PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بي رنگ كردن پس زمينه آيكن هاي روي دسكتاپ

coopro
02-10-2007, 13:22
با سلام
در كامپيوترم پس زمين آيكن هاي روي دسكتاپ رنگي شده چطور مي شه به حالت اوليه اش برگردوندشون . در ضمن از تنظيمات دسكتاپ نتونستم به حالت اوليه اش برگردونم

mahdi7610
02-10-2007, 13:56
سلام
ابتدا توی run بنویس gpedit.msc سپس به مسیر زیر برو
user configuration-adminstrative tempelate--desktop--active desktop
در پنجره سمت راست روی گزینه Enable active desktop دابل کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه disabed را انتخاب کنید و یک refresh توی دسکتاپ بزنید و بعد بر گردید و گزینه را روی not configured تنظیم کنید و ok کنید .

rameshk
02-10-2007, 14:33
سلام... يه روش ديگر
با تشكر از graphmax

شما این کا رو انجام بده ببین درست میشه یا نه!
اول روی دسکتاپ راست کلیک کنید و بعدش:
Arrange icons by
و بعدش تیک جلوی Lock web items on desktop رو بردارید و بعدش یه رفرش بدین.
البته بعضی وقتها هم باید ری استارت کنید

Farahmand Farshidy
02-10-2007, 15:35
سلام دوست عزیز!!

یه راهنمایی از ما هم بگیر، ضرر نمیکنی!!!

1- بروی دسکتاپ کلیک راست کن و بعداً بروی Arrange icons by برو و به منوی که از سمت راست این گزینه ظاهر میشود رفته و تیک گزینه Lock web Items on Desktop را بردار.

2- اگر گزینه Lock web Items on Desktop تیک نداشت و یا هم با برداشتن آن آیکن های دسکتاپ شما درست نشد، بروی دسکتاپ کلیک راست کن و بروی گزینه Properties کلیک کن و بعد از آن بروی تب دسکتاپ کلیک کن و سپس بروی کلید Customize Desktop کلیک و در آنجا بروی تب Web کلیک کن. حالا در کادر Web pages هرقدر چک مارک اگر زده شده باشد، همه چک مارک ها را بردار. هیچ گزینه ای باید چک مارک نداشته باشد. بعد از آن بروی کلید ok کلیک کن و هرجا که کلید ok دیدی بالایش کلیک کن تا زمانی که از پنجره دسکتاپ Properties خارج شوی.

خیلی طولانی بود ! مگرنه؟ اما تقریباً مجبوری این همه را انجام بدی زیرا کار کردن با چنین آیکونهای رنگی آدمو ناراحت میکنه!

منبع: فرهمنـــــــــــــد:)

coopro
04-10-2007, 15:56
با سلام
دستت درد نكنه آقا فرهمند

peyman khatar
04-10-2007, 16:39
سلام
خوب بود دستتون درست ....

DrXoX
04-10-2007, 20:09
سلام

یک کار دیگه هم علاوه بر روش هایی که دوستان گفتند وجود داره :

مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدین

1- روی MyComputer کلیک راست --> Properties بعد --> تب Advanced
2- در قسمت Performance روی دکمه Settings کلیک کن
3- در پنجره بعدی در تب Visual Effects در قسمت پایین صفحه روی گزینه یکی مانده به آخر یعنی
Use drop shadows for icon labels on the desktop رو تیک بزن (با تیک زدن پس رنگ حذف و با برداشتن تیک گزینه پس رنگ اضافه می شود)

نکته : برای افزایش سرعت باز شدن درایو ها ، فولدرها و... می تونید تمامی تیک های پنجره پایین صفحه را بردارید به جز 3 تا گزینه آخر یعنی :

گزینه Use Common tasks in folders : اگر این تیک رو بردارید قسمت Tasks ( قسمتی که وقتی مثلا My Computer رو باز میکنی سمت چپ ، پنجره وجود داره که شامل Control panel ، My Documnets و ... هستش) حذف میشه

گزینه Use drop shadows for icon labels on the desktop که توضیح داده شد

گزینه Use Visual style on windows and buttons : این گزینه شکل ظاهری پنجره ها و دکمه ها رو شبیه ویندوز 98 در میاره

پایان

HAMID-3138
18-05-2008, 16:02
سلام
ابتدا توی run بنویس gpedit.msc سپس به مسیر زیر برو
user configuration-adminstrative tempelate--desktop--active desktop
در پنجره سمت راست روی گزینه Enable active desktop دابل کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه disabed را انتخاب کنید و یک refresh توی دسکتاپ بزنید و بعد بر گردید و گزینه را روی not configured تنظیم کنید و ok کنید .

سلام
خسته نباشید
آقا من خواستم به مراحل فوق عمل کنم که با مشکل زیر مواجه شدم و اون اینه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
18-05-2008, 20:07
سلام
خسته نباشید
آقا من خواستم به مراحل فوق عمل کنم که با مشکل زیر مواجه شدم و اون اینه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز

برای رفع مشکل بي رنگ كردن پس زمينه آيكن هاي روي دسكتاپ بهترین راه همونی بود که دوست خوبم فرهمند فرمودند .

اما برای رفع مشکل خودتون توی group policy
ابتدا روی گزینه adminstrative tempelate راست کلیک کنید و گزینه Add/Remove template را بزنید و از صفحه باز شده گزینه Add را انتخاب کنید و به مسیر زیر بروید C:\WINDOWS\inf و گزینه system.adm را انتخاب کنید .
با این کار گزینه های اشکار خواهند شد .

نکته : پوشه inf جزء پوشه های سیستمی هست و مخفی می باشد .

موفق باشید .

آرسـام
18-05-2008, 20:14
البته یه روش هم اینه که یه یوزر جدید بسازی و با این یوزر جدید لوگ ان کنی
میبینی که مشکل به راحتی حل میشه !
اینو من خودم یه بار بصورت اتفاقی متوجه شدم