 8 ثانیه برای تمام تماس های موفق بود ...

نتایج ...

بهترین زمان برقراری تماس از ایرانسل به ثابت که 3 ثانیه است.

بدترین زمان برقراری تماس از ثابت به ایرانسل که 31 ثانیه است.

بیشترین درصد موفق تماس از ایرانسل به ایرانسل که در 20 تماس ( در ساعات پر ترافیک و کم ترافیک) ، 20 تماس موفق بوده یعنی 100% تماس ها موفق ...

کم ترین درصد موفق تماس از ایرانسل به ثابت و بالعکس بوده که در 20 تماس ( در ساعات پر ترافیک و کم ترافیک) ، 16 تماس موفق وجود داشته یعنی 80% تماس موفق ...

بدترین حالت ممکن ...

از ثابت به ایرانسل در ساعات پرترافیک که از 10 تماس 6 تا موفق بوده یعنی 60% و رکورد بیشترین زمان برای برقراری تماس را داشته یعنی 31 ثانیه ..

بار دیگر تاکید می کنم که این آزمایش در تهران انجام شده و کلیه تلفن های همراه با آنتن فول و کاملا در دسترس بوده اند ( و تلفن های همراه در حرکت نبوده اند ) ...

توجه کنید که 10 تماس مورد آزمایش قرار گرفته اند که خوب اگه این تماس ها 100 تا میشد آمار دقیق تری بدست می اومد ولی این دیگه کار من نیست و باید با دستگاه های مکانیزه انجام شود ...در این آمار گیری تماس از همراه اول به ایرانسل آزمایش نشد ( به دلیل برخی مشکلات) و ایضا تالیا ...

در تماس های ناموفق مشکل Network Busy یا Error In Connection بود.

دوستان دیگه اگر آماری گرفتند چه برای ایرانسل چه خطوط دیگه دریغ نکنند ... خواهشا صادقانه آمار بگیرد...

Farshadd
07-10-2007, 18:34
پس ما این نتیجه رو هیچ وقت تجربه نکردیم؟؟

از 100 تماس 1 تماس موفق

milad_milad_milad
07-10-2007, 22:01
ممنون دوست عزیز از اینکه زحمت کشیدی و برای تهیه امار تماسهای موفق و نا موفق وقت گزاشتی :11:

M Like Mother
07-10-2007, 23:59
پس ما این نتیجه رو هیچ وقت تجربه نکردیم؟؟

از 100 تماس 1 تماس موفق

نمی دونم تو چه منطقه ای هستی ولی کاری نداره مثلا ساعت 13:30 دو تا خط ایرانسل را بردار 10 بار زنگ بزن ببین چه نتیجه ای میگیری ...

البته همانطور که گفتم آنتن فول بود و موبایل ها در حرکت نبودند ....

Farshadd
08-10-2007, 12:14
نمی دونم تو چه منطقه ای هستی ولی کاری نداره مثلا ساعت 13:30 دو تا خط ایرانسل را بردار 10 بار زنگ بزن ببین چه نتیجه ای میگیری ...

البته همانطور که گفتم آنتن فول بود و موبایل ها در حرکت نبودند ....

تو شهر ما بعضی روزا ارتباطات سیار هم خراب میشه چه برسه ایرانسل.

الان نتیجه رو بهت میدم.

از 10 تا تماس ساعت 6 بعد از ظهر 2 تماس موفق ولی هیچ گونه صدایی ردو بدل نمیشد فقط زمان سپری میشد و پول میومد.
البته هر روز این آش و این کاسه.

شاید تو شهر ما فقط خراب باشه.

به هر حال از زحمتت ممنون.

CD-RW
09-10-2007, 10:45
بابا حوصله , بابا پشتکار , بابا آمار , بابا دقت . کارت قابل تحسینه , از زحماتت تشکر میکنم .

Ship Storm
09-10-2007, 11:25
دوستان شاید باورتون نشه من تا حالا تو جاهایی که آنت میداده گوشی خودم تماس ناموفق نهایتا 10 تا داشتم

M Like Mother
09-10-2007, 11:31
تو شهر ما بعضی روزا ارتباطات سیار هم خراب میشه چه برسه ایرانسل.

الان نتیجه رو بهت میدم.

از 10 تا تماس ساعت 6 بعد از ظهر 2 تماس موفق ولی هیچ گونه صدایی ردو بدل نمیشد فقط زمان سپری میشد و پول میومد.
البته هر روز این آش و این کاسه.

شاید تو شهر ما فقط خراب باشه.

به هر حال از زحمتت ممنون.

با این حساب میشه گفت درصد تماس های موفق شما 0% است که خیلی درصد عجیبیه .... نهایت اگه اون 2 تماس رو موفق فرض کنیم میشه 20% .... در واقع شبکه تو شهرتون خیلی باید افتضاح باشه .... شهرتون کجاست؟