PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تو رو خدا این چیه که کلا سیستممو به هم زده؟

بهنازی
05-10-2007, 14:57
سلام خدمت همه دوستان
من تو اینترنت بود همین که وارد یه سایت شده چند لحظه ویندوز هنگ کرد و پیام داد که ویندوز یه Spyware شناسایی کرد و من یه انتی Spyware نصب کردم و چند تای پیدا کرد و پاک کرد ولی باز این پیامو ویندوز میده؟
من چک کردم دیدم که چند تا فایل به نامهای printer.exe -spoolvs-autorun-findfast به استارت آپ ویندوز اضافه شدند من ایها رو همگی پاک کردم ولی باز در هر ری استارت دوباره لود میشن نمیدونم گیج شدم چجوری باید اینها رو از بین ببرم؟

خوهشا کمکم کنید

ADRIEN
05-10-2007, 15:04
از Nod32 هم استفاده كنيد

بهنازی
05-10-2007, 15:08
این بگم که بعدا با غیر فعال کردن فایلی به نام shell.exe این پیام قطع میشد ولی پس ار از ری استارت دوبار این پیام ظاهر میشد.من این فایلو از شاخه ویندوز پاک کردم ودرست شد ولی یه مشک دیگه بوجود اومده.
تو هر با استارت ویندوز پیام میده که فایل shell.exe پیدا نشد ولی میتونم وارد ویندوز بشم.ولی کنترل پنل رو ندارم.حالا این مشکل رو چجوری حل کنم خیلی هم گشتم نتونستم همچین فایلی رو پیدا کنم حتی تو سیدی.
راستی من Fire Fox هم دارم که بهد ورود این اسپای دیگه کار نمیکنه.
با تشکر از دوستان

mahdi7610
05-10-2007, 15:18
حتما از spyware doctor و nod32 و کاسپراسکای به روز شده استفاده کن در ضمن حتما در حالت safe mode سیستم را ویروس یابی کن

mahdi7610
05-10-2007, 15:42
ابتدا قبل از هر کاری سیستم ریستور را برای کلیه درایوهات غیر فعال کن تا اسیبی به اطلاعات و درایوهای دیگه وارد نشه . فکر کنم منظورت shell.dll هستش . که یکی از فایلهای ضروری ویندوز هستش که فکر کنم پاکش کردید و باید بازسازی کنید . از دستور sfc /scannow استفاده کنید .

بهنازی
05-10-2007, 16:09
نه عزیز همون Sell.exe بود

DrXoX
05-10-2007, 19:41
سلام

به نظر من هم بهترین راه ویروس یابی با Node 32 هستش ، آنتی ویروس DrWeb هم گزینه خوبیه

پیشهاد می کنم هر وقت ویندوز رو نصب کردی اول یک آنتی ویروس و یک Anti Spy خوب رو سیستمت نصب کن

که این مشکلات برت پیش نیاد

winxp
05-10-2007, 23:53
سلام عزیز من

ببین , بچه ها خیلی راههای خوبی گفتن و من سر جمع بهت میگم چی کار کن

قبل از هر کاری system restore رو از کار بنداز و برو با safe mode بیا بالا

حالا با انتی ویروس update شده که بهتره kasper باشه سیستم رو ویروس یابی کن
و هم چنین با یک spyware نیز سیتم رو scan کن و همه ویروسهارو پاک کن

حالا سیستم رو restart کن و دوباره با Safe mode بیا بالا و دوباره همین کارهارو انجام بده
ببین ویروس داری یا نه ؟ خبرشو بده

حالا به طور normal با سیستم بوت شو و دوباره نیز scan کن ببین ویروس پیدا میکنه یا نه

با این کار باید مشکل شما حل بشه و ضمنا ویروس یاب و spywar رو از کار نندازین

موفق باشین

بهنازی
05-10-2007, 23:54
دوستان عزیز پس این shell.exe چه فیلیه کسی این فایل رو نداره بده من هر بار ویندوز رو استارت میکنم میگه که این فایل رو نتونست پیدا کنه؟ من این فایل رو پاک کردم مشکل اسپلی ور هم حل شد ولی این مشکل واسم به وجود اومد.کنترل پنل رو هم رو استارت ندارم.

آرشین
06-10-2007, 00:07
سلام شما به احتمال بسیار زیاد در سایت ---- بودین چون اینجور ویروسها 98 درصد در همین سایتها یافت می شوند !
آنتی ویروس پاندا را به روز کن درست میشه
و توصیه دوم اینکه دیگه بدون آنتی ویروس به روز شده به سایت ---- سرک نکش

winxp
06-10-2007, 00:19
دوستان عزیز پس این shell.exe چه فیلیه کسی این فایل رو نداره بده من هر بار ویندوز رو استارت میکنم میگه که این فایل رو نتونست پیدا کنه؟ من این فایل رو پاک کردم مشکل اسپلی ور هم حل شد ولی این مشکل واسم به وجود اومد.کنترل پنل رو هم رو استارت ندارم.

