PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تصوير با مانيتور

Saeed kmss-D
29-09-2007, 15:35
سلام بچه ها ،
يه مشكل خيلي بزرگ برام پيش اومده!
تازگي مانيتورم رو عوض كردم و يه مانيتور ال جي (T730BH) خريدم،(مانيتور قبليم سامسونگ بود)
ولي وقتي مثل هميشه اومدم رزولشن مانيتور رو تا حداكثر بردم تصويري كه من تو مانيتو ميديدم دچار تغييير شد! يعني يه خطوط حاشيه مانندي رو در پايين و بالاي صفحه مشاهده كردم،
به اين تصوير نگا كنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين تصوير از محيط فتوشاپه و ميبينيد كه چطوري شده،(البته بگم ، چون اين مربوط به مانيتور بود من نميتونستم ازش عكس بگيرم و بزارم، ولي با فتوشاپ چيزي شبيه به اوني كه من ميبينم رو ايجاد كردم)
اين در حاليه كه وقتي من رزولشن رو كم ميكنم ، اين خطوط كم ميشه ، يعني مجبورم براي اينكه تصوير مناسب داشته باشم رزولشن رو تا حد امكان پايين بيارم!(كه اين جوري عمرا نميتونم كار كنم.)
مانيتور قبليه من همچين مشكلي نداشت و من به راحتي كار ميكردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چيكار كنم؟؟؟!!

موفق باشيد♥♥♥

jahani
29-09-2007, 16:50
سلام
كلاً مونيتورهاي ال جي اين مشكلات رو داره ولي فكر كنم اين نويز برق باشه ولي سايد با تغيير refresh rate تو تنظيمات مونيتور بشه كمش كرد

mahdi7610
29-09-2007, 16:50
سلام دوست عزیز .
اولا که اشتباه کردی مانیتور LG گرفتی چون به مانیتور های سامسونگ نمی رسند .
ببین دوست عزیز Screen resolution ترکیب پذیری مانیتور را مشخص می کنه این ترکیب پذیری مربوط به کارت گرافیکه یعنی ما دستور را به مانیتور نمی دیم بلکه به کارت گرافیک میدیم . حالا مانیتور یا می تونه پشتیبانی بکنه یا نمی تونه به خاطر همین بعد ازتغییر یک پیغام داده می شود که من تغییرات را اعمال بکنم یا نه . مطمئنا مانیتور شما این اندازه رزولیشن را نمی تونه پشتیبانی بکنه . در ضمن باید رزولیشن را روی اعدادی قرار داد که برنامه ها با اون نوشته شده اند و با اون سازگار هستند به طور کلی 1024در 768 هم کیفیت خوب و هم قابلیتهای بالا یی دارد مگر این که ما کارت گرافیک قوی داسته باشیم که فکر کنم شما که از فتوشاپ استفاده می کنید دارای کارت گرافیک قوی تری باشید و به همین دلیل مانیتور نمی تواند این قابلیت را پشتیبانی بکند.

Ehsan Ansari
29-09-2007, 17:52
سلام

شما تو همون قسمت setting دکمه advanced بزن

بعد تو بخش troubleshoot لغزنده رو یکی دو پله کم کن

امیدوارم مشکلتو ن حل بشه

Saeed kmss-D
29-09-2007, 19:26
نه حل نشد!

صحبت هاي شما درست،
ولي چرا من با مانيتور قبلي كه سامسونگ بود و مدلش زياد هم بالا نبود ميتونستم بدون هيچ مشكلي با آخرين رزولشن و كيفيت كار كنم!

اين نكته رو هم بگم كه من اين مانيتور رو با يه سيستم ديگه كه تو همون جايي بود كه خريدم ، تست كردم، اونجا خيلي خوب نشون ميداد! بدون اينكه رزولشن كم بشه!
براي همين اين موضوع برام مشكل شده!
دوستان اگه كمك ديگه اي ميتونيد بهم بكنيد ممنون ميشم!

