PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : pci 32x

poloton7
24-09-2007, 23:17
روی یک مینی جمله ای نوشته بود crase for 32x pci از فروشنده پرسیدم گفت این مین mb 1024 گرافیک ان برد دارد pci 32xرا ساپورت میکند من متوجه نشودم این یعنی چی-----

Stream
25-09-2007, 18:18
اين ديگه از اون حرفها بود ...

active_277
25-09-2007, 23:22
روی یک مینی جمله ای نوشته بود crase for 32x pci از فروشنده پرسیدم گفت این مین mb 1024 گرافیک ان برد دارد pci 32xرا ساپورت میکند من متوجه نشودم این یعنی چی-----

کجا دیدی؟:46:

poloton7
26-09-2007, 00:00
کجا دیدی؟:46:
این مین را یکی از فرو شندگان کامپیوتر به دوستم پیشنهاد کرده بود من هم همون جا خنده ام گرفت و فروشنده یک نگاه چپ چپ به من کرد فکر می کنم میخواسته برامون کلاس بگذاره

Lord_theOne
26-09-2007, 05:19
هنوز PCI Express 2 كه نيومده كه تا 32X ساپورت مي كنه

Mahdi_Moosavi
26-09-2007, 12:26
سلام به همگي :31: .

چرا اين قدر قضيه رو پيچيده مي کنيد :41: .

اين مينبورد به احتمال زياد ASUS - M2N32-SLI Premium Vista Edition يا امثال اين بوده که چيپستشون

NVIDIA nForce® 590 SLI™ MCP هستش . که فرق اساسيش با بقيه چيپست ها اينه که وقتي با اين

سري از مادربورد ها دو تا کارت گرافيک nVIDIA رو SLI مي کني به جاي اينکه DATA RATE هر اسلات از 16X تبديل

به 8X بشه که روي هم بشه 16X ؛ اين قضيه اتفاق نميفته و DATE RATE هر اسلات همون 16X ميمونه و روي هم

ميشه 32X يعني علاوه بر اين که شما افزايش PERFORMACE تکنولوژي SLI رو داري پهناي باند ارتباطي بين

مين بورد و کارت گرافيکت که واسطش همون PCI EXPRESS هست هم دو برابر ميشه که به زود LOAD شدن بازي

ها در کارت گرافيک هايي که هرکدوم 768MB حافظه روي برد خودشون دارن ( 8800GTX ) خيلي کمک ميکنه . :27:

يعني اگه بخواي دو تا کارت گرافيک قدرتمند رو با هم SLI کني و بخواي کارت اساسي بشه بهتره که از اين

مينبورد ها استفاده کني . :21:

البته قيمت اين جور مينبورد ها معمولآ بالاي 200 دلار هستش . :27:

این هم یه عکس از مشخصات این مادربورد که به بحث ما مربوط میشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
26-09-2007, 17:48
ممنون
CHIP 680i هم همينجوري مي شود؟

becareful
26-09-2007, 18:14

اين مينبورد به احتمال زياد ASUS - M2N32-SLI Premium Vista Edition يا امثال اين بوده که چيپستشون

NVIDIA nForce® 590 SLI™ MCP هستش . که فرق اساسيش با بقيه چيپست ها اينه که وقتي با اين

سري از مادربورد ها دو تا کارت گرافيک nVIDIA رو SLI مي کني به جاي اينکه DATA RATE هر اسلات از 16X تبديل

به 8X بشه که روي هم بشه 16X ؛ اين قضيه اتفاق نميفته و DATE RATE هر اسلات همون 16X ميمونه و روي هم

ميشه 32X يعني علاوه بر اين که شما افزايش PERFORMACE تکنولوژي SLI رو داري پهناي باند ارتباطي بين

مين بورد و کارت گرافيکت که واسطش همون PCI EXPRESS هست هم دو برابر ميشه که به زود LOAD شدن بازي

ها در کارت گرافيک هايي که هرکدوم 768MB حافظه روي برد خودشون دارن ( 8800GTX ) خيلي کمک ميکنه . :27:

يعني اگه بخواي دو تا کارت گرافيک قدرتمند رو با هم SLI کني و بخواي کارت اساسي بشه بهتره که از اين

بیشترشون بالای 200 تومنن ولی گیگا بایت 590SLI فقط 160 تومنه.راستی یه چیزی من همیشه توی ذهنم بود اونم اینه که اگه یه مادر بوردی داشته باشیم که اگه اس ال آی کار کنه 8 ایکس جواب بده در صورتی که ما فقط یه کارت گرافیک نصب کنیم خودش از 8 ایکس به 16 تغییر پیدا میکنه؟ (مثل مادر بردایی که چیپ 570 sli
دارن و در حالت دو کارته 8 ایکس باشن)

Mahdi_Moosavi
26-09-2007, 21:59
ممنون
CHIP 680i هم همينجوري مي شود؟

بله مسعود جان nVIDIA برای Platform اینتل هم روی چیپست NVIDIA nForce® 680i SLI این قابلیت

و قرار داده :46: . نمونه این مدل میشه ASUS - Striker Extreme رو نام برد .

بیشترشون بالای 200 تومنن ولی گیگا بایت 590SLI فقط 160 تومنه.راستی یه چیزی من همیشه توی ذهنم بود اونم اینه که اگه یه مادر بوردی داشته باشیم که اگه اس ال آی کار کنه 8 ایکس جواب بده در صورتی که ما فقط یه کارت گرافیک نصب کنیم خودش از 8 ایکس به 16 تغییر پیدا میکنه؟ (مثل مادر بردایی که چیپ 570 sli
دارن و در حالت دو کارته 8 ایکس باشن)

دوست عزیز من قیمت رو به دلار گفتم :46: الان دلار حدودآ 850 تومانه که همون 160 تا 170 هزار تومان خودمون

میشه . در مورد سوالت هم هنوز nVIDIA همچین قابلیتی رو واسه چیپ های LOW END و Mid rage مادربوردهاش

قرار نداده . :41:

Stream
26-09-2007, 22:15
بله مسعود جان nVIDIA برای Platform اینتل هم روی چیپست NVIDIA nForce® 680i SLI این قابلیت

و قرار داده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . نمونه این مدل میشه ASUS - Striker Extreme رو نام برد .

البته چيپست nforce 680i SLI سه تا PCI-Express داره. دو تا تو حالت 16x كار ميكنند و سومي تو حالت 8x كه مخصوص پردازش فيزيك هست. نظير اين چيپست براي AMD چيپست nforce 680a SLI هست.

poloton7
26-09-2007, 23:17

احسنت داشت کم کم باورم می شود که اشتباه فهمیدم و داشت جلوی بچه ها خراب می شودم--ممنون از توضیحاتون-----