PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل هارد internal به External

محمد امين
21-09-2007, 10:53
سلام دوستان
من میخوام ببینم چطور میتونم با یک تبدیل ساده و احتمالا تغذیه لازم، یک هارد IDE رو به یک درایو خارجی USB تبدیل کنم؟ توی آدرس زیر این شرکت یه سری کیت برای این کار ساخته ولی فکر نکنم خیلی پیچیده باشه. میخوام بدونم با قطعات موجود در بازار خودم میتونم اینو درست کنم یا نه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یعنی یه تبدیل IDE به USB و یه آداپتور برای تغذیه

shahramcat
21-09-2007, 11:09
شما چرا سختی به خودت میدی . یه Box USB برای هاردت بگیر که اونو توش میزاری و با یو اس بی به کیس میزنی . قیمت باکسش الان 30 تا 35 هست .

Stream
21-09-2007, 16:51
تبديل Ide به Usb بدون باكس و اين حرفها 7 تومن هست! خوب هم كار ميكنند.

javadshahvand
21-09-2007, 17:39
سلام دوستان
من میخوام ببینم چطور میتونم با یک تبدیل ساده و احتمالا تغذیه لازم، یک هارد IDE رو به یک درایو خارجی USB تبدیل کنم؟ توی آدرس زیر این شرکت یه سری کیت برای این کار ساخته ولی فکر نکنم خیلی پیچیده باشه. میخوام بدونم با قطعات موجود در بازار خودم میتونم اینو درست کنم یا نه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی یه تبدیل IDE به USB و یه آداپتور برای تغذیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بوسیله این کابل شما میتوانید هرگونه سخت افزار IDE یا SATA را از طریق پورت USB استفاده نمایید . دیگر نیاز به خرید باکس هارد یا سی دی رام اکسترنال ندارید.

Stream
21-09-2007, 18:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بوسیله این کابل شما میتوانید هرگونه سخت افزار IDE یا SATA را از طریق پورت USB استفاده نمایید . دیگر نیاز به خرید باکس هارد یا سی دی رام اکسترنال ندارید.
اينها 13 تومن هستند. مدلي كه فقط IDE داره 7 تومن هست. به همراه آداپتور

shahramcat
21-09-2007, 23:12
اينها 13 تومن هستند. مدلي كه فقط IDE داره 7 تومن هست. به همراه آداپتور

پس راه کم خرجترش هم هست . اما اون باکس چون هارد بیرون هست و احتمالضربه خوردن داره بهتره اما گرونتر در میاد .

محمد امين
22-09-2007, 23:39
سلام دوستان
ممنون از همراهيتون. كابل تبديل IDE به USB رو كه وجود داره. براي تغذيه اش چي كار ميشه كرد؟ آداپتورش هست؟ يعني مثلا ميشه از آداپتور هاردهاي External استفاده كنم؟ اون قضيه باكس USB كه برام منتفيه . چون اصلا هاردش اينقدر نميارزه!

Stream
23-09-2007, 01:21
سلام دوستان
ممنون از همراهيتون. كابل تبديل IDE به USB رو كه وجود داره. براي تغذيه اش چي كار ميشه كرد؟ آداپتورش هست؟ يعني مثلا ميشه از آداپتور هاردهاي External استفاده كنم؟ اون قضيه باكس USB كه برام منتفيه . چون اصلا هاردش اينقدر نميارزه!
آره اون قيمتي كه گفتم به همراه آداپتور هست.

محمد امين
24-09-2007, 05:09
ويرجيل جان اينو كجا ميشه گير آورد؟ پاساژ ايران داره؟

Stream
24-09-2007, 13:49
ويرجيل جان اينو كجا ميشه گير آورد؟ پاساژ ايران داره؟
راحت همه جا پيدا ميشه. فروشگاه هايي كه سيم و فن و ... ميفروشن حتما دارند.

Mr.K2
24-09-2007, 14:04
ایئل چیز خوبی هست.....

من هاردمو زیاد جا به جا میکنم....

این خیلی به دردم میخوره....

ghahremanimehdi
16-02-2010, 02:54
یه سوال مهم :
اگر هارد اینترنال (SATA2) رو از طریق این تبدیل به USB تبدیل کنیم آیا هارد توسط دی وی دی پلیرهایی که USB میخوردند ، دیتکت میشود ؟ (یا -----)
اگر اینطوره دیگه پول برای خرید هارد اکسترنال ندم.

sohrablh
02-03-2010, 12:55
با سلام نظرتون در مورد این چیه؟:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میشه ویندوزی که رو هارده رو بالا آورد؟

golmohammadi
07-03-2010, 00:24
منم زیر 13 تومن ندیده ام
کلا چیز خوب و بدرد بخوری
مخصوصا کسانی که اکثرا هارد به هارد میکنند

با سلام نظرتون در مورد این چیه؟:
اینم یک نمونه هست
نظر خاصی ندارم
چون زیاد کاربرد نداره هر کسی نمیدونه کدوم مارکش و مدلش بهتره

ebicross
09-03-2010, 20:03
یه موضوع کلی هست در مورد تمام تبدیلهایی که به هارد میخورن و اینه که سرعت هارد هنگام استفاده از این تبدیلها کمتر از حالت عادیه.
بنابراین اگر بخواین دائم از این تبدیلهای IDE to USB یا Sata to USB یا IDE to Sata و یا Sata to IDE استفاده کنید فکر اجرای ویندوز رو نکنید چون سرعتش کمه و دائم به مشکل میخورید.
ولی برای انتقال اطلاعات و کارهای معمولی خوبه.

میتونید از روش بسیار ساده ی من استفاده کنید.
یک کابل Sata و یک سیم برق از پشت کیسم از یکی از سوراخها دادم بیرون و وقتی هارد از کسی میگیرم یک ساعت باز نمیکنم در کیس رو. از همونجا وصل میکنم و خلاص.