موفق باشي♥♥♥

آرشین
30-09-2007, 00:46
سلام فکر کنم اطراف مانیتور میدان مغناطیسی وجود داره !
یه سری هم به تنظیمات مانیتور بزن و ببین لرزشش دستکاری نشده ؟

Mohsen6558
30-09-2007, 00:51
کنارش باندی چیزی نیست؟ یه آهن ربا نزدیکش کن ببین با اون حل می شه

winxp
30-09-2007, 04:41
برو propeties \setting\advanced\monitor و در قسمت monitor setting گزینه ی screen reresh rate رو ببر اخر
به احتمال زیاد مشکلت باید حل شه
reselution رو هم روی 1024*768 بزار
مانیتور قبلیت مطمئنن از این یکی بهتر بوده

Saeed kmss-D
30-09-2007, 18:36
سلام فکر کنم اطراف مانیتور میدان مغناطیسی وجود داره !
یه سری هم به تنظیمات مانیتور بزن و ببین لرزشش دستکاری نشده ؟

ظاهرا كه وجود نداره،
نه دستكاري نشده!

کنارش باندی چیزی نیست؟ یه آهن ربا نزدیکش کن ببین با اون حل می شه

كنارش كه نه،اون طرف ميزه!

برو propeties \setting\advanced\monitor و در قسمت monitor setting گزینه ی screen reresh rate رو ببر اخر
به احتمال زیاد مشکلت باید حل شه
reselution رو هم روی 1024*768 بزار
مانیتور قبلیت مطمئنن از این یکی بهتر بوده

آخه من نميتونم اينطوري كار كنم،با اون سايز همه چي بزرگ ميشه.

دوستان ممنون از جوابتون،
فقط يه چيز ديگه هم بگم كه تو مشخصات مانيتور نوشته شده كه رزولشن 1024*1280 ساپورت ميشه.(همون رزولشني كه من هميشه اونو ميزاشتم)
در حالي كه با اين مقدار رزولشن اين اتفاق برام ميفته،
دوستان اگه كمك ديگه اي ميتونيد بكنيد ، ممنون ميشم.

موفق باشي♥♥♥

mahdi7610
30-09-2007, 20:32
استفاده از Adobe Gamma این برنامه را بعد ازنصب فتوشاپ حتما درکنترل پنل خود دیده اید،این برنامه به شما امکان میدهد تا نور و روشنایی کنتراست گاما و توازن رنگ و نقطه های روشن مایل به سفید مانیتور تان را کالیبره نمایید،البته ابزار دیگری هم برای این کار وجود دارد،ولی بیشتر کاربران، این برنامه را به خاطر در دسترسی بودن و راحتی بیشتر میپسندند.مقدمات کالیبره کردن مانیتوربهتر است قبل از شروع هر کاری مانیتور تا ن را به مدت 30 الی 40 دقیقه روشن بگذارید تا حالت نمایشی پایداری بیابد.البته این امر برای مانیتور های قدیمی بسیار ضروری است که باید رعایت شود. مرحله بعد از این است که باید نور اتاق خود را ثابت نگه دارید،مثلا مانیتور تان نباید در مقا بل نور مستقیم باشد.نکته بعد این است که هر نوع گرافیک منظره وب وBackground را از Desktop کامپیوتر تان حذف کنید، برای دسترسی به شرایط بهتر رنگ پشت زمینه خود را خاکستری روشن قرار دهید.این کار چشم شما را هم در اصل به گونه ای تنظیم میکند که با رنگهای مختلف و شاد و زننده راحت تر کار کنید.شروع کالیبره کردن مانیتورحالا باید به کنترل پنل بروید و برنامه یAdobe Gamma را انتخاب و آن را باز کنید.اکنون کنترل پنل را انتخاب کنید و در قدم بعدی روی دکمه ی Load کلیک کنید و تمام فایلهای ICC را بر گزینید تا به بهترین انتخاب برسید.بهترین انتخاب آن است که رنگ بخش های خاکستری به آخرین حد تیرگی برسند،ولی سیاه نشوند و نوار زیر آن هم سفید بماند.حالا در منوی کشویی Phosphors نوع مانیتور خود را باید انتخاب کنید.اگر نام مانیتورشما در این منو نبود با کلیک روی گزینه ی آخر وبا مراجعه به دفتر چه ی مانیتور باید مقادیر رنگ پذیری را به صورت دستی وارد کنید.خوب حالا در بخش بعدی یک اهرم کشویی با سر برگ گاما مشاهده میکنید،که میزان روشنایی رنگ های میانی را مشخص می کند و اگر شما علامت تیک کنار گزینه ی View Single Only را بردارید خواهید دید که سه رنگ ظاهر میشود،شما باید اهرم ها را به مقداری تغییر دهید،که مربع وسط آنها کم رنگ و تقریبا محو شود.اگر می خواهید White Point مانیتور خود را اندازه و در صفحه ببینید باید روی دکمه ی Measure در همین بخش کلیک کنید.البته همیشه سعی کنید Screen Saver و سیستم Standby کامپیوتر تان را غیر فعال نمایید تا مانیتور خاموش نشود و تغییر رنگ ندهد.البته این شرایط برای وقتی است که شما کار گرافیکی دارید.

