PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرتون راجع به این سیستم چیه؟

sltavakoli
19-09-2007, 04:07
Motherboard: 945PL-S3
Basic I/O System(BIOS): Award Modular BIOS v6.00PG
Central Processing Unit(CPU): Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz
Physical Memory X 2
512MB
512MB
Hard Disk: MAXTOR STM3160211AS ATA Device (149GB)
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 GS
Monitor: SyncMaster 720N
Audio Device X 2
High Definition Audio Device
Unimodem Full-Duplex Audio Device
Modem: Diamond Smart 3 Chips Modem
Keyboard: Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Mouse: PS/2 Compatible Mouse

shahramcat
19-09-2007, 04:38
سیستم به درد الان نمیخوره . out of date

برای چه کاری و بودجت چقدر هست . چه قطعاتی میخوای ؟

sltavakoli
19-09-2007, 14:56
سیستم به درد الان نمیخوره . out of date

برای چه کاری و بودجت چقدر هست . چه قطعاتی میخوای ؟

نه اقا.من خریدم.فکر هم نمیکنم اونقدرها out of date باشه.من تازه این سیستم رو خریدم

shahramcat
19-09-2007, 15:22
نه اقا.من خریدم.فکر هم نمیکنم اونقدرها out of date باشه.من تازه این سیستم رو خریدم

آقا من قصد جسارت نداشتم . کانفیک سیستم که شما داری در حد متوسط به پایین هست . میتونستی با همین بودجه سی پی یو دو هسته AMD ببندی . در کل همیشه راضی باش که هستی .
حالا کل سیستم رو چند خریدی ؟

alireza20202003
19-09-2007, 17:07
کاملا تایید میشه اما یه بزرگی گفته که قبل از خرید چشما باز بعد از خرید چشما بسته.دیگه بهش فکر نکن.

khmusic
19-09-2007, 18:39
بستگی داره شما برای چی سیستم رو بسته باشی اگه برای گیم مخوای یا برای کارهای گرافیکی سیستم قوی نیست ولی اگه برای کارهای روزمره میخوای مثل رفتن به اینترنت و ... بد سیستم خوبی هست ولی در کل با توجه به بودجه ای که گذاشتی سیستم خوبی نگرفتی

ehsankalak
19-09-2007, 19:33
اصلا ناراحت نباش بازار کامپیوتر یه جوری شده که امروز یه سیستم توپم که بخری هفته بعد که چه عرض کنم روز بعد میشه out of date !!!!!!!!!!! برای خونه سیستم مناسبیه درثانی آدم باید به بودجه شخصم نگاه کنه نباید بشینیم دور گود بگیم لنگش کن !!!!بله همین تغییرات جزیی رو اگه حساب کنیم کلی باسیستمی که تو فکرمون هزینه هاشو بستیم و تصمیم گرفتیم بخریم فرق می کنه میشه حول و حوش 200 تا 300 بالای قیمت پس آدم باید قانع باشه چون سخت افزار حد و مرزی نداره و اگه آدم وسواس الکی داشته باشه فقط باعث ناراحتی فکری خودش میشه ( البته وسواس تو کیفیت قطعه مهمه )

ehsankalak
19-09-2007, 19:35
کاملا تایید میشه اما یه بزرگی گفته که قبل از خرید چشما باز بعد از خرید چشما بسته.دیگه بهش فکر نکن.

گل گفتی :31::11:

sltavakoli
19-09-2007, 21:37
آقا من قصد جسارت نداشتم . کانفیک سیستم که شما داری در حد متوسط به پایین هست . میتونستی با همین بودجه سی پی یو دو هسته AMD ببندی . در کل همیشه راضی باش که هستی .
حالا کل سیستم رو چند خریدی ؟

700 هزار با LCD و بقیه ی چیزها.

راستس اون دوستس که گفته بود برای بازی خوب نیست من بازی vegas رو که فعلا بالا تر از اون نیست

رو به خوبی بازی میکنم

Stream
19-09-2007, 21:57

راستس اون دوستس که گفته بود برای بازی خوب نیست من بازی vegas رو که فعلا بالا تر از اون نیست

رو به خوبی بازی میکنم
من هم ميگم براي بازيهاي جديد خوب نيست. كارت گرافيكي 7300GS يك كارت كاملا out of date هست. ولي بعد از خريد، چشمها بسته!

