PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت كردن درايو ‍c ؟

coopro
21-09-2007, 17:15
با سلام
من دو تا ويندوز در درايوهاي D وc دارم ومي خواهم درايو ‍c را فرمت كنم ولي فرمت نمي شه(يعني غيرفعاله)چطور مي شه درايو C را فرمت كرد؟

mahdi7610
21-09-2007, 20:22
دوست عزیز شما باید با استفاده از سی دی بوت سیستم را بوت کنید و از انجا اقدام به فرمت کردن درایو c کنید اگر فرمت نمی شود احتمالا فایل سیستم درایو شما Ntfs هستش و شما می خواهید با بوت 98 ان را فرمت کنید به خاطر همین نمی شود و باید شما از بوت xp برای فرمت کردن استفاده کنید . در ضمن شما اگر درایو c را فرمت کنید د ر این صورت ویندوزی که در درایو d هست نیز از کار خواهد افتاد به دلیل اینکه درایو c درایو primery هست ویندوزی که در درایو d هست فایلهای سیستمی و بوت خود در در درایو c قرار می دهد و با این کار شما فایلهای سیستمی ان ویندوز را نیز از بین خواهید برد

pillx
21-09-2007, 20:30
بله ضمن تائید صحبت های مهدی جان
شما باید هر 2 ویندوز رو پاک کرده و ویندوز جدید را در درایو C نصب نمائید

webworld
23-09-2007, 12:46
ییخشید که دیر جواب میدم ولی این تاپیکو من الان دیدم
نه این کار لازم نیست! من چندبار دیگه هم دیدم که تو این انجمن این صحبت مطرح شده بود و همه میگفتن باید هردو ویندوز را فرمت کرد! ببینید تنها فایلی که تو درایو C هست boot.ini هست که هیدن سیستمی هستش شما کافیه از اون یه بکاپ بگیرید تو یه درایو دیگه حالا از طریق بوت درایو C رو فرمت کنید و ویندوز جدید رو روش نصب کنید بعد از پایان نصب شما باید اون بکاپ رو یدا کنید و جایگزین فایل boot.ini جدید کنید!
من همیشه از این راه استفاده میکنم و یه ساله که ویندوزی که تو درایو D هست فرمت نشده ولی ویندوز درایو C رو هی عوض میکنم!
اینم محتویات فایل Boot.ini
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Media Center Edition" /noexecute=optin /fastdetect

اگه اشتباه میکنم بگید

mahdi7610
23-09-2007, 17:09
بله دوست عزیز حرف شما کاملا درست است من گفتم اگر فرمت شود بوت ویندوز نیز از بین خواهد رفت ولی اگر از بوت ویندوز یک بک اپ بگیرد که مشکل حل است