PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا کامپیوترم تصویر نداره ؟

__siavash__
21-09-2007, 16:45
سلام
من کارت گرافیکم Gforcefx 5200 هستش که یه فن هم روی خودش داره اما بعد از 6 ماه این فنش صدا میداد و کم کم از کار افتاد
الان هم نمیدونم چرا بعضی از وقت ها کامپوتر روشن میشه و ویندوز بالا میاد ولی تصویر ندارم یعنی از روی صدای StartUp ویندوز میفمم که ویندوز بالا اومده
بعد کلی خاموش روشن میکنم تا یه بار تصویر میاد برا همین دیگه تا شب خاموشش نمیکنم !!!!
در ضمن کیسم هم به شدت برق داره یعنی اگه لامپ بهش بزنم روشن میشه !
کسی میدونه باید چه کار کنم ؟

Behroooz
21-09-2007, 17:11
مانيتورت رو ببر به يك سيستم ديگه وصل كن ببين تصوير ميده يا نه ؟

اگه درست بود مشكل از كارت گرافيكه .

__siavash__
21-09-2007, 19:40
نه مانیتورم درسته
به احتمال زیاد ار کارت گرافیکه
اما نمیدنم چرا یه بار کار میکنه یه بار کار نمیکنه ؟

javadshahvand
21-09-2007, 19:46
سلام
من کارت گرافیکم Gforcefx 5200 هستش که یه فن هم روی خودش داره اما بعد از 6 ماه این فنش صدا میداد و کم کم از کار افتاد
الان هم نمیدونم چرا بعضی از وقت ها کامپوتر روشن میشه و ویندوز بالا میاد ولی تصویر ندارم یعنی از روی صدای StartUp ویندوز میفمم که ویندوز بالا اومده
بعد کلی خاموش روشن میکنم تا یه بار تصویر میاد برا همین دیگه تا شب خاموشش نمیکنم !!!!
در ضمن کیسم هم به شدت برق داره یعنی اگه لامپ بهش بزنم روشن میشه !
کسی میدونه باید چه کار کنم ؟

مشکل شما از پاور هستش احتمالاً به مادربردتم صدمه زده کیس رو با یه پاور دیگه تست کن

mahdi7610
21-09-2007, 20:00
اگر یک صدای بوق نیز می اید در این صورت مشکل از ram شما می باشد

__siavash__
21-09-2007, 22:34
بذارید کامل توضیح بدم شاید بشه نسخه دقیق تری براش پیچید
اولا خدمت دوستان بگم من امکان اینکه با کامپوتر دیگه قطعاتم رو چک کنم ندارم چون این جا دوستی ندارم
وقتی کامپیوترو روشن میکنم اگه صدای بیپ بعد 5 ثایه بیاد کامپوتر درست میاد بالا اما اگه صدای بیپ زود بیاد مثلا بعد از 3 ثانیه همه چی عادیه ولی تصویر ندارم
بعد یه بار که روشن نمیشد در کیسو باز کردم کارت گرافیکو در آوردم بعد روشن کردم دقیقا مثل همون حالت بود یعنی فقط تصویر نداشتم بقیه مراحل عادی بود
نمیدونم حالا مشکل از گرافیکه یا از پاوره یا به قول دوستان ار ram یا از مادربرد ؟؟؟

winxp
22-09-2007, 00:05
اولین کار
تست مانیتور با یه سیستم دیگه
اگه مانیتور درست بود کارت گرافیک رو در بیار بزار با on board vga بیاد بالا
اگه بازم همون مشکلو داشتی که 90 در صد باید از یکی ازون 2 تا باشه پس
مشکل از یکی از سخت افزارهای دیگس که نیاز به یه سیستم دیگه هست

چزا گفتی پاور به شدت برق داره ؟ منظورت چیه ؟

__siavash__
22-09-2007, 01:47
چزا گفتی پاور به شدت برق داره ؟ منظورت چیه ؟

گفتم شاید ربطی داشته باشه به روشن نشدن
آخه یه بار داشتم سعی میکردم روشنش کنم از برق کشیدم دوباره که زدم به برق با فشار دادن دکمه پاور فن روی CPU یه دور میخرید بعد میایستاد اومدم یه سیم وصل کردم به کیس اون سرشم به چهارچوب فلزی در ( جرغه های ریزی میزد ) بعد پاورو تند تند فشار دادم تا تازه روشن

بدون کارت گرافیک همون حالت پیش میاد یعنی تصویر ندارم

بزار با on board vga بیاد بالا

یعنی بدون کارت گرافیک قانونا باید بیاد بالا و تصویر داشته باشم ؟
البته نه این که هر دفعه این طوری بشه دو سه روزی یه بار این طوری میشه که یه 20 دیقه باهاش کلنجار میرم
بیشتر وقتی خاموش میکنم بلافاصه میخوام روشن کنم.
البته یادم رفت بگم اولین بار بعد از این حالت اررور Display Resolution کنار ساعت میده !

winxp
24-09-2007, 04:11
البته یادم رفت بگم اولین بار بعد از این حالت اررور Display Resolution کنار ساعت میده !

یهنی چی ؟؟؟؟؟
ارورشو بزار اینجا

__siavash__
24-09-2007, 15:29
یه بالن کنارساعت با علامت زربدر قرمز به نشانه خطا که عنوانش اینه Display Resolution بعد که روش کلید میکنم میخواد Resolution رو تنظیم کنه که من کنسلش میکنم !