robert
19-09-2007, 22:13

رو به خوبی بازی میکنم

آهان خوب اینو از اول بگو !!
جسارت نباشه ولی اشغال ترین مانیتور lcd حداقل 220 تومن قیمتشه که با این حساب شما حدود 500 تومن پول case و قطعاتش داخلش رو دادین !!!
نظر دوستان درباره کارت گرافیک تایید میشه !!!! ایکاش حداقل جیفورس 7600 میخریدی !!!:41::41:
در ضمن اشتباه خیلی بزرگی کردی که رفتی هارد ide خریدی !!! اونم مکستور که تا چند وقت دیگه صدای خرت خرت اونو میتونی از اونطرف خونه تون بشنوی !!!!
و از اون بدتر خرید مادر بردی که از هارد sata پشتیبانی نمیکنه !!!
با این بودجه میتونستی بهتر از اینها رو بخری دوست عزیزم !!!:41:
ناراحت نشی عزیز !!!! ولی از خرید مانیتور lcd بجای سخت افزار های قوی معلوم میشه که ظاهر کامپیوتر برات بیشتر اهمیت داشته تا باطن کامپیوتر (( البته شاید من اشتباه کنم ولی چون نحوه خریدتون شبیه دوستان من هست اینو گفتم ))
در ضمن کی گفته بازی vegas آخرشه ؟؟؟؟
شما برو این بازیهای رو که میگم رو بخر و نصب کن بعد عملکرد کارت گرافیک رو مشاهده کن:
1- oblivion
2- F.E.A.R
3- STALKER

تازه شما بازی rainbow six vegas رو با چه رزولوشنی اجرا کردید ؟؟؟ این مهمه !!! نه فقظ اجرای بازی که از عهده کارت های سری ششم جیفورس هم ممکنه بربیاد !!!

sltavakoli
20-09-2007, 01:20
آهان خوب اینو از اول بگو !!
جسارت نباشه ولی اشغال ترین مانیتور lcd حداقل 220 تومن قیمتشه که با این حساب شما حدود 500 تومن پول case و قطعاتش داخلش رو دادین !!!
نظر دوستان درباره کارت گرافیک تایید میشه !!!! ایکاش حداقل جیفورس 7600 میخریدی !!!:41::41:
در ضمن اشتباه خیلی بزرگی کردی که رفتی هارد ide خریدی !!! اونم مکستور که تا چند وقت دیگه صدای خرت خرت اونو میتونی از اونطرف خونه تون بشنوی !!!!
و از اون بدتر خرید مادر بردی که از هارد sata پشتیبانی نمیکنه !!!
با این بودجه میتونستی بهتر از اینها رو بخری دوست عزیزم !!!:41:
ناراحت نشی عزیز !!!! ولی از خرید مانیتور lcd بجای سخت افزار های قوی معلوم میشه که ظاهر کامپیوتر برات بیشتر اهمیت داشته تا باطن کامپیوتر (( البته شاید من اشتباه کنم ولی چون نحوه خریدتون شبیه دوستان من هست اینو گفتم ))
در ضمن کی گفته بازی vegas آخرشه ؟؟؟؟
شما برو این بازیهای رو که میگم رو بخر و نصب کن بعد عملکرد کارت گرافیک رو مشاهده کن:
1- oblivion
2- F.E.A.R
3- STALKER

تازه شما بازی rainbow six vegas رو با چه رزولوشنی اجرا کردید ؟؟؟ این مهمه !!! نه فقظ اجرای بازی که از عهده کارت های سری ششم جیفورس هم ممکنه بربیاد !!!

سلام خدمت دوست عزیزم.

فکر کنم داره سوء تفاهم میشه.من که هاردم sata اونمSATA2 میباشد.بنابراین مادربوردم هم از SATA

پشتیبانی میکنه.در ضمن من vegas رو با رزولوشن 1204*768 بازی کردم.بدون حتی یه گیر کوچیک!

بازی F.A.E.R هم که مال خیلی وقت پیشه ولی اونم بازی کردم.عزیزم معلومه خیلی وقته که تو نخ بازی

نیستی.بازیvegas شش برابره F.A.E.R گرافیک میخواد.راستی مگه ادم دیونه هست که ظاهر رو به باطن

تشخیص بده؟

من دوباره مشخصات سیستمم رو میدم.

CPU : Intel 3.4 LGA Full
Ram:512*2
Mtherboard: GIG-945PL-S3
Graphic:7300GS-GIG
HDD : maxtor 160gig sata2
+
DVD Write
LCD 720N
Speaker
and ....
جمعا شد 700 هزار تومان.البته این قیمیت مال اوایل تابستون هست.l

حالا از دوستان میخوام که نظرشون رو در رابطه با خود سیستم و قیمیتش بگن.

