PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اخلاقی که نابود میشود

SALAMONALEYKOM
19-09-2007, 13:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لوگوی همراه اول و لوگوی شرکت مخابراتی الجوال عربستان
گاهی اوقات سخت است که از کنار خبری به سادگی گذشت. حتماً خاطرتان هست که در آستانه ورود سیمکارت های ایرانسل به بازار ، شرکت مخابرات برای عقب نماندن از کورس رقابت اقدام به برگزاری مسابقه طراحی لوگو برای همراه اول نمود تا در یک اقدام انقلابی تبلیغاتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گوی سبقت را از رقیب برباید اما ببینید لوگوی یک شرکت دولتی که بارها از تلویزیون تبلیغ میشود و کوچک و بزرگ آنرا میبینند تا چه حد میتواند غیر مشروع باشد و حرمت اخلاق را در جامعه بریزد. توضیحات رسمی مخابرات در پاسخ به سایت بازتاب را هم بخوانید. شرح دیگری لازم نیست که خود مثنوی ناطق است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
«مدير مسئول محترم سايت خبري «بازتاب»
با سلام و احترام
در مورخ ۱۹ شهريور ماه سال جاري، آن سايت در بخش طنز خود با عنوان كلي «چرا پذيرش جنسيتي؟» به نشان (لوگو) اين شركت پرداخته و با قرار دادن نشان «همراه اول» در كنار نشان «الجوال» عربستان و نوشتن «خوش به حال طراح اين لوگو، چه مفتي هديه نفيس گرفت»، سعي در القاي كپي بودن همراه اول را داشته است، لذا خواهشمند است توضيحات زير را جهت تنوير افكار عمومي منتشر كنيد.
۱ـ رنگ‌هاي به كار رفته در لوگوي همراه اول، نارنجي و فيروزه‌اي است،‌ در حالي كه الجوال، رنگ‌هاي نارنجي و آبي را به كار برده است.
۲ـ نحوه قرارگيري حلقه‌‌ها در دو لوگو، كاملا متفاوت است.
۳ـ تنها تشابه، استفاده از حلقه در هر دو لوگو است كه دليل آن، نماد ارتباطات انساني بودن حلقه (رينگ) در تمام فرهنگ‌هاي بشري است.
اما در پايان،‌ بد نيست اشاره‌اي به مباني منطقي انتخاب نشان همراه اول داشته باشيم:
الف) حلقه (رينگ)، نماد ارتباطات انساني در همه فرهنگ‌هاي بشري است؛ نمادي شناسا كه ارتباط لازم را با اكثر قريب به اتفاق مخاطبان برقرار مي‌كند.
ب) رينگ يا چرخ، سمبل پويايي است؛ زيرا ساختار دايره از جهت هندسي، در صورت استقرار بر محيط، فاقد سکون است.
ج) زاويه گرفتن موقعيت استقرار دو حلقه نسبت به هم،‌ به معناي تحرک و تغير مداوم پديده مورد اشاره است.
د) زاويه استقرار حلقه‌ها، جوري انتخاب شده که پيشرفت يا حرکت به جلو را براي بيننده تداعي مي‌کند.
هـ) در عرف گرافيک اشياي مشابه و همسان، شيء مستقر بر قاعده (رنگ فيروزه‌اي)، اصل (Base) و اول به حساب مي‌آيد و رنگ بعدي (نارنجي)، نماد دوم و سوم و چهارم و… است.
و) هيأت کلي لوگو، تداعي‌کننده «هـ» در رسم‌الخط فارسي است که مقدمه همراه نيز هست.
روي‌هم‌رفته، لوگوي شرکت ارتباطات سيار حاکي از تحرک و پويايي مستمر ارتباطات انساني در حوزه فعاليت همراه اول است.
بدا به حال اخلاق در این جامعه

SALAMONALEYKOM
19-09-2007, 13:48
واقعا که ری.دن با این دک و پوزشون...

SALAMONALEYKOM
19-09-2007, 13:51

آخه این کجاش شبیه ه است؟

ALt3rnA
19-09-2007, 14:00

آخه این کجاش شبیه ه است؟

تایید میشه:19:
شباهتی نداره اصلا:27:

raana
19-09-2007, 16:20
اصلا شبیه هم نیستن که اون رنگش حلقش ابیه این ابی فیروزه ایه :38::22:
بابا کلی زحمت کشیدن نشستن فکر کردن تا این لوگو رو طراحی کردن :15:

M Like Mother
20-09-2007, 01:11
من می خوام آرم همراه اول رو بردارم واسه خودم ... رنگاشو عوض کنم و یه کم بچرخونمش ... اشکال که نداره

DiDiSks
20-09-2007, 11:14

دوست عزیز این چه طرز حرف زدنه یه کم مودب باش!!!!!!!!!!
بعدشم یه تاپیک دیگه با همین عنوان قبلا باز شده بود

kiarash3500
20-09-2007, 21:06

نگو !!!:41::31:

ShahabSAMSUNG
22-09-2007, 22:42
ای بابا.
یکی نیست بگه این مطلب رو من متوجه شدم و اولین بار تاپیکش رو اینجا زدم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که دزدیدنش و همه جا عکسش دیده میشه.