PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت

mrmmnb
25-09-2007, 05:42
چطور وقتی فایل های بپت از روی هاردم پاک شده ویندوزم رو بالا بیارم من برای xp رو میخام ولی اگه برای ویستا رو هم بلدید بگید بدونم تا اگه شد دیگه نیام بپرسم (من زیاد وارد نیستم خیلی ساده و واضح بگید لطفا)
با تشکر

ocz
25-09-2007, 06:14
CD Bootable ويندوز را در درايو قرار دهيد و سيستم را با آن بالا بياوريد تا مراحل نصب ويندوز آغاز شود اما در مرحله اي كه امكان ورود به محيط Recovery Consol وجود داشت ، وارد اين محيط كه شبيه خط فرمان DOS OS هست بشويد.
از طريق خط فرمان موجود ، فايل هاي بوت:
Ntldr
boot.ini
bootsect.dos
Ntdetect.com
Ntoskrnl.exe
كه داخل پوشه ي i386 داخل CD ويندوز وجود دارند را به داخل درايو ويندوز معيوب خود روي هارد كپي كنيد
توصيه مي شود براي راحتي بيشتر براي استفاده از محيط Recovery Consol ، در زماني كه ويندوزتان سالم است اقدام به اجراي اين دستور در كادر RUN كنيد:
h:\i386\winnt32.exe /cmdcons
h: درايو CD Rom فرضي ما مي باشد

اجراي اين دستور باعث مي شود براي ويندوز مورد نظر (در منوي بوت ) Recovery Consol ايجاد شود .
البته اگر DOS OS يا ويندوز ديگري بر روي سيستم داريد اين عمل كپي كردن فايلهاي ذكر شده را براحتي مي توانيد از طريق آن سيستم عاملها انجام دهيد و نيازي به ريكاوري كنسول نيست.

Bizhan26
25-09-2007, 11:01
خانم يا آقاي Ocz عزيز منهم به نوبه خودم از شما براي ارائه راه حل تشكر ميكنم موفق باشيد

mrmmnb
25-09-2007, 17:24
ocz جان میشه بگید چی باید در خط فرمان بنویسم تا فایل هایی که میگی کپی شه اخه من با دلس اصلا کار نکردم وبلد نیستم (راه ساده تری نیست مثلا یه دیسکت درست کنم که اینکارو خودش اتوماتیک انجام بده؟)
راستی برای ویستا رو هم بگید هم از داخل ویندوز وهم از بوت
یه چیز دیگه اگه ویستا رو در درایو c نصب کرده باشم و xp در d و بوت اکس پی به خاطر فرمت درایو c از بین رفته باشه چطور میشه از داخل ویستا بوت xp رو درست کرد ؟