PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری خواهش می کنم هر چه سریعتر من رو کمک کنید

تانتا
05-10-2007, 17:17
من می خواستم رمز setup کامپیوتر را پاک کنم برای همین باطری رو در آوردم بعد از چند دقیقه که وصل کردم سیستم رو که روشن کردم اصلا صدای بوق نشنیدم یه پنجره ای مربوط به مانیتور اومد که بالای اون نوشته بود out of ferecuncy(خارج از محدوده فرکانس) وسط پنجره هم یک سری فرکانس نوشته بود پایین پنجره هم نوشته بود power managment . این سیستم گرافیکش هم onboard .یه کارت گرافیک هم روش نصب کردم ولی باز هم جواب نداد (اصلا مانیتور روشن نمی شد) شاید چون onboard بود کارت گرافیک جواب نمیده .به هر حال کمکم کنید درستش کنم. متشکرم

m_a_h_n_o
09-10-2007, 06:02
شما باید به طریقی وارد SetUp شوید (با فشردن یکی از اینا DEL / F1 / F2 / Esc / F8 / F11 / ,...
بستگی به مادر بورد داره
!!!!!! وقتی وارد ستاپ شدید باید حتما بایوس رو سیو کنید(با فشردن F10...حتی اگه تغییری هم توی تنظیمات نداده باشید. !!!!!!!!!
این پیغام به دلیل نا پایدار شدن فرکانسهاست...در کل بعد از هر cmos یا هر Bios Updating باید همین کارو بکنید....

m_a_h_n_o
09-10-2007, 06:08
در ضمن وقتی میخواهید باطری رو در بیارید حتما تمام سیمهای مربوط به پاور رو از کامپوتر قطع کنید حتی سیم مانیتور رو هم...اگه روی مادربوردتون رو بگردین شاید جامپری باشه که زیرش نوشته ای به این مذمون است : clear cmos یا cmos ....اگه این جامپرو پیدا کردید دیگه برای پاک کردن بایوس احتیاجی به در آوردن باطری نیست ،فقط کافیه که جامپرو جا به جا کنید....برای اطلاعات بیشتر به دفترچه مادربورد یا سایت مادربورد سری بزنید...