PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز بروی هارد های ساتا سری اول چگونه هست؟

!As@d
03-10-2007, 23:38
با سلام به تمامی دوستان....
کسی می دونه چطوری روی سیستم های که دارای هارد ساتا سری اول هستند میشه ویندوز نصب کرد؟:20:
ظاهرا نصب ویندوز بروی این هارد ها قلق خاصی داره!
من از طریق بایوس که می خوام نصب کنم بعد مراحل ابتدائی و انجایی که اینتر و بعد اف 8
رو می زنم و باید پارتیشن ها مشخص بشه گیر می کنه و یه صفحه آبی رنگ میاد که میگه هارد مشکل داره....:41:

منمون میشم اگه کمک کنید:11:
دوستی می گفت در مراحل ابتدائی نصب باید اف6 رو بزنم و....

winxp
04-10-2007, 01:47
lمگه هارهای سری اول چه فرقی با بعدیها میکنه ؟

ADRIEN
04-10-2007, 01:53
شايد مادر بردت قابليت Support ساتا رو بصورت Auto نداره
اينكارو از بايوس انجام بده
مشخصات سيستم رو هم بگي بد نيست

Herasat
04-10-2007, 02:38
سلام

دوست عزیز در بعضی از مادر بوردها به علت ، قدیمی بودن ورژن بایوس مادربورد ممکن است در هنگام نصب ویندوز ، به خصوص ویندوز اکس پی ، سیستم نتواند هارد دیسک را شناسایی کند. بنابراین در این مواقع ، ابتدا باید بایوس را آپدیت کنید و بعد به عمل نصب ویندوز بپردازید. اما اگر مشکل حل نشد شما به یک دیسک راه انداز مخصوص دیسکهای sata نیاز مند هستید. ولی یک نکته وجود دارد ؛ شما اول هارد خود را بر روی یک سیستم دیگر تست کنید ببینید آیا مشکل حل می شود یا نه یعنی هارد خود را به یک سیستم سالم وصل کرده و عمل نصب ویندوز را انجام دهید ؛ زیرا ممکن است قسمت های دیگری از کامپیوتر شما دچار مشکل باشد ؛ مانند : Power یا حتی RAM کامپیوترتان، که تا تست بالا را انجام ندهید قادر به پیدا کردن مشکل نیستید.

!As@d
04-10-2007, 21:36
سلام

دوست عزیز در بعضی از مادر بوردها به علت ، قدیمی بودن ورژن بایوس مادربورد ممکن است در هنگام نصب ویندوز ، به خصوص ویندوز اکس پی ، سیستم نتواند هارد دیسک را شناسایی کند. بنابراین در این مواقع ، ابتدا باید بایوس را آپدیت کنید و بعد به عمل نصب ویندوز بپردازید. اما اگر مشکل حل نشد شما به یک دیسک راه انداز مخصوص دیسکهای sata نیاز مند هستید. ولی یک نکته وجود دارد ؛ شما اول هارد خود را بر روی یک سیستم دیگر تست کنید ببینید آیا مشکل حل می شود یا نه یعنی هارد خود را به یک سیستم سالم وصل کرده و عمل نصب ویندوز را انجام دهید ؛ زیرا ممکن است قسمت های دیگری از کامپیوتر شما دچار مشکل باشد ؛ مانند : Power یا حتی RAM کامپیوترتان، که تا تست بالا را انجام ندهید قادر به پیدا کردن مشکل نیستید.
با سلام...
در حال حاضر ویندوز بروی این سیستم نصب و مشکلی نداره.....
فقط به خاطر ویروسی شدن شدید و کند شدن سرعت قصد تعویض ویندوز را دارم....

شايد مادر بردت قابليت Support ساتا رو بصورت Auto نداره
اينكارو از بايوس انجام بده
مشخصات سيستم رو هم بگي بد نيست

مشخصات:
مادربورد شاتل رم512 و سی پی یو 2.6 سپیرون ای ام دی هارد ساتا 80
از بایوس دقیقا چکار کنم؟

Moh3en_DDD
04-10-2007, 21:40
یک دیسک همراهش باید باشه ! دیسک را توی فلاپی درایو بزار و سیستم را ریست کن و از اول نصب کن .. منم خیلی از این مشکل ها داشتم ..

javadshahvand
04-10-2007, 21:49
با سلام به تمامی دوستان....
کسی می دونه چطوری روی سیستم های که دارای هارد ساتا سری اول هستند میشه ویندوز نصب کرد؟:20:
ظاهرا نصب ویندوز بروی این هارد ها قلق خاصی داره!
من از طریق بایوس که می خوام نصب کنم بعد مراحل ابتدائی و انجایی که اینتر و بعد اف 8
رو می زنم و باید پارتیشن ها مشخص بشه گیر می کنه و یه صفحه آبی رنگ میاد که میگه هارد مشکل داره....:41:

منمون میشم اگه کمک کنید:11:
دوستی می گفت در مراحل ابتدائی نصب باید اف6 رو بزنم و....

یه دسیکت خام و فرمت شده تو فلاپی بزار بعد از سی دی مادربردت بوت شو برو توقسمت راید با انتخاب این گزینه یه فلاپی راه انداز درست میکنه که موقه نصب ویندوز باید اونجایی که میاد سخت افزارو چک کنه کلیدf6 رو بزنی تا بیاد هاردتو از طریق اون فلاپی بشناسه بعد اینتر می کنه و بقیه کار...

!As@d
04-10-2007, 22:58
با تشکراز همگی دوستان تست می کنم.....:10:

Sharim
05-10-2007, 21:58
ویرا یش شد