PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با یکی از درایوها

arash rashno
25-09-2007, 05:16
سلام
من داشتم درایوهای هاردم رو با پارتیشن مجیک تغییر سایز میدادم وقتی داشتم دو درایو رو یکی میکردم آخرش ارور داد و الان هر وقت ویندوز میخواد بیاد بالا شروع میکنه به چک کردن اون درایو و شروع میکنه به عمیلیات insert index 25
حدود یکساعت همینطوری گذاشتم بدون تغییر همین کار رو انجام میده مجبور شدم دیگه ریست کنم چون اصلا تموم نمیشه وقتی ویندوز میاد بالا درایو مربوطه رو اصلا نمشناسه و فقط خود پارتیشن مجیک اونو میشناسه - با برنامه نورتون restore and save هم گذاشتم اسکن دیسک باز همون مرحله رو طی میکنه
حالا اگر بتونم اطلاعات رو کپی کنم درایو رو فرمت میکنم و درست میشه
به نظر دوستان برای کپی اطلاعات چیکار کنم یا چطوری درایو رو تعمیر کنم ؟؟؟
منتظر جواب
ممنون

winxp
25-09-2007, 06:03
شما میتونی تو cmd تایپ کنی
chkdsk
شاید درست شه
تست کن بگو چی شد
درایو مربوط رو نمیشناسه یعنی تو my computer نشون نمیده یا وقتی روش کلیک میکنی error میده ؟
اگه error میده erroresho بگو و اگه نیست برو ادرس زیر
right click my computer \ manage \storage\disk managment
حالا سمت راست ببین تو قسمت volume پارتیشنی هست که اسم نداشته باشه
اگه بود روش راست کلیک کن بزن change drive lather and path و بزن add و ok کن ببین به my computer اضافه شد یا نه
اگه اضافه شد برو دوباره دستور
chkdsk رو بنویس
و برو تو درایو که اضافه شده
اگه فایلهات بود که هیچی و الا برو
tools\folder option\view
و فایلهای سیستمی و مخفی رو show کن ببین پوشه ای به اسم found 000 یا شبیه این اومده یا نه
اگه بود که حتما فایلهات تو اونه و اگه نیومده بود بیا درست وضعیت سیستم رو بگو تا نرم افزار مربوطه رو معرفی کنیم
موفق باشی

arash rashno
25-09-2007, 06:14
شما میتونی تو cmd تایپ کنی
chkdsk
شاید درست شه
تست کن بگو چی شد
درایو مربوط رو نمیشناسه یعنی تو my computer نشون نمیده یا وقتی روش کلیک میکنی error میده ؟
اگه error میده erroresho بگو و اگه نیست برو ادرس زیر
right click my computer \ manage \storage\disk managment
حالا سمت راست ببین تو قسمت volume پارتیشنی هست که اسم نداشته باشه
اگه بود روش راست کلیک کن بزن change drive lather and path و بزن add و ok کن ببین به my computer اضافه
موفق باشی
سلام دوست عزیز
ممنون از جواب شما
والا قبلا هم در قسمت disk managment رفته بودم ولی یادم نبود درایو رو pach کنم الان رفتم درست شد و درایو مربوطه برگشت حالا که میتونم اطلاعات رو انتفال بدم فرمتش میکنم
بازم ممنون
موفق باشید :11: