PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پشتيباني ازفونت در برنامه هاي Pdf ساز

hp1361
20-09-2005, 18:22
با سلام
من چند تا فونت نصب كردم كه در برنامه ادوب دايسلر پشتيباني ميشه اما فرقش با فونت هاي ديگه اينه
كه اول اسمش عدد 2 داره
مثل 2titr or 2 nazanin
كسي ميتونه راهنمايي كنه كه چطور اين فونت ها قابل استفاده در ادوب شده اند
ممنون

saamz
21-09-2005, 09:10
hp جان! اگه ميشه يه خورده روشنتر بگو كه بفهميم....

hp1361
21-09-2005, 20:33
عرض كنم كه من براي ساخت پي دي اف مي خواهم از فونت هاي مختلف استفاده كنم اما هر فونتي پشتيباني نميشه و ارور ميده
تا اينكه توي يك سي دي چند تا فونت پيدا كردم كه بعد از نصب تونستم ازشون استفاده كنم
ارور هم نداد
همونطور كه گفتم فرق اسم اين فونت ها در اينه كه اسمشون اولش عدد دو (2) داره مثل 2titr يا 2nazanin
اما همهي فونت هايي كه من ميخواهم توي اين سي دي نبود

مي خواستم بدونم كه شخصي كه اين فونت ها رو اينطوري كرده چكار كرده كه اين فونت ها قابل استفاده توي ادوب شده اند
ممنون ميشم اگه جواب بدين

saamz
22-09-2005, 08:15
خوب اول اينكه به اسم فونت هيچ ربطي نداره. دوم اينكه فونت شما بايد از حالت Font Embedding پشتيباني كنه. اين حالت باعث ميشه كه فونت شما بدون هيچ محدوديتي به اسنادي كه با فرمت پي دي اف ساخته ميشوند، اضافه بشود.
براي اينكه ببيني كدوم فونتت اين حالت رو داره توي همون adobe distiller از گزينهsetting/edit adobe pdf seting رو انتخاب كن و تب fonts رو بزن. حالا توي اون ليستي كه در سمت چپ هست تمام فونتهاي سيستم رو ميبيني. اونهاي كه كنار اسمشون عكس يه كليد يا يه قلف هستش يعني اين حالت (اضافه شدن به فايلهاي پي دي اف) در اونها ممنوع شده و بقيه رو مي تونيد اضافه كنيد.

حالا براي اينكه فونتهايي رو كه از اين حالت پشتيباني نمي كنند رو درست كنيم يعني كاري كنيم كه حالت Embeding داشته باشند به برنامه هاي طراحي و ويرايش فونت كه حرفه اي هم باشند نياز داريم.
مثلا:
Font Creator Pro
Font Lab
و خيلي برنامه هاي ديگه. مثلا توي font creator يكي از فونتهايي كه قفل هستش رو باز ميكني و بعدش به اين مسير برو:
format\settings\general حالا در سمت راست نوشته Font embedding.... وقتي روي كليدش كليك كني گزينه هاي مختلفي رو ميبيني كه ميتوني فعال يا غير فعال كني. بعدش هم فونتت رو ذخيره كن. اگه درست انجام داده باشي فونتت بدون محدوديت به تمام فايلها إمبدد ميشه...
تا بعد....

hp1361
22-09-2005, 20:03
ممنون

متشكرم

اميدوارم بتونم

بازم ممنون

hp1361
22-09-2005, 20:33
hاگه ممكنه ادرس دانلود اين نرم افزار رو هم لطف كني ممنون مي شم

font creator

ممنون