در ضمن شاید خواستسم گرافیکم رو ارتقا بدم.به نظر شما چی بگیرم؟خیلی هم گرون نباشه ها!!:20:

robert
20-09-2007, 09:18
آخ آخ !!!:31::31: فهمیدی چی شد ؟؟؟
شما تو پست اول موقع نوشتن مشخصات هاردتون بین دو کلمه s و a از کلمه sata فاصله انداختین و برای همین بنده فکر کردم هاردتون ساتا نیست !!!!!:27:
شرمنده !!! زیاد دقت نکردم !!! اگه هارد ساتا خریدی باید بگم کار خیلی خوبی کردی !!!:46: هرچند بازهم میگم که هارد مکستور بعد یکی دوسال صداش درمیاد !!!:41:

در ضمن رزولوشن 1024 دیگه یه چیز معمولیه !!!!:13:
الان کارتهای اومدن که بازی رو با رزولوشن بالای 2560 در 1600 (( اگه اشتباه نکنم )) اجرا میکنن !!!:18:

علاوه بر اینها شما یه بار حرف بنده رو گوش کن و بازی oblivion (( یه بازی نقش آفرینی مال زمان شوالیه ها )) رو نصب کن و ببین میتونی با این رزولوشن اجراش کنی یا نه ؟؟
اصلا چرا اینکار رو بکنی ؟؟؟
یه تست بنچمارک بذار و مشخصات دقیق کارتت رو به همراه مقایسه اون با کارتهای دیگه رو ببین و تا از جایگاهش مطلع بشی !!!!
در ضمن بنده تو پست قبلی هم عنوان کردم که صرفا اجرای بازی ملاک نیست !!!!
شما اگه تونستی بازی F.E.R.A رو اجرا کنی باید مینوشتید که این بازی رو با چه رزولوشنی اجرا کردید و علاوه بر اینها این بازی خودش یه قسمت داره که از گرافیکتون طی یک مرحله نمایشی (( شبیه یه صحنه درگیری بین کاراکتر ها )) از گرافیک تست میگیره و مشخص میکنه که گرافیک سیسستم میتونه چند درصد فریمهای بازی رو در حد خوب و چند درصد رو در حد متوسط و چند درصد رو ضعیف اجرا بکنه !!!

بنده خودم هم با گرافیک جیفورس 6200 این بازی رو اجرا کردم !!!! لیکن با رزولوشن پایین !!!!! علاوه بر اینها علت اینکه ار این بازی تو پست قبلی یاد کردم این بود که تو اکثر مجلات کامپیوتری موقع معرفی یه کارت گرافیک از عملکرد این کارت در اجرای این بازی(( F.E.A.R )) صحبت میشه و اینکه این کارت تونسته این بازی رو باچه رزولوشنی اجرا بکنه و چند فریم بر ثانیه یا همون fps سرعت پردازش این کارت بوده !!!
میتونی از نرم افزار 3D MARK برا ی تست گرافیکت استفاده بکنی !!!

robert
20-09-2007, 10:30
سلام خدمت دوست عزیزم.
جمعا شد 700 هزار تومان.البته این قیمیت مال اوایل تابستون هست.l

حالا از دوستان میخوام که نظرشون رو در رابطه با خود سیستم و قیمیتش بگن.

در ضمن شاید خواستسم گرافیکم رو ارتقا بدم.به نظر شما چی بگیرم؟خیلی هم گرون نباشه ها!!:20:

اتفاقا تو تابستون قیمتها یه ریزه گرونتر از بقیه ایام سال هست و این بدلیل تعطیلی مدارس و بعضا دانشگاه ها و بیکار شدن ملت و رو آوردن به pc هستش !!!:31:

علاوه بر اینها با فرض اینکه مادر برد شما از گرافیک agp ساپورت بکنه بهترین جیفورس 7600 gs هست که حدودا بیست تا سی تومن گرونتر از کارت فعلی شماست !!!

اما اگر گرافیک شما pci هست که خوب این پرسیدن نداره !!!!:31:
بهترین کارتهای pci در حال حاضر برای اجرای بازی کارتهای جیفورس 8600 و 8800 هستند که البته 8800 قیمتش خیلی بالاست !!!!:18:
از طرفی کارتهای 8400 و 8500 هم همچین چنگی به دل نمیزنن و تو بازی هم ضعیف نشون کار میکنن و علت قیمت پاینشون هم همینه (( مثلا 8500 جیفورس قیمتش حدود 90 تومنه ))
بنابر این اگر کارتت pci هست خیلی حیف هست اگه همین الان بری و یه کارتی کمتر از 8600 بخری !!!!
پولهاتو جمع کن و چیزی رو بخر که یه عمر برات کار کنه و پشیمونی نداشته باشه و از همه مهمتر direct x10 رو هم ساپورت بکنه !!!:20:

sltavakoli
20-09-2007, 14:31
اتفاقا تو تابستون قیمتها یه ریزه گرونتر از بقیه ایام سال هست و این بدلیل تعطیلی مدارس و بعضا دانشگاه ها و بیکار شدن ملت و رو آوردن به pc هستش !!!:31:

علاوه بر اینها با فرض اینکه مادر برد شما از گرافیک agp ساپورت بکنه بهترین جیفورس 7600 gs هست که حدودا بیست تا سی تومن گرونتر از کارت فعلی شماست !!!

اما اگر گرافیک شما pci هست که خوب این پرسیدن نداره !!!!:31:
بهترین کارتهای pci در حال حاضر برای اجرای بازی کارتهای جیفورس 8600 و 8800 هستند که البته 8800 قیمتش خیلی بالاست !!!!:18:
از طرفی کارتهای 8400 و 8500 هم همچین چنگی به دل نمیزنن و تو بازی هم ضعیف نشون کار میکنن و علت قیمت پاینشون هم همینه (( مثلا 8500 جیفورس قیمتش حدود 90 تومنه ))
بنابر این اگر کارتت pci هست خیلی حیف هست اگه همین الان بری و یه کارتی کمتر از 8600 بخری !!!!
پولهاتو جمع کن و چیزی رو بخر که یه عمر برات کار کنه و پشیمونی نداشته باشه و از همه مهمتر direct x10 رو هم ساپورت بکنه !!!:20:
سلام

با عرض تشکر از شما دوست عزیز

من F.E.A.R رو با رزولوشن 768*1204 بازی کردم و خداییش کیفیت خیلی خوب و روان بود.

میدونی عزیز من درسته که من توی سخت افزار زیاد حالیم نیست ولی اینقدر دیونه نیستم که AGP بخرم.

به هر حال حالا که اینجوری شد میخوام گرافیکیم رو ارتقاء بدم.به نظر شما چی بگیرم؟فکر میکنم که 8600

خیلی گرون باشه.(اگه قیمتشو داری لطف کن و بگو)

حالا اگه میشه یه گرافیک توپ معرفی کنید که تفاوت قیمتش با گرافیک من حداکثر 50 هزار باشه.

راستی 3D Mark حجمش چقدره؟میشه دانلودش کرد یا باید بخریمش؟

ممنون از شما دوست عزیز.

robert
21-09-2007, 15:51
سلام

با عرض تشکر از شما دوست عزیز

من F.E.A.R رو با رزولوشن 768*1204 بازی کردم و خداییش کیفیت خیلی خوب و روان بود.

میدونی عزیز من درسته که من توی سخت افزار زیاد حالیم نیست ولی اینقدر دیونه نیستم که AGP بخرم.

به هر حال حالا که اینجوری شد میخوام گرافیکیم رو ارتقاء بدم.به نظر شما چی بگیرم؟فکر میکنم که 8600

خیلی گرون باشه.(اگه قیمتشو داری لطف کن و بگو)

حالا اگه میشه یه گرافیک توپ معرفی کنید که تفاوت قیمتش با گرافیک من حداکثر 50 هزار باشه.

راستی 3D Mark حجمش چقدره؟میشه دانلودش کرد یا باید بخریمش؟

ممنون از شما دوست عزیز.

برنامه 3dmark رو هم میتوین تو گوگل سرچ بکنی و لینک دانلودشو پیدا کنی و هم تو تاپیک (( درخواست نرم افزار )) درخواست دانلود بدی تا بچه ها برات لینک دانلودشو بذارن !!!:46: حجمش هم فکر نمیکنم خیلی زیاد باشه !!!

اما برای خرید گرافیک pci (( با این شرط که گرافیک فعلی شما هم از همین نوع باشه و مادر بردتون این نوع گرافیک رو ساپورت بکنه )) مدل 8600gt و 8600gts جنس های خیلی توپی هستند (( مخصوصا دومی !!))
اما در مورد برند ها باید عرض کنم که در حال حاضر بهترینشون xfx هست و بعد از اون sparkle و asusو giga و inno3d هستند منتها اکثرا تمایل به خرید برند های xfx و asus دارن !!!
این لیست کارتهای 8600 gt هست از شرکت xfx :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اینم لیست قیمت گرافیک pci-express:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میتونی بری و قیمتها رو ببینی:20:

Stream
21-09-2007, 16:47
برنامه 3dmark رو هم میتوین تو گوگل سرچ بکنی و لینک دانلودشو پیدا کنی و هم تو تاپیک (( درخواست نرم افزار )) درخواست دانلود بدی تا بچه ها برات لینک دانلودشو بذارن !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حجمش هم فکر نمیکنم خیلی زیاد باشه !!!

حجم 3DMark06 حدود 600 مگابايت است!

اما در مورد برند ها باید عرض کنم که در حال حاضر بهترینشون xfx هست و بعد از اون sparkle و asusو giga و inno3d هستند منتها اکثرا تمایل به خرید برند های xfx و asus دارن !!!
بهترين XFX هست ؟؟؟ چطور به اين نتيجه رسيديد ؟؟

Behroooz
21-09-2007, 16:51
مادربوردت مثل مادربورد منه .

سيستمت خيلي هم خوبه . مگه اپولو ميخواي هوا كني ؟

اگه بخواي سيستم اپ ديت داشته باشي كه بايد فرش زير پاتو هم بفروشي .

خيلي هم خوبه سيستمت .

sltavakoli
22-09-2007, 00:07
مادربوردت مثل مادربورد منه .

سيستمت خيلي هم خوبه . مگه اپولو ميخواي هوا كني ؟

اگه بخواي سيستم اپ ديت داشته باشي كه بايد فرش زير پاتو هم بفروشي .

خيلي هم خوبه سيستمت .

بابا ایول به تو.

دیگه داشتم نا امید میشدم

Stream
22-09-2007, 00:12
بابا ایول به تو.

دیگه داشتم نا امید میشدم
بعد از خريد چشمها بسته. پس سيستمت خوبه.

robert
22-09-2007, 01:10
حجم 3DMark06 حدود 600 مگابايت است!

بهترين XFX هست ؟؟؟ چطور به اين نتيجه رسيديد ؟؟

برای کسی که پر سرعت داشته باشه این حجم برنامه پاستیل محسوب میشه !!! :5:
اگر هم نداشته باشه یه سر بره کامپیوتری کحل میتونه بده براش رایت کنن یا بره کافی نت دانلود کنه !!!:46:

در ضمن تا دقت کردی ببینی xfx چه از نظر فروش و چه از نظر علاقه مشتری به خرید و کیفیت ظاهر و باطن در چه سطحی قرار داره ؟؟؟:13:
همینطور ساپورت قطعات و تنوع قطعاتی که این شرکت کار میکنه !!!

فکر کنم تو این فروم بود که یه نظر سنجی برای برند های vga دیدم !!! حالا شما که تو انجمن سخت افزار فعالیت خوبی داری یه نظر سنجی راه بنداز تا ببینیم چه های این فروم چی میگن و نظرشون چیه ؟؟؟:31:

در ضمن مهمترین فاکتور تو خرید گرافیک قدرت و مدل و نوع پردازنده هستش و نوع برند در جایگاه های بعدی قرار داره !!!

Stream
22-09-2007, 01:27
برای کسی که پر سرعت داشته باشه این حجم برنامه پاستیل محسوب میشه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر هم نداشته باشه یه سر بره کامپیوتری کحل میتونه بده براش رایت کنن یا بره کافی نت دانلود کنه !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزيزم توي ايران كه بالاي 128k نميدن به آدم يه آهنگ هم پاستيل نميشه چه برسه به 600 مگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن تا دقت کردی ببینی xfx چه از نظر فروش و چه از نظر علاقه مشتری به خرید و کیفیت ظاهر و باطن در چه سطحی قرار داره ؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همینطور ساپورت قطعات و تنوع قطعاتی که این شرکت کار میکنه !!!

فروش XFX خوب هست ولي اين دليل نميشه بهش بگيم بهترين برد.

فکر کنم تو این فروم بود که یه نظر سنجی برای برند های vga دیدم !!! حالا شما که تو انجمن سخت افزار فعالیت خوبی داری یه نظر سنجی راه بنداز تا ببینیم چه های این فروم چی میگن و نظرشون چیه ؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه همچين نظر سنجي اي فايده نداره فقط بچه ها رو گمراه ميكنه.

در ضمن مهمترین فاکتور تو خرید گرافیک قدرت و مدل و نوع پردازنده هستش و نوع برند در جایگاه های بعدی قرار داره !!!

صد درصد !!