PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگي وارد كردن فرمول در متن text مثلا memo و ذخيره در sql

sadia
29-09-2007, 16:24
سلام.
يه سوال حياتي. خيلي خيلي گشتم :41:
در يك متن memo سوال وارد ميكنم . فرمول و انديس و بار و .... چجور وارد كنم؟
(اصلا اين متن را چجور در بانك sql ذخيره كنم ؟)

مرد مباح
29-09-2007, 22:06
این کارو باید توی RichEdit بکنی و کار راحتی هم نیست.

sadia
01-10-2007, 09:59
)))
نااميدم نكنين ديگه . يعني هيچكس يه راه حل خوب نداره. توضيحش خواهشا كامل باشه؟!!

NoneForce
01-10-2007, 10:32
سلام
راه ديگري (بجز استفاده از يك كنترل اديتور) وجود نداره.
به اين كنترل هم نگاهي بيندازيد :
TX Text Control
براي ذخيره هم ميتونيد متن كنترل را بصورت stream بخونيد در بانك ذخيره كنيد.

sadia
10-11-2007, 10:33
ممنون ولي من tx جايي پيدا نكردم. با rich text هم كه نميشه .
خواهشا يكي كمكم كنه .فرمول هاي ورد رو ميخوام تو دلفي هم ذخيره كنم. تو qr نمايش بدم .

NoneForce
10-11-2007, 10:54
ممنون ولي من tx جايي پيدا نكردم. با rich text هم كه نميشه .
خواهشا يكي كمكم كنه .فرمول هاي ورد رو ميخوام تو دلفي هم ذخيره كنم. تو qr نمايش بدم .

سلام
خوشبختانه سرتون شلوغ شده و ماهي يكبار به انجمن سرميزنيد، وقتي موضوعي را مطرح مي كنيد بهتره پيگيرش باشيد تا زود تر به نتيجه برسيد.
براي ذخيره و نشان دادن فرمول ميتوانيد در Word با استفاده از Microsoft Equation يا MathType فرمول خودتون را بنويسيد و سند را بصورت RTF ذخيره كنيد(كل سند بصورت text ذخيره ميشود)‌حالا در دلفي ميتوانيد با يك كنترل RichText متن را نشان دهيد.

sadia
11-11-2007, 09:58
موفق نشدم. به صورت rtf ذخیره کردم . در rich edit با استفاده از load from file فرمولها را نمیاره .
راه حلش چیه .

NoneForce
11-11-2007, 12:30
موفق نشدم. به صورت rtf ذخیره کردم . در rich edit با استفاده از load from file فرمولها را نمیاره .
راه حلش چیه .

سلام
از كامپوننت TRichView استفاده كنيد، قبلا معرفي شده.

sadia
12-11-2007, 11:16
چه كامپوننته محشري ! كاش زودتر معرفي ميكردين.فقط اينكه خيلي پيچيده و زياده. اگه ممكنه اون خواص مهم مخصوصا براي يه كار ساده ورود اطلاعات رو واينكه تو report چجور بياريمش رو بگين . تنبل نيستم به خدا . يه كم گيج شدم كه كدوم خواص بايد set شه كدوم نبايد و اينكه به تحويل پروژم چيزي نمونده خيلي وقتم كمه. من ورود فرمول تو فرم،ذخيره تو db و آوردن تو qr رو ميخوام. دستتون درد نكنه.

NoneForce
12-11-2007, 12:11
چه كامپوننته محشري ! كاش زودتر معرفي ميكردين.فقط اينكه خيلي پيچيده و زياده. اگه ممكنه اون خواص مهم مخصوصا براي يه كار ساده ورود اطلاعات رو واينكه تو report چجور بياريمش رو بگين . تنبل نيستم به خدا . يه كم گيج شدم كه كدوم خواص بايد set شه كدوم نبايد و اينكه به تحويل پروژم چيزي نمونده خيلي وقتم كمه. من ورود فرمول تو فرم،ذخيره تو db و آوردن تو qr رو ميخوام. دستتون درد نكنه.

سلام
زودتر معرفي شده، شما دير جستجو كرديد.
خاصيت خاصي نداره، فقط بايد يك كامپوننت RVStyle روي فرم قرار بدهيد و خاصيت Style كامپوننت RichView را به RVStyle موجود تغيير بدهيد.

براي فراخواني فايل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درمورد استفاده توي گزارش از DBRichView استفاه كنيد.

sadia
12-11-2007, 13:37
خيلي خيلي ممنون . ميرم كه امتحانش كنم ببينم چي ميشه.

sadia
12-02-2008, 13:15
سلام.
امروز بلاخره تونستم با dbrichview فرمولهاي مختلف رو در sql ذخيره و از اون بازيابي كنم .
خيلي خوشحالم و ممنونم .مخصوصا" از Noneforce جان:11:

فقط مشكلي كه هست
1- در detail band از qr نميدونم چجور بازيابي كنم. با اونايي كه قبلا" گفتيد مثل qrrichtext نشد . اصلا نداره

2-مستقيم از word كپي اطلاعات (متن+جدول+تصوير) رو در dbrichview انجام ميدم .نوع فيلدم در sql از نوع image هست. وقتي از ورد عكس هم در اين فيلدم كپي كردم روي دستور

...tblobfield('gfghfgf').loadfromstream
خطا داد! به خاطر حجمه زياده يا دستوري داريم كه با فيلد image همين رفتار blob رو داشته باشه.
ممنون ميشم.

NoneForce
12-02-2008, 13:23
سلام.
امروز بلاخره تونستم با dbrichview فرمولهاي مختلف رو در sql ذخيره و از اون بازيابي كنم .
خيلي خوشحالم و ممنونم .مخصوصا" از Noneforce جان:11:

فقط مشكلي كه هست
1- در detail band از qr نميدونم چجور بازيابي كنم. با اونايي كه قبلا" گفتيد مثل qrrichtext

2-مستقيم از word كپي اطلاعات (متن+جدول+تصوير) رو در dbrichview انجام ميدم .نوع فيلدم در sql از نوع image هست. وقتي از ورد عكس هم در اين فيلدم كپي كردم روي دستور

...tblobfield('gfghfgf').loadfromstream
خطا داد! به خاطر حجمه زياده يا دستوري داريم كه با فيلد image همين رفتار blob رو داشته باشه.
ممنون ميشم.

سلام
نوع فيلد را چرا image گرفتيد؟

مستقيم از word كپي اطلاعات (متن+جدول+تصوير) رو در dbrichview انجام ميدم
يعني چي؟
بالاخره من نفهميدم شما موفق به ذخيره و بازيابي متن فايل ورد شديد يا نه.
نوع فيلد را binary بگيريد.

sadia
12-02-2008, 14:06
1-فيلد باينري يه مشكلي داشت الان سيستمم دلفي نداره يادمم نيست.فكر كنم فرمولهارو نميتونست بياره ؟!
فردا دقيق ميگم.
2-من تو فرمم ذخيره و بازيابي رو موفق شدم انجام بدم نه تو گزارش. يه گزارش از قبل طراحي شده دارم كه حالا به جاي فيلد text اون (در qr ) بايست از خانواده richview چيزي جايگزين كنم.
3- راستي فيلد هاي قبلي كه text بوده رو چجوري به اين نوع باينري يا image تبديل كنم كه مشكلي پيش نياد.
بازم ممنون

sadia
12-02-2008, 20:04
بچه ها منتظرم . خيلي حياتيه. كمكم كنيد.

sadia
13-02-2008, 12:04
noneforce جان باينري نميشد.

انگار هيچ راه ارتباطي بين qr و اين فيلد image كه اطلاعاتش شامل فرمول و ... هست و درست هم در dbrichview اطلاعاتش رو نشون ميده وجود نداره نه؟:41:

sadia
14-02-2008, 18:06
سلام. من هنوزم منتظرم. هرچي گشتم خودم هيچي پيدا نكردم.

sadia
19-02-2008, 15:42
:20:
من پررو تر از اين حرفام . تا جوابمو نگيرم ول كن نيستم !!!
راستي از همه مهمتر برام اينه كه محتويات يه فيلد image رو كه از طريق dbrichview در جدول sql ذخيره كردم ( همون فرمولهاي لعنتي ) با استفاده از چه كامپوننتي و به چه صورت در quick report احضار كنم .
ممنون

F A R H A D
19-02-2008, 15:52
دوست عزيز فكر نميكني سوالي كه الان مطرح كرديد با موضوع تاپيكي كه 3 ماه پيش ايجاد كرديد همخواني نداره؟
اگر در بازيابي تصوير مشكل داري كه قبلا توضيح داده شده و بايد از stream استفاده كني. به هر حال بهتره موضوع رو جداگانه مطرح كني

sadia
19-02-2008, 16:02
ميدونم ولي موضوع اصلي همون نمايش فرمولهاست. بحث پله پله رسيد اينجا .
فرمولها در نوع image ذخيره شده اند و لزوما" تصوير نيستند.