سلام

شما کاری رو که گفتم انجام بده

اون فایل shell.exe هم مربوط به ویندوز نبوده

اون ویروس بوده که انتی ویروس پاکش کرده و ادرسش تو ریجستری مونده

قبلا چون وجو د داشته error نمیداده و برنامه اجرا میشده ولی حالا که سیستم رو بالا میارین میاد میبینه یه ادرس تو ریجستری هست که میگه فلان برنامه باید اجرا بشه ولی وقتی میره به اون ادرس میبینه همچین چیزی وجو نداره و error میده

اگه میخواین این Error نباشه میتونین تو ریجستری سرچ کنین shell.exe و هر چی از این فایل پیدا کرد پاگ کنید

ولی بهترین راه همین بود که قبلا گفتم

=======================

قبل از هر کاری system restore رو از کار بنداز و برو با safe mode بیا بالا

حالا با انتی ویروس update شده که بهتره kasper باشه سیستم رو ویروس یابی کن
و هم چنین با یک spyware نیز سیتم رو scan کن و همه ویروسهارو پاک کن

حالا سیستم رو restart کن و دوباره با Safe mode بیا بالا و دوباره همین کارهارو انجام بده
ببین ویروس داری یا نه ؟ خبرشو بده

حالا به طور normal با سیستم بوت شو و دوباره نیز scan کن ببین ویروس پیدا میکنه یا نه

با این کار باید مشکل شما حل بشه و ضمنا ویروس یاب و spywar رو از کار نندازین
=======================

موفق باشین

:11:

بهنازی
06-10-2007, 09:39
با تشکر از دووستان یه سوال واسم پیش اومده که:
چرا عمل جستجو ویروس یا اسپایور باید تو safe mode انجام بشه فرقش با اسکن در خود ویندوز نرمال چیه؟

با تشکر

mahdi7610
06-10-2007, 11:47
سلام شما به احتمال بسیار زیاد در سایت ---- بودین چون اینجور ویروسها 98 درصد در همین سایتها یافت می شوند !
آنتی ویروس پاندا را به روز کن درست میشه
و توصیه دوم اینکه دیگه بدون آنتی ویروس به روز شده به سایت ---- سرک نکش

ارشین عزیز به خاطر احترام به سایر اعضاء بهتره این حرفها را توی پیغام خصوصی به طرف مقابل بگین .

mahdi7610
06-10-2007, 12:47
با تشکر از دووستان یه سوال واسم پیش اومده که:
چرا عمل جستجو ویروس یا اسپایور باید تو safe mode انجام بشه فرقش با اسکن در خود ویندوز نرمال چیه؟

با تشکر

سلام

به خاطر این که در حالت عادی خیلی از قسمتها و فایلها سیستمی ویندوز برای بسیاری از برنامه ها
از جمله انتی ویروس ها غیر قابل دسترسی می باشد و در حالت safe mode بسیاری از فایلهای سیستمی مانند autoexec.bat و config.sys که مانع از دسترسی به بعضی از قسمتهای سیستم می شوند اجرا نمی شوند . بنابراین بهتره از حالت safe mode که در اون بسیاری از سرویسها قابل دسترسی هستش استفاده بشه . در حالت عادی وقتی انتی ویروس ها بسیاری از ویروسها را پیدا کنند به دلیل خاصیتی که اون فایل داره شاید انتی ویروس نتونه اون فایل الوده را پاک کنه چون توسط ویندوز اون فایل قابل پاک شدن نیست . اما اگر فایلی از فایلهای سیستمی ویندوز الوده به ویروس شده باشه و انتی ویروس اونا پیدا کرده باشه به راحتی در حالت safe mode می تونه اونا از بین ببره . چون توی این حالت دیگه ویندوز نمی تونه اجازه پاک شدن را نده .

آرشین
06-10-2007, 16:10
ارشین عزیز به خاطر احترام به سایر اعضاء بهتره این حرفها را توی پیغام خصوصی به طرف مقابل بگین .
درست میفرمایین ولی بهتره بعضی از دوستان که اینو میخونن قبل از ویروسی شدن بفهمن .

بهنازی
06-10-2007, 16:37
درست میفرمایین ولی بهتره بعضی از دوستان که اینو میخونن قبل از ویروسی شدن بفهمن .
دوست عزیز مثل اینکه شما خیلی ازت خودت مچکری آقای پرفسور حتی به این امر یقین هم داشتی نمی بایستی تو تاپیک مطرح میکردی واقعا که خیلی آدم مزخرفی هستی

avril
06-10-2007, 17:00
اون پیغامی که جواب دادی یه پیغام جعلی بوده که دستوری برای اجرای ویروس توی ویندوز بوده پس بهتره برای اجرا نشدن این دستور از سیف مود اقدام کنی
احتمال میدم این ویروس خودشو به چند تا از فایلها سیستمی چسبنده یا اینکه دستوری برای جلوگیری از پاک شدنش تو این فایلها داده پس کلا سیستم ریستور را خاموش کن و فایلهایی سیستمی که فکر میکنی آلوده هستند به صورت دستی قرنتینه کن این کارها رو تو سیف مود انجام بده و بعد از یه سایت سیستمت رو چک کن ( پاندا یا کاسپر )
یه فایروال هم داشته باشی بد نیست
این فایلها میتونن به راحتی ویروسی شن
explorer.exe - security.dll - spoolsv.exe - svchost.exe

بهنازی
06-10-2007, 17:39
دوست عزیز مثل اینکه شما خیلی ازت خودت مچکری آقای پرفسور حتی به این امر یقین هم داشتی نمی بایستی تو تاپیک مطرح میکردی واقعا که خیلی بچه ای.

آرشین
06-10-2007, 18:07
دوست عزیز مثل اینکه شما خیلی ازت خودت مچکری آقای پرفسور حتی به این امر یقین هم داشتی نمی بایستی تو تاپیک مطرح میکردی واقعا که خیلی آدم مزخرفی هستی
نعمات کمک به ایرانیان ! :34::34: