PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با dvd رايتر teac

mhentezari
21-09-2005, 00:14
سلام
من يك dvd رايتر teac خريدم. اما مثلا اگه يك سي دي رو خوب نتونه بخونه قفل ميكنه. كلا زياد قفل ميشه. يك چيز ديگه و اونم اين كه وسط نصب xp هر دفعه يك جاش مي ايسته و ميگه please insert cd... بعد كه browse رو ميزنم اصلا درايوش نيست!
لطفا راهنمايي فرماييد
در ضمن مستر هم هست.

-----------------
بابا جون هر كي دوست داريد جواب بدبد. تازگي اين مديران گير دادن هي قفل ميكنن. تا الان چند تا تاپيك من رو بستند و گفتند برو در بخش مربوطه. بابا من مربوط جايي رو كه فكر ميكنم انتخاب ميكنم.لااقل بگيد بخش مربوطه كجاست. اينجا هم شده مثل اين اداره ها. از اين ور برو اون ور. حالا مگه نميتونيد قفل نكنيد و انتقال بديد؟ ديونه شدم!!! تا سوال ميكنم قفل ميشه. حالا اين رو هم قفل كنيد

hajHasan
21-09-2005, 10:26
به نظر من يکي از دلايل اين مشکل ممکن است مربوط به کابل رابط درايو باشد. نسبت به اتصال کامل کابل به درايو و مادربرد و همچنين سروته نبودن آن ( يعني برعکس نزده باشيد ) مطمئن شويد.
همچنين اين مساله را براي کابل درايو ديگر ( يا هاردتون ) چک کنيد. و نيز براي فلاپي درايو. يکبار مشکلي اينچنين براي من پيش اومد و آخر سر فهميدم که کابل درايو ديگرم مشکل داشته !!!
دليل ديگر ممکن است بخاطر جامپر ستينگ درايو باشد. تمام جامپرهاي درايوهايتان ( هارد - سي دي - دي وي دي ) را چک کنيد.
يکي از مسايل ديگر که ممکن است ريشه اين مشکل باشد ، تنظيمات رم در بيوس دستگاست. ( تايمينگ و فرکانس و ... )
سعي کنيد آنها را براي سرعت کمتر تنظيم کنيد شايد تاثيرگذار باشد.

HamidFULL
22-09-2005, 12:01
mhentezari عزيز شما کل اتصالات رو چک کنيد که درست باشن و Jumper هارو مخصوصاً اگه حل نشد بايد بره گارانتی (البته در اينکه سي-دي های خراب خونده نميشن شکی نيست!) در ضمن اون مشکل Browse در نصب XP هم چيزی نيست Cancel کنيد رد ميکنه فقط وقتی ويندوز کامل نصب شد کل سختفزار هارو نصب کنيد

mhentezari
22-09-2005, 13:53
راستش من فكر كردم از كابل باشه. يك كابل ديگه گذاشتم بازم نشد. البته برعكس بودنش رو نميدونم.مگه سر و ته داره؟ يعني اوني كه به مادربرد مي خوره بت اوني كه به دي وي دي مي خوره فرق داره؟؟؟
هارد من هم ساتاست. ولي چشم.دوباره همه رو چك ميكنم.
آقا حميد.ممنون. منم xp رو همون طوري كه گفتيد اينستال كردم.

HamidFULL
22-09-2005, 17:52
mhentezari عزيز بله سرو ته داره اون سر کابل که رنگی هست بايد به مادربورد خورده باشه

s20200
22-09-2005, 22:43
من هم به همین مشکل بخوردم.نمیدونم علتش چیه ولی همش قفل میکنه

Lord_theOne
23-09-2005, 23:57
مي تونه چندحالت داشته باشه يكي لنز رايتر قوي نباشه چون نمي تونه سي دي رو درست بخونهتوي نصب مشكل پيدا مي كني من قبلا كه سي دي رام داشتم توي نصب ويندوز همچين مشكلي را داشتم يكي ديگشم كابلهاي هارد و رايتر يكي باشند موارد ديگه هم داره ولي اينها مهمترينه ولي teak قوي نيست آشغاله باور كن البته بعضب مدلاش بعضيهاشو مي شه تحمل كرد يكي از ماركهايي است كه الكي مهعروف شده از دوستان خواهش مي كنم قبل از خريد قطعات توي انجمن نظر ديگران را بخواهند آقا حميد هم هست اون بيشتر وارده ولي يك سري به نمايندگيش بزن شايد اين مدلش مشكل داشته باشه برات عوضش كنن چون ديو يدي رايترها قوي هستن

mhentezari
24-09-2005, 01:49
آقا حميد راستش اين كابلي كه من دارم همه سوكت هاش سياهه و يكي از سيم هاش صورتيه. من متوجه نشدم كه كدومش منظورتونه.

Lord_theOne
24-09-2005, 10:54
كابلي كه دوتا جاي سوكتش بهم نزديكه تهشه و اون سرش كه خودش تنهاست بزن توي مادربرد

HamidFULL
24-09-2005, 14:37
lord_theone عزيز اشاره کردن که سرو ته اش رو چجوری پيدا کنيد اگه Jumper و ... درست هست و مشکل به جاست ببريد گارانتی