PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوترم روشن نمیشه ? چیکار کنم؟

javady
23-09-2007, 08:57
باسلام و خسته نباشید
یه مشکل برای کامپیوترم پیش اومده که روشن نمیشه من همه چیزش رو چک کردم سیمها و غیره اما مثل اینکه مشکل داخله کیسمه. نمی دونم؟
نمیدونم چرا یه دفعه ای اینطوری شده روز قبل باهاش کار کردم درست بود روز بعدش که اومدم سیستمم رو روشن کنم دیگه روشن نشد :41:
کمک کنید چیکار کنم؟ مشکل از چیه که یکدفعه سیستمم روشن نمیشه؟

sara_program
23-09-2007, 09:14
ببینید مشکل اینه که پاور به main برق رسانی نمی کنه . اشکال یا از پاوره یا از main . که بیشتر احتمال میدم از پاور تون باشه . یه پاور دیگه بذارین به سیستم اگه سیستم روشن نشد یعنی mainشما اشکال پیدا کرده .

javady
23-09-2007, 09:33
ممنون که جواب دادی
نمیدونم شاید حالا امتحان میکنم ببینم چی میشه.
اگه اشکال از main باشه چیکار کنم؟ یعنی باید عوض کنم یا اینکه درست شدنیه؟

sara_program
23-09-2007, 10:37
شاید main شما مو برداشته باشه . که میشه باش به زور کنار اومد . اما احتمالش خیلی کمه . من خودم تا حالا بارها پاورمو عوض کردم اما main رو الان 8 ساله کاریش نداشتم . حتما بگین که چی شد .

javady
23-09-2007, 11:32
ممنون
الان که نمیتونم جوابش رو به شما بدم که چی شدچون سره کارم نمیرسم که مشکل سیستمم رو برطرف کنم.
در اسرع وقت که مشکلم برطرف شد به عرضتون میرسونم.
بازم ممنون که کمکم کردید.
اي دوست دلت هميشه زندان من است
آتشكده عشق تو از آن من است
آن روز كه لحظه وداع من و توست
آن شوم ترين لحظه پايان من است

javadshahvand
23-09-2007, 11:39
باسلام و خسته نباشید
یه مشکل برای کامپیوترم پیش اومده که روشن نمیشه من همه چیزش رو چک کردم سیمها و غیره اما مثل اینکه مشکل داخله کیسمه. نمی دونم؟
نمیدونم چرا یه دفعه ای اینطوری شده روز قبل باهاش کار کردم درست بود روز بعدش که اومدم سیستمم رو روشن کنم دیگه روشن نشد :41:
کمک کنید چیکار کنم؟ مشکل از چیه که یکدفعه سیستمم روشن نمیشه؟

مطمئن هستید که تا پشت پاور برق میرسه؟
نگاه کن کلید پاور روی کیس رو میزنی فن پاور حتی برای یه لحضه میچرخه یا نه؟

javady
23-09-2007, 11:56
نه اصلا مثل اینکه برق وارد کیسم نمیشه؟
دیشب هر کاری کردم مثل اینکه برق خونه رفته باشه اینطوری بود.

javadshahvand
23-09-2007, 12:13
کیس رو ببر با یه پریز برق دیگه امتحان کن اگه جواب نداد باید پاور رو عوض کنی تست بزنی

darvish1900
23-09-2007, 12:38
دوست عزیز به درستی شما توضیح ندادی که چگونه روشن نمیشه.

اول اگر پاور هم روشن نمیشه سیم 24 پین و در سیستمهای قدیم 20 پین که متصل به مادربرد هست را جدا نمایید و دوسیم سبز و مشکی در کنار هم هستند به کمک یک سیم این دو را به هم وصل کنید اگر پاور روشن شد و فن چرخید که پاور سالم اگر هم که نه یک پاور مهمونی.

