PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد نصب دو هارد(فوری)

sara46
02-10-2007, 15:55
سلام

چطور میشه روی یک سیستم دو هارد نصب کرد و هر دفعه انتخاب کنیم که با کدوم هارد سیستم کار کند ؟
محیط کاری سیستم داس است و مخصوص یک شرکت است .
می خام هر موقع که نیاز داشتم از هارد اولی و هر موقع که نیاز داشتم از هارد دومی استفاده کنم . البته بدون اینکه سیستم رو باز کنم . به صورت نرم افزاری یا روش های دیگه امکان داره ؟ نیاز فوری دارم . ممنون .

ممنون
سارا

pedram_ashena
02-10-2007, 16:13
ماشاء ا.. سارا جان چه بزرگ شدي.272 پست.روزهاي اولت را به خاطر دارم

براي استفاده انتخابي از 2 هارد بهترين راه ستاپ اول ريبوت است . روي Delete چند بار بزن(هنگامي كه سيستم ريستارت شده و صفحه مشخصات اول مشكي مياد) در صفحه آبي باز شده در قسمت درايوهاي شناخته شده هارد مورد نظر را none كنيد.يا اگر مادربرد جديدي داريد يك قسمت هست كه ميپرسه بوت اول از كدام هارد يا ... باشد.

مدل مادربورد را اگر بگيد بهتر است

موفق باشيد ;)

sara46
02-10-2007, 16:28
مرسی . غذا زیاد می خورم زود بزرگ بشم .

کامپیوتر و مادربورد اون شرکت خیلی قدیمی است . شما از این راه مطمئن هستی ؟ اگه مطمئن هستی و کارایی داره من بگم بهشون ....

sara46
02-10-2007, 16:31
میشه کمی جزئیات بیشتری رو هم توضیح بدی ؟
محل دقیق هاردهای شناخته شده و ..............؟

pedram_ashena
02-10-2007, 16:35
بله .جواب ميدهد.در تنظيمات ستاپ در همان 2 گزينه اول يك جايي هست كه اسم و مشخصات هارد را نوشته و ميتوانند هر كدام را كه ميخواهند موقتا متوقف كنند.

البته يك راه ديگه هم زدن دكمه f8 پس از ريبوت است.كه صفحه اي باز ميشود و ميپرسد كه بوت اول از كدام هارد باشد

Lord_theOne
03-10-2007, 10:30
همانطور كه دوست عزيز گفتند
اگر قدمي هست پس هارد PATA (IDE) است پس اول از يك كابل 80 پين استفاده كنيد بهتر است
دوم هاردي كه ويندوز داريد را MASTER بگذاريد جامپرش را مستر كنيد و هارد دومي داس را Slave كنيد
سوم در Setup مادربرد در قسمت Advance Bios اونجا مي توانيد بگيد بوت اول روي كدام سخت افزار باشد
اگر مي خواهيد با داس بياييد بالا باي اينگون عمل كنيد First Boot را مي گذاريد با دكمه هاي Page Up , Dwon مي گذاريد روي H-DD 1 كه مي شود هارد دوم و H-DD 0‌مي شود هارد اول همون MASTER
بعدش Svae And Exit مي زني Y و مي آييد بيرون
شما هر وقت خواستيد داس كار كنيد يا ويندوز كار كنيد بايد برويد در اين محلي كه گفتم و بوتها را به نسبت نياز عوض كنيد
اگر موردي هم بود بگيد تا بيشتر توضيح بدهم
جامپر هم منظورم يك قطعه آهني روكش پلاستيكي پشت هارد كنار پاورش هست بين دوتا پين اتصال داده شده
روي هارد هم نوشته كه چگونه مي توني Slave و Master كني اون پايه هم كه تكي هست در آن مكان مي شود Key اونجا 9 پايه (PIN) دارد و اوني كه تنهاست KEY هست نقشه SLave و Master هم روي هارد هست

sara46
04-10-2007, 04:05
خیلی ممنون از دوستان . ظاهرا ً مشکل حل شد. اگه مشکلی داشتم می پرسم .
ممنون