PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو هارد و Quick Format اجباري ؟

jedivssith
21-09-2007, 16:31
درود

روي سيستم دو هارد دارم يكي معمولي و ديگري هارد Sata كه روي هارد Sata سيستم عامل و برنامه ها نصب است. ولي وقتي مي خواهم ويندوز عوض كنم با يك مشكل روبرو هستم و آن هم اينكه در محيط بايوس يعني همان جايي كه درايوها را نشان مي دهد براي پارتيشن بندي و فرمت كردن. بطور پيش فرض اولين درايو از هارد معمولي را نشان مي دهد و من با كليدها Arrow Key مي روم روي درايو C بر روي هارد Sata ولي به من
چهار حالت براي فرمت را نشان نمي دهد يعني فرمت با Fat يا Ntfs در حالت معمولي و يا سريع و خود بخود با حالت Quick Format شروع به فرمت درايو C هارد Sata مي كند كه اصلاٌ برايم جالب نيست و مي خواهم بطور دقيق و ريشه اي فرمت شود چرا اينطور مي شود؟
ولي اگر بخواهم نصب ويندوز را روي هارد معمولي انجام دهم انتخاب گزينه ها فرمت را نشان مي دهد حالا چكار بايد انجام دهم ؟

با سپاس فراوان
بدرود

aliali58
22-09-2007, 11:58
احتمالاً پارتيشن‌ها دو نوع هستند يعني fat32 و Ntfs كه موقعي كه مي‌خواهيد پارتيشن دلخواهتان را فرمت كنيد به دليل اينكه fat32 است آن را نمي‌شناسد و اولين پارتيشن Ntfs شما را فرمت مي‌كند.

jedivssith
23-09-2007, 13:02
احتمالاً پارتيشن‌ها دو نوع هستند يعني fat32 و Ntfs كه موقعي كه مي‌خواهيد پارتيشن دلخواهتان را فرمت كنيد به دليل اينكه fat32 است آن را نمي‌شناسد و اولين پارتيشن Ntfs شما را فرمت مي‌كند.

درود

پارتيشن هاي هر دو هارد NTFS است. من منظورم اين بود كه چهار حالت فرمت كردن براي هارد SATA را نشان نمي دهد كه من انتخاب كنم با كدام حالت يعني Fat يا Ntfs سريع يا معمولي ولي براي هارد معمولي ديگرم نشان مي دهد. و در صفحه بايوس گزينه هاي هارد Sata بعد از پارتيشن هاي هارد معمولي قرار گرفته است. مشكل من اين است كه چرا نشان نمي دهد و براي خودش و بدون اجازه كاربر حالت Quick Format را انتخاب مي كند؟؟؟

با سپاس

aliali58
26-09-2007, 10:45
براي پارتيشن بندي هارد ساتا بايد از نرم افزار پارتيشن مجيك استفاده كني

jedivssith
27-09-2007, 11:57
براي پارتيشن بندي هارد ساتا بايد از نرم افزار پارتيشن مجيك استفاده كني

بله همين كار را هم كردم مشكل من چيز ديگري است

winxp
27-09-2007, 17:27
مشکل جالبیه
اگه تونستی حلش کنی بگو چی کار کردی ما هم یا بگیریم