حال اگر پاور سالم بود و سیستم روشن نمیشود باتری مادر برد رو در بیاورید یک چیزی حدود نیم ساعت و سیم برق کیس رو هم قطع کنید و بعد زااون مجددا امتحان کنید. اگه روشن نشد. مادربرد مرخص

Behroooz
23-09-2007, 13:39
شايد سيم كليد پاور به مادربورد از جاش در اومده باشه .

javady
23-09-2007, 18:28
نمیدونم باید بیبینم چیکار میتونم بکنم جوابش رو بهتون میگم
تا پنج شنبه ان شاءالله
اي دوست دلت هميشه زندان من است
آتشكده عشق تو از آن من است
آن روز كه لحظه وداع من و توست
آن شوم ترين لحظه پايان من است

majid.siamak
23-09-2007, 22:42
در ابتداي امر بايد چك كني ببيني اصلا پاورت سالمه يا نه ؟ براي اين كارم ميشه فقط يه فن رو به اون وصل كني و پين سبز و مشكي كانكتور اتصال پاور به مادربرد رو به هم وصل كني اگه فن روشن شد كه پاورت سالمه و ميتوني با برداشتن رم و گرافيك سيستم رو تست كني
اگه بوق خطاي رم و گرافيك شنيده شد كه cpu سالمه وبه همين ترتيب بايد رم و گرافيك رو تست كني.:10:

javady
16-10-2007, 10:17
دوستان عزیز مرسی بابت این همه لطف
اشکال از پاورم بود حالا برای چی سوخه بود نمیدونم
مشکلم رفع شد و یه پاور دیگه گرفتم
بازم مرســــــــــــی

DrXoX
16-10-2007, 12:26
سلام

javady جان پاور به خاطر نوسانات برق می سوزه البته کلا نمی سوزه یک فیوض داخلش هست که اگر نوسان زیاد نباشه اون می سوزه و با تعویض اون دوباره می تونی ازش استفاده کنی شما یه بررسی کنید و پاور رو باز کنید ببیند شاید فقط اون فیوض سوخته باشه و شاید هم بعضی از آی سی و... های دیگه هم سوخته باشه اگر فقط فیوض سوخته بود بهتر بود فقط اونو عوض می کردین ولی اگر چیزهای دیگه ای هم سوخته باشه همون بهتر که یک پاور دیگه خریدین

hossein_61
16-10-2007, 15:00
سلام دوست عزيز
همونجور كه دوستان گفتن اگه از سالم بودن پاور مطمئن شدي ايراد حتما از مادر بوردت هست . من دو هفته پيش دقيقا همين مشكل رو داشتم . پاورم رو با يه كيس ديگه امتحان كردم سالم بود . مادر بوردم رو هم دادم گارانتي درست كردن .

winxp
17-10-2007, 02:02
دوست عزیز به درستی شما توضیح ندادی که چگونه روشن نمیشه.

اول اگر پاور هم روشن نمیشه سیم 24 پین و در سیستمهای قدیم 20 پین که متصل به مادربرد هست را جدا نمایید و دوسیم سبز و مشکی در کنار هم هستند به کمک یک سیم این دو را به هم وصل کنید اگر پاور روشن شد و فن چرخید که پاور سالم اگر هم که نه یک پاور مهمونی.

حال اگر پاور سالم بود و سیستم روشن نمیشود باتری مادر برد رو در بیاورید یک چیزی حدود نیم ساعت و سیم برق کیس رو هم قطع کنید و بعد زااون مجددا امتحان کنید. اگه روشن نشد. مادربرد مرخص

سلام درویش جان

این راه تست پاور رو خیلی دوست دارم , اگه جایی سراغ داری که اموزش تست قطعات داخلی power رو اموزش دادن بزار برام

ممنون

سلام

javady جان پاور به خاطر نوسانات برق می سوزه البته کلا نمی سوزه یک فیوض داخلش هست که اگر نوسان زیاد نباشه اون می سوزه و با تعویض اون دوباره می تونی ازش استفاده کنی شما یه بررسی کنید و پاور رو باز کنید ببیند شاید فقط اون فیوض سوخته باشه و شاید هم بعضی از آی سی و... های دیگه هم سوخته باشه اگر فقط فیوض سوخته بود بهتر بود فقط اونو عوض می کردین ولی اگر چیزهای دیگه ای هم سوخته باشه همون بهتر که یک پاور دیگه خریدین

افرین پسر خوب

یه بار دیگه بگو فیوز :13:

خوشحالم مشکلتون حل شد ولی حتما برق خونرو تست کنین چون امکان داره رم رو بسوزونه

موفق باشین

:11: