PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم نمايش آيكون و شناختن دي وي دي رام در My Computer ‌ ؟

jedivssith
07-10-2007, 08:52
درود
دي وي دي رام من بطور عادي و ظاهري سالم است يعني سيني آن داخل و خارج مي شود ولي آيكون آن در سيستم و My Computer نشان داده نمي شود چه مشكلي است ؟ البته قطعه پاور من چند وقت پيش سوخت آيا مربوط به آن مي باشد؟ در حاليكه سي دي رام و ديگر قطعات سالم هستند؟

با سپاس فراوان
بدرود

pd2006
07-10-2007, 10:20
سلام

وقتی سیسیتم رو روشن میکنین ، وارد setup بشین و ببینین که در اونجا دی وی دی رام تون شناسایی شده و یا خیر ؟

robert
07-10-2007, 10:41
درود
دي وي دي رام من بطور عادي و ظاهري سالم است يعني سيني آن داخل و خارج مي شود ولي آيكون آن در سيستم و My Computer نشان داده نمي شود چه مشكلي است ؟ البته قطعه پاور من چند وقت پيش سوخت آيا مربوط به آن مي باشد؟ در حاليكه سي دي رام و ديگر قطعات سالم هستند؟

با سپاس فراوان
بدرود

سلام رفیق

ببینم dvdrom شما سالم بود و اخیرا اینجوری شده یا اینکه تازه خریدین و نصبش کردین و با این مشکل مواجه شده اید؟؟؟

dvd رو که داخلش میذارین میشناسه یا نه؟؟؟

باز و بسته شدن درب دی وی دی رام مربوط به کابل برق میشه(( چند تا رشته سیم قرمز و سیاه و زرد رنگ هستند که به یه کانکتور وصل میشن)) ولی کار کرد و شناخت اون توسط سیستم عامل وظیفه کابل نواری (( IDE )) هست !!! البته اگه مال شما کابل نواری بخوره !!!:46:

شما برید یه بار چک کنین ببینین کابل نواری رو درست جا انداخته این یا نه !!! از طرفی کابل نواری در قسمت کنارش یه خط قرمز رنگ داره که باید به سمت کابل برق قرار بگیره تا بتونه درایو رو بشناسه !!!

Farahmand Farshidy
07-10-2007, 11:48
سلام دوست عزیز!!

به بایوس بروید و ببینید که آیا DVD Rome شما بوسیله بایوس شناخته میشود یا نه؟ ممکن در آنجا Disable شده باشد. اما این مشکل همچنان مربوط به طرز کابل کشی - کابل های انتقال داده میشود زیرا اگر این کابل ها درست کابل کشی نشده باشند، DVD Rome شما بوسیله بایوس و ویندوز شناخته نمیشود.

برای رفتن به بایوس، کامپیوتر تان را ریستارت کنید و نظر به نوعیت مادر برد تان یکی از کلید های مانند Delete, F2, Esc و یا F12 را بفشارید که اکثراً کلید Delete برای وارد شدن به بایوس مادر برد ها استفاده میشود.

فعلاً این راه ها بنظرم رسید. تا بعد.

مؤفق باشید!!
فرهمنـــــــــد

mahdi7610
07-10-2007, 12:41
سلام دوست عزیز
راستش همه راهها را دوستان گفتند و باید با یکی از این روشها مشکلتون حل بشه . ولی گاهی این مشکل می تونه جنبه نرم افزاری داشته باشد . من هم یه روشی را میگم که گاها می تونه کار گشا باشه .

1- وارد ريجستری شويد.

۲-مسير زير را پيدا کنيد

{H_L_M\System\CurrentControlSet\Control\Class\{3d3 6 e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318

3-از منوی Registry بايد گزينه Export Registry File را انتخاب کنيد و از همين شاخه يک فايل Backup می سازيد. (درصورتيکه مشکلی برای ويندوز پيش آمد دوباره از اين فايل استفاده می کنيد)

۴-اگر مقاديری به نامهای UpperFilters و يا LowerFilters وجود داشت آنها را حذف کنيد

۵-از ريجستری خارج شويد و کامپيوتر را Reset نماييد

۶-بعد از بالاآمدن ويندوز وارد Control Panel شويد و آيکن system را باز کنيد در پنجره ظاهر شده بايد وارد قسمت HardWare شده و از اين قسمت بايد Device Manager را انتخاب کنيد

۷- در اين پنجره هر درايوی که با علامت سوال همراه بود انتخاب کنيد و از منوی Action بايد Uninstall را انتخاب کنيد و روی OK کليک کنيد.

۸-مرحله ۷ را برای تمام درايوهايی که با علامت سوال هستند تکرار کنيد.

۹- از منوی Action بايد گزينه Scan for hardware changes را انتخاب کنيد در پايان درايوهای DVD-ROM روی ويندوز نصب خواهند شد