PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا اورانوس...

rosemaryam
17-09-2007, 20:59
همه می دو نیم که اورانوس 97.5 درجه نسبت به مدار خودش کج شده و میشه گفت به دور خورشید می غلته اما یه سوال .چرا به جای اینکه بگن 97.5 درجه کج شده چرا نمی گن 82.5 درجه از اون طرف کج شده؟
ممنون میشم اگه جواب بدید چون هرچی گشتم جوابشو پیدا نکردم. گفتم شاید یه دلیل خاصی داره.:20:

مرتضی nvcd
17-09-2007, 23:51
بخاطر اینکه قرار داده.اگه هر کی بیاد و از یه طرف بگیره بره اون ور خوب اطلاعات قاطی می شه.

از قبل قرار داد کردند چون مدار زمین 23.5 درجه از این وره پس همه سیارات رو از این ور حساب می کنیم.

اگه هم یکی مثل اورانوس بیشتر از 90 درجه مایله باز هم از همون قرار داد استفاده می شه.

یه مثالش هم اینه که مثلا حرکت هر سیاره رو از پاد ساعتگرد در نظر می گیرند در حالی که زهره برعکس می چرخه می گن این زهره هست که مثلا بعد از منفی چهارصد روز بدور خود می گرده .دیگه نمیان به خاطر یه زهره

بگن چهارصد روز ساعتگرد می گرده.

rosemaryam
18-09-2007, 00:38
ممنون.جواب سوالم رو گرفتم. اما توضیحتون در مورد زهره رو متوجه نشدم.میشه یه کم واضحتر توضیح بدید؟:27:

مرتضی nvcd
18-09-2007, 02:30
زهره هم مثل اورانوس بیشتر از 90 درجه تمایل محور دارد(177 درجه).

همانطور که می دانیم زمین در مدت 23 ساعت 56 دقیقه از سمت غرب به شرق پاد ساعتگرد بدور خود می گردد .اکثر سیارات نیز به همین سمت گردش می کنند اما زهره در مدت 243 روز 4 ساعت ساعتگرد بدور

خود می چرخد که این خود خلاف حرکت زمین و قرار داد است و ما باگذاشتن یک منفی در کنار گردش ان حرکت ساعتگرد یا مخالف قرار داد را نشان می دهیم .

البته این از مسائل مهم منظومه شمسی است که هر سیاره که حرکت برعکس دارد تمایل محور ان هم بیشتر از 90 درجه است.

یکی از احتمالهایی را که علت این مسئله می دانند این است که در اوایل پیدایش منظومه شمسی که گردش تمام سیارات در دیسک غبار اطراف خورشید پاد ساعتگرد بود برخورد های شدیدی در این سیارات باعث کجی زیاد محور انها شده است و در نتیجه با انکه انها همان گردش اوایل عمر خود را دارند ولی بواسطه تمایل زیاد محور به نظر می ایند که برعکس می چرخند.

اگر سوالی داشتی بپرس

Mr.Shaibow
18-09-2007, 21:31
اگر سوالی داشتی بپرس
شما اسم کامتون با آدرستون با رو به من پست می کنی ؟
بعدشم سوالم اینه که شما رشتت چیه "یعنی الان چیه " و کدوم دانشگاه ؟
"خودت گفتی هااااا سوال داشتی بپرس پس جواب بده"
فعلا....

مرتضی nvcd
19-09-2007, 02:28
شما اسم کامتون با آدرستون با رو به من پست می کنی ؟
بعدشم سوالم اینه که شما رشتت چیه "یعنی الان چیه " و کدوم دانشگاه ؟
"خودت گفتی هااااا سوال داشتی بپرس پس جواب بده"
فعلا....

من مرتضی هستم. فامیلیم هم توی نام کاربریم هست حالا یکم هوش می خواد تا کشفش کنی.ادرس هم همونه که توی محل سکونتم نوشتم.

دانشگاه و رشته, کشک و ماکارونی رو نمی تونم بگم.اینکه گفتی من گفتم سوال بکن هم در مورد نجوم بود نه در مورد خودم.:13::41::46:

خیالت رو جمع کنم........ زیاد گیر نده........