mahdi7610
30-09-2007, 20:40
دوست عزیز کالیبره کردن مانیتور خیلی می تونه کمک کنه بهتره یه سرچی توی اینترنت بزنی مطالب کامل تری می تونه توی این زمینه بدست بیاری

Ehsan Ansari
30-09-2007, 21:09
سلام

یه سی دی همراه مانیتورای LG هست

که خودش اتوماتیک درایور مانیتور رو نصب می کنه و اونو با بهترین تنظیمات config می کنه

تست کنین شاید درست شد

Saeed kmss-D
30-09-2007, 21:12
دوست عزیز کالیبره کردن مانیتور خیلی می تونه کمک کنه بهتره یه سرچی توی اینترنت بزنی مطالب کامل تری می تونه توی این زمینه بدست بیاری

دوست عزيز گفتم كه مشكل من با فتوشاپ نيس!
من فتوشاپ رو مثال زدم، چون محيط كاريش بيان گر خوبي واسه اين مسئله بود.
همه تصاوير من اينجوريه.

سلام

یه سی دی همراه مانیتورای LG هست

که خودش اتوماتیک درایور مانیتور رو نصب می کنه و اونو با بهترین تنظیمات config می کنه

تست کنین شاید درست شد

اونم نتونست كمكي بكنه،
مثل اينكه فقط براي لرزش گيري و تاري هستش.

بچه ها راه ديگه اي نيست؟؟؟

آرشین
01-10-2007, 00:12
بله هست بری پیش فروشنده
همین

mahdi7610
01-10-2007, 00:52
اگه خیلی برات مهمه زنگ بزن و از نمایندگیش سوال کن . من هر چی می گم مانیتور شما تنظیمات کارت گرافیک با رزولیشن بالا را پشتیبانی نمی کنه قبول نمی کنی

Saeed kmss-D
01-10-2007, 16:42
بله هست بری پیش فروشنده
همین

اگه خیلی برات مهمه زنگ بزن و از نمایندگیش سوال کن . من هر چی می گم مانیتور شما تنظیمات کارت گرافیک با رزولیشن بالا را پشتیبانی نمی کنه قبول نمی کنی

اتفاقا پيش همون فروشنده بردم كه برام تست كردم،
اونجا اون يارو تصوير رو با رزولشن بالا بدون هيچ مشكلي به ما نشون داد.
ولي وقتي من اينجا تست ميكنم مشكل دارم.

mahdi7610
01-10-2007, 17:15
وای خدای من ، من زبونم مو دراورد عزیز من ربطی به مانیتور نداره بستگی به کارت گرافیکت داره که مانیتور نمی تونه کارت گرافیک شما را با رزولیشن بالا پشتیبانی بکنه اما کارت گرافیک اونا اقا را می تونه پشتیبانی بکنه . قاعدتا کارت گرافیک شما باید قوی تر از کارت گرافیک اون اقا باشه . شما باید کارت گرافیک خودتون را هم می برید و بعد تست می کردید . برید و از اون اقا بپرسید کارت گرافیکش چی ? بعد همه چیز دستگیرتون می شه .
شما اگه مانیتور را توی 20 تا سیستم دیگه امتحان کنید شاید هیچ مشکلی نداشته باشه چون بستگی به کارت گرافیک داره . بعد از اینکه شما به کارت گرافیک دستور می دید با این رزولیشن کار کنه ( اشتباه نکنی ما دستور را به کارت گرافیک می دیم نه مانیتور ) تنها کاری که مانیتور می تونه بکنه اینه که یا اون رزولیشن را می تونه قبول کنه یا نمی تونه . بهترین کار اینه که شما سیستمت را با یک کارت گرافیک پایین تر از کارت گرافیک خودت امتحان کنی .

winxp
01-10-2007, 17:20
وای خدای من ، من زبونم مو دراورد عزیز من ربطی به مانیتور نداره بستگی به کارت گرافیکت داره که مانیتور نمی تونه کارت گرافیک شما را با رزولیشن بالا پشتیبانی بکنه اما کارت گرافیک اونا اقا را می تونه پشتیبانی بکنه . قاعدتا کارت گرافیک شما باید قوی تر از کارت گرافیک اون اقا باشه . شما باید کارت گرافیک خودتون را هم می برید و بعد تست می کردید . برید و از اون اقا بپرسید کارت گرافیکش چی ? بعد همه چیز دستگیرتون می شه .
شما اگه مانیتور را توی 20 تا سیستم دیگه امتحان کنید شاید هیچ مشکلی نداشته باشه چون بستگی به کارت گرافیک داره . بعد از اینکه شما به کارت گرافیک دستور می دید با این رزولیشن کار کنه ( اشتباه نکنی ما دستور را به کارت گرافیک می دیم نه مانیتور ) تنها کاری که مانیتور می تونه بکنه اینه که یا اون رزولیشن را می تونه قبول کنه یا نمی تونه . بهترین کار اینه که شما سیستمت را با یک کارت گرافیک پایین تر از کارت گرافیک خودت امتحان کنی .

هر چی میگه گوش کن

:11:

TEC
01-10-2007, 22:07
نوشته شده توسط: mahdi7610

نوشته شده توسط: winxp
هر چی میگه گوش کن

راست میگه خب گوش بده پسر خوب، که زبونه این دوست فداکار ما مو در نیاره.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آرشین
02-10-2007, 00:26
..........................

Saeed kmss-D
02-10-2007, 15:52
شما اگه مانیتور را توی 20 تا سیستم دیگه امتحان کنید شاید هیچ مشکلی نداشته باشه چون بستگی به کارت گرافیک داره . بعد از اینکه شما به کارت گرافیک دستور می دید با این رزولیشن کار کنه ( اشتباه نکنی ما دستور را به کارت گرافیک می دیم نه مانیتور ) تنها کاری که مانیتور می تونه بکنه اینه که یا اون رزولیشن را می تونه قبول کنه یا نمی تونه . بهترین کار اینه که شما سیستمت را با یک کارت گرافیک پایین تر از کارت گرافیک خودت امتحان کنی

هر چی میگه گوش کن

راست میگه خب گوش بده پسر خوب، که زبونه این دوست فداکار ما مو در نیاره..

خيله خب، چرا ميزنين!
اصلا نخواستم!

آخه كي تو اين دوره و زمونه مياد كارت گرافيك بالا رو كنار ميزاره ميره با يه مدل پايين كار كنه،
مجبورم بسوزم و بسازم،
شايد اصلا دوباره عوضش كردم يه lcd گرفتم،(ولي اين دفعه ديگه ميدونم چي بگيرم)
ممنون از دوستاني كه جواب دادن.

mahdi7610
02-10-2007, 22:11
ببین دوست عزیز کسی به شما نگفت بری و کارت گرافیک پایین بخری توی این دور زمونه هیچ کی این کار را نمی کنه . فقط خواستم بگم مانیتورت کارت گرافیک پایین با رزولیشن بالا را ساپورت می کنه . طرف برداشته با یک کارت گرافیک 32 مانیتور را چک کرده و گفته مشکلی نداره یه بچه هم می تونه بفهمه که همه مانیتورها کارت گرافیک های عهد بوق را قبول می کنند . در ضمن حرفی هم که زده بودم یه شوخی کوچیک بود جنابعالی جنبه ندارید یه بحث دیگه ای هستش
قصدم فقط کمک بود