PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به دادم برسید اساتید

digi
20-09-2007, 11:20
سلام .من 2 روز پیش یک لپ تاپ خریدم. دیروز همین طوری الکی خواستم یک OS جدید روش نصب کنم Me دم دستم بود .نصب شد ولی کار که نکرد هیچ OS اصلی هم که XP بود دیگه کار نمیکنه. میدونم حماقت کردم .بی تجربگی بود اصلا هیچی نمی دونستم ولی حالا فهمیدم چه اشتباهی کردم. چه طور باید جعمش کنم .کمک کنید وگرنه بیچاره میشم.2 تا درایو هم بیشتر نداشت C و D که روی D وندوز اصلیش نصب بود . مدلشم Hp Pavilion.

robert
20-09-2007, 11:31
سلام .من 2 روز پیش یک لپ تاپ خریدم. دیروز همین طوری الکی خواستم یک OS جدید روش نصب کنم Me دم دستم بود .نصب شد ولی کار که نکرد هیچ OS اصلی هم که XP بود دیگه کار نمیکنه. میدونم حماقت کردم .بی تجربگی بود اصلا هیچی نمی دونستم ولی حالا فهمیدم چه اشتباهی کردم. چه طور باید جعمش کنم .کمک کنید وگرنه بیچاره میشم.2 تا درایو هم بیشتر نداشت C و D که روی D ویندوز اصلیش نصب بود . مدلشم Hp Pavilion.

دقیق توضیح بدین ببینیم (( کار نمیکنه )) یعنی چی؟؟؟
ویندوز Xp بوت میشه ؟؟؟ me چطور ؟؟
مطمئنی درایو ی که xp روش بود رو فرمت نکردین ؟؟؟؟

اگه برنامه یا فولدر مهمی رو هاردتون ندارین میتونین تمام درایو هارو فرمت کرده و رو درایو c یه ویندوز xp یا me جدید نصب کنین !!!!

mahdi7610
20-09-2007, 13:03
دوست عزیز اشتباه بدی کردی . وقتی که ما هارد را پارتیشن بندی می کنیم یک درایو را به عنوان درایو اصلی یا primery انتخاب می کنیم که ماکروسافت خودش درایو c را به عنوان درایو primery پیشنهاد می کند و از طرفی وقتی ما ویندوز را در درایور به غیر از درایو c نصب می کنیم ویندوز به طور خودکار درایو سی را به عنوان درایو primery می شناسد و فایلهای سیستمی و بوت را در این درایو قرار می دهد و وقتی شما درایو c را فرمت می کنید در واقع همه فایلهای ویندوزی که در درایوی دیگر قرار دارد را از بین می برید و با این کار علناً ویندوز از کار می افتد . این موضوع را من بارها کسانی که این مشکل را داشته اند گوشتزد کرده ام اما کو گوش شنوا .حالا شما باید اگر ویندوز اصلی را دارید با استفاده از اون بتونید ویندوز را ریپیر کنید تا فایلهای از دست رفته بازسازی شوند.

mahdi7610
20-09-2007, 13:06
دوست عزیز اشتباه بدی کردی . وقتی که ما هارد را پارتیشن بندی می کنیم یک درایو را به عنوان درایو اصلی یا primery انتخاب می کنیم که ماکروسافت خودش درایو c را به عنوان درایو primery پیشنهاد می کند و از طرفی وقتی ما ویندوز را در درایور به غیر از درایو c نصب می کنیم ویندوز به طور خودکار درایو سی را به عنوان درایو primery می شناسد و فایلهای سیستمی و بوت را در این درایو قرار می دهد و وقتی شما درایو c را فرمت می کنید در واقع همه فایلهای ویندوزی که در درایوی دیگر قرار دارد را از بین می برید و با این کار علناً ویندوز از کار می افتد . این موضوع را من بارها کسانی که این مشکل را داشته اند گوشتزد کرده ام اما کو گوش شنوا البته مثل اینکه شما تازه عضو شده اید.حالا شما باید اگر ویندوز اصلی را دارید با استفاده از اون بتونید ویندوز را ریپیر کنید تا فایلهای از دست رفته بازسازی شوند.

Bizhan26
20-09-2007, 13:50
تمام لب تاپ ها يك سيدي ريكاوري دارند با اين سي دي ميتوني كامپيوترت رو درست كني البته اول بايد بري توي ستاپ كامپيوترت (لبتابها با F2 ميرن) و قسمت بوت اونرو تغيير بدي تا اول از cd بالا بياد بعد ديگه cd ريكاوري خودش همه كارها رو مي كنه

Captain Nemo
20-09-2007, 14:49
اگه cd ریکاوری نداشت، حتماً شخص فروشنده لپ تاب دارد. مراجعه کنید و image ویندوز رو بگیرید. (جزئی از گارانتیه)

arastooms
07-10-2007, 20:31
سلام و خسته نباشیدمن یک دستگاه لپ تاپ hp مدل pavilion6500 دارم که می خواستم روی آن ویندوز xp نصب کنم اما بعد از قرار دادن سی دی بوت ویندوز و ریاستارت کردن سیستم و چک کردن ویندوز xpهارد سیستم رو نمیشناسه و از نصب خارج میشودمن سی دی را چک کردم درست بودسیستم هم با ویستا اصلا مشکل نداره که بگیم هارد بد سکتور داره البته از راهنمایی های دوستان دیگر که فرمودیید بسیار استفاده کردماگر ممکن است به صورت روشن و دقیق تر بارای من که مبتدی هستم شرح بدید مخصوصا در باره نصب xp روی فلش مموری و مراحل انجام کار لطفا من رو راهنما یی کنیدباتشکر فراوان

mahdi7610
07-10-2007, 21:33
سلام دوست عزیز
همیشه نصب از ورژن قدیمی به ورژن جدید صورت می گیرد و برعکس کار بسیار دشوار خواهد بود .
یعنی شما ابتدا باید ویندوز xp را در درایو primary خودتون نصب کنید و سپس دی وی دی ویستا را قرار دهید و ویستا را در درایو d نصب کنید .
این بهترین حالت می باشد .اگر می خواهید با استفاده از فلش مموری ویندوز نصب کنید باید ابتدا فلش مموری را با استفاده از برنامه هایی که این کار را انجام می دهند بوتیل کنید چون در حالت عادی فلش مموری در سیستم عامل داس قابل شناسایی نیست .