PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری می تونیم بفهمیم که مارک قطعات سخت افزاری که در کیس به کار رفته چی هست ؟

sabasistem_co
22-09-2007, 18:54
سلام

می خواستم بدونم که چطوری می تونیم بفهمیم که مارک قطعات سخت افزاری که در کیس به کار رفته چی هست ؟
مثلا کارت گرافیک چه مارکی هست یا رم چه مارکی هست یا قطعاتی مثل این ها ؟ ( مدل نمی گم ها فقط چه مارکی هست )

اگه می شه زودتر کمک کنید

mobiledead
22-09-2007, 19:23
سلام

می خواستم بدونم که چطوری می تونیم بفهمیم که مارک قطعات سخت افزاری که در کیس به کار رفته چی هست ؟
مثلا کارت گرافیک چه مارکی هست یا رم چه مارکی هست یا قطعاتی مثل این ها ؟ ( مدل نمی گم ها فقط چه مارکی هست )

اگه می شه زودتر کمک کنید

می‌تونی از برنامه‌هایی که اطلاعات سیستم رو نشون میدن استفاده کنی
مثله: Sisoft Sandra و Astra32

لینک دانلود Astra32
Size: 1.78mb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sabasistem_co
22-09-2007, 21:49
سلام

من این برنامه Astra32 را نصب کردم ولی فقط مارک مادربورد و سی پی یو را می گه و بقیه قطعات را مدل سخت افزار را می ده .

مثلا می خوام مارک کارت گرافیک بدونم چیه مثلا ( XFX - Plite - Sparkle و ... )

یا مثلا مارک رم ( Geil - OCZ - Ptriot و ... )

بدون باز کردن کیس

آقا کمک کنید
فقط زودتر

Behroooz
22-09-2007, 22:46
با اين نرم افزار هم ميشه

everest

كه در سايت هم معرفي شده .

TEC
22-09-2007, 23:22
از طریق
start/ all programs/ Accessories/ System Tools/ System Information
در این قسمت کلیه ی اطلاعات مربوط به سیستمتون رو میتونید ببینید.

از طریق ستاپ سیستمون هم تا حدی به این چیزایی که گفتید دسترسی دارید که مدلشون رو ببینید.

این رو هم اگه تو Run از منوی Start تایپ کنی، جوابت رو میگیری:
dxdiag

موفق باشی.

robert
22-09-2007, 23:41
از طریق
start/ all programs/ Accessories/ System Tools/ System Information
در این قسمت کلیه ی اطلاعات مربوط به سیستمتون رو میتونید ببینید.

از طریق ستاپ سیستمون هم تا حدی به این چیزایی که گفتید دسترسی دارید که مدلشون رو ببینید.

این رو هم اگه تو Run از منوی Start تایپ کنی، جوابت رو میگیری:
dxdiag

موفق باشی.

عزیز جون !!!!:20:
دوستمون میپرسه که مارک قطعات چیه !!! یعنی مثلا برد کارت گرافیک چی هست یا اینکه مادر برد ساخت کدوم شرکت هستش یا اینکه هارد چه مارکی داره !!!!:46:

احتمالا ایشون کیس شون گارانتی داره و نمیتونن درب کیس رو باز کنن و داخلشو ببینن !!!

TEC
22-09-2007, 23:52
خب منم نمیگم در کیس رو باز کنن که...:دی
راهه نرم افزاری دیدم که میتونه مدل قطعاتشو توش نگاه کنه..

TEC
22-09-2007, 23:57
خب منم نمیگم در کیس رو باز کنن که...:دی
راهه نرم افزاری دیدم که میتونه مدل قطعاتشو توش نگاه کنه..

robert
23-09-2007, 00:00
سلام

من این برنامه Astra32 را نصب کردم ولی فقط مارک مادربورد و سی پی یو را می گه و بقیه قطعات را مدل سخت افزار را می ده .

مثلا می خوام مارک کارت گرافیک بدونم چیه مثلا ( XFX - Plite - Sparkle و ... )

یا مثلا مارک رم ( Geil - OCZ - Ptriot و ... )

بدون باز کردن کیس

آقا کمک کنید
فقط زودتر

سلام عزیزم !! حال و احوال خوبه ؟؟؟
آقا شما همونی نبودی که میخواستی با هفتصد تومن یه سیستم خفن بخری ؟؟؟؟ (( شوخی کردم عزیزم !!! بدل نگیر توروخدا ))
اما اگه سیستم جدید خریدی اولا مبارک باشه !!!
ثانیا مگه یارو فروشنده بهت جعبه قطعات رو نداده ؟؟؟؟ از رو جعبه مادر برد و کارت گرافیک راحت میتوین بفهمی مال کدوم شرکت هستند !!!
ثالثا مدل سی پی یو رو از همون مسیر dxdiag در منوی run میتونی متوجه بشی !!

اگه سی دی های مادر برد رو بهت داده (( بعضی مادر برد ها Cd مخصوص دارن )) میتونی متوجه بشی مادر برد ساخت کدوم شرکت هست اما مدل دقیقش رو نمیتونی متوجه بشی !!!

اصولا نرم افزار هایی مثل cpu-z و نرم افزار های شناسایی قطعات سخت افزاری فقط چیپست ها و پردازنده ها رو میشناسد و با شرکت سازنده برند کاری ندارند (( چون برای مثال یه پردازنده geforce 6600 رو میشه رو چندین مدل برد الکتورنیکی سوار کرد )) برای همین استفاده از این مدل نرم افزار ها اصلا توصیه نمیشه !!!

همه صحبتهای بالا مال زمانی بود که سیستم شما گارانتی داشته باشه و نتونی درب کیش رو باز کنی اما اگر بتونی درب رو باز کنی میتونی راحت با نگاه کردن به برد های الکترونیکی قطعات و نوشته های اطرافشون مدل قطعات رو ببینی !!!
در ضمن اگه سیستم جدید خریدی میتونی به یه بهانه کیس رو بجای که ازش سیستم خریدی ببر و بگو درب کیس رو برات باز کنه تا بتونی مدل قطعات و ببینی و مطمئن بشی یارو قطعات دست دوم بهت ننداخته باشه چون خودم دیدم شرکت های فروشنده سیستم رو که چه پدر سوخته هایی هستند !!!
بعد دو سال فهمیدم که هم گرافیکم 64 هست و هم فلاپی درایو دست دوم انداخته برام و هم هارد خراب برام گذاشته !!!:41::18:

جالب اینجاست که یادش رفته بود برچسب (( تعمیر لازم دارد )) رو از روی فلاپی درایو برداره !!!! و از طرفی برای کارت گرافیک جیفورس گارانتی ati رو داده بود !!!!:27:

شما میتونی بری و به فروشنده بگی : درب کیس رو برام باز کن !!! میخوام شماره سریال کارت گرافیک رو بردارم و برای آپدیت کارت گرافیک ازش استفاده کنم !!! و بعد قاطعانه !!!!:31: میتونی یه نگاه به داخل کیس بندازی (( کاملا دقت بکن ببین آثار خراشیدگی و خط افتادن رو هارد و سی دی رام و سیدی رایتر و فلاپی درایو نباشه )) و همینطور رم رو از جاش دربیاری و مدل و نوعش رو نگاه بکنی و مادر برد رو هم چک بکنی ببینی چی برات انداخته !!!

آرشین
23-09-2007, 01:23
نرم افزارهای خاصی هستند که فقط مخصوص همین کار هستند در همین سایت سرچ کن پیدا میکنی .