PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقاء نرم افزاری سیستم برای اجرای بازی های سنگین

badterojan
17-09-2007, 01:06
سلام
می دونید خیلی از شما ها که سیستم چندان خوبی ندارید می تونید یه جورایی بازی های نسبتاً سنگین رو اجرا کنید. چجوری؟

1- در Run تایپ کنید msconfig و بعد ok را بزنید و گزینه های مورد نظر را حذف کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- درایو ویندوز و درایوی که بازی هاتون رو توش نصب می کنید رو هر چند وقت یکبار مخصوصا بعد از نصب بازی جدید 2 بار defrag کامل کنید

3- دسکتاپتون را خالی کنید و تمام آیکون ها رو توسط درگ کردن به Quick launch تبدیل کنید

4- توسط Ctrl+Alt+Delet صفحه task manager را اجرا کنید. تمام برنامه ها غیر از برنامه های نشان داده شده را انتخاب و با گزینه End process ببندید . تعداد این برنامه ها اگر تا 20 تا بود اشکالی ندارد اما بیشتر نشود

5- روی my computer راست کلیک کنید و properties را انتخاب کنید و virtual Drive خود را تا سقف مجاز که در space available نشان داده شده و به مقدار مورد نیاز (2000 MB کافی است) افزایش دهید
این فضا فقط مربوط به درایو ویندوز یعنی درایو C می شه

6- توسط گزینه best performance گرافیک ویندوز خود را کاهش دهید

7- هنگام اجرای بازی گرافیک بازی را در حد معقولی قرار دهید و پس از load کامل بازی قبل از آنکه شروع کنید موس خود را به سرعت در تمام جهات بچرخانید و هنگامی این گردش بدون هنگ انجام شد بازی را شروع کنید

این خیلی مهم

اگر باز هم بازی رو نتونستید درست اجرا کنید و سیستمتون هم مشکلی نداشت به احتمال 99/99% بازی روی سیستم شما جواب نمیده

در ضمن این کار ها به هیچ کجای ویندوز یا هیچ نرم افزاری صدمه نمی زنه اگه زد به احتمال 99/99% مشکل از شما یا از سیستمتون است

kavoosh
17-09-2007, 01:18
دوست عزيز ممنون.

ولي مثل اينكه لينك عكسها خرابه چون هيچكدوم لود نميشن.

ممنون.

tacki
17-09-2007, 03:32
dadash besiar mamnon astefade kardim + to saitemoni ham gozashtam

Oracle_Eldorado
17-09-2007, 11:44
ممنون . مطالب خیلی جالبی بود . حتما این کار ها رو میکنم . واقعا تاثیر داره ؟

badterojan
17-09-2007, 12:22
ممنون . مطالب خیلی جالبی بود . حتما این کار ها رو میکنم . واقعا تاثیر داره ؟

بله بله بله
بله بله بله
:5:

badterojan
17-09-2007, 12:32
dadash besiar mamnon astefade kardim + to saitemoni ham gozashtam

دوست عزیز بهتر بود لا اقل یه اسمی از مرجع مطلب توسایتت می ذاشتی!
این جوری من که بیام توسایت شما فکر می کنم شما اون رو نوشتی ناسلامتی نویسنده ای گفتن :18::18::18:

brain
17-09-2007, 13:23
حتما انجامش میدم اگه جواب داد خبرتون می کنم ...................!!!!!!!!!!!
فقط در قسمت 5 من باید همه درایوهام رو 2000 کنم یا فقط درایو c و درایوی که بازی روشه ..............؟

badterojan
17-09-2007, 13:49
فقط درایو C

badterojan
17-09-2007, 13:50
حتما انجامش میدم اگه جواب داد خبرتون می کنم ...................!!!!!!!!!!!
فقط در قسمت 5 من باید همه درایوهام رو 2000 کنم یا فقط درایو c و درایوی که بازی روشه ..............؟
فقط درایو C

Abolfazl3007
17-09-2007, 14:36
من یه ویندوز فقط واسه بازی نصب کردم تو درایو G
حالا رم مجازی رو باید تو G بذارم

badterojan
17-09-2007, 17:12
من یه ویندوز فقط واسه بازی نصب کردم تو درایو G
حالا رم مجازی رو باید تو G بذارم

سلام
درایو مجازی( نه رم مجازی) رو شما نمی خواد جایی بذاری
خود ویندوز 1.5G از درایو C رو به عنوان درایو مجازی استفاده می کنه اما حالا شما اینجا اون مقدار رو زیاد می کنی
برای درایو های دیگه هم میشه این کار رو کرد اما احتیاجی نیست همون درایو C کفایت می کنه
شما رو درایو بازی هات هم این رو انجام بده ببین فرقی می کنه؟
فکر نمی کنم اتفاقی بیافته

ALt3rnA
17-09-2007, 18:38
دوستان اره کار میده ولی نباید خیلی ازش توقع داشته باشید ولی برای زیاد کردن سرعت بازی خوبه

badterojan
17-09-2007, 20:23
دوستان اره کار میده ولی نباید خیلی ازش توقع داشته باشید ولی برای زیاد کردن سرعت بازی خوبه

خوشتون اومد:5:
همون طوری که دوستمون گفت این روش ها برای بالا بردن سرعت سیستم کار می کنه
یعنی در حقیقت اگه گرافیک رو تا حد کافی پایین بیارین (شماره 7) می تونه سرعت بازی تون رو بالا ببره:8:

اما بالاخره ارتقاء نرم افزاری هستش دیگه
با گرافیک 64 blood money اجرا نشد نگین این کارا بی خوده:2::41:

badterojan
19-09-2007, 16:35
دوستان سلام
شما هم اگه چیزی می دونین بگین

کم کردن خدمات اضافی ویندوز که به کار نمی آد کمک می کنه
کسی چیزی در این باره نمی دونه

Oracle_Eldorado
19-09-2007, 17:08
خوشتون اومد
همون طوری که دوستمون گفت این روش ها برای بالا بردن سرعت سیستم کار می کنه
یعنی در حقیقت اگه گرافیک رو تا حد کافی پایین بیارین (شماره 7) می تونه سرعت بازی تون رو بالا ببره

اما بالاخره ارتقاء نرم افزاری هستش دیگه
با گرافیک 64 blood money اجرا نشد نگین این کارا بی خوده
دوست عزيز !
بابا اين ديگه چه روشي بود ؟ ويندوز من ريخته به هم ! وسط بازي ها يه دفعه Restart ميشه !!!!‌ يا يه دفعه سيستم خاموش ميشه !
چطوري ميتونم تنظيمات رو برگردونم ؟

badterojan
21-09-2007, 15:02
دوست عزيز !
بابا اين ديگه چه روشي بود ؟ ويندوز من ريخته به هم ! وسط بازي ها يه دفعه Restart ميشه !!!!‌ يا يه دفعه سيستم خاموش ميشه !
چطوري ميتونم تنظيمات رو برگردونم ؟

دست شما درد نكنه
صفحه پيش رو خوندي

اگر باز هم بازی رو نتونستید درست اجرا کنید و سیستمتون هم مشکلی نداشت به احتمال 99/99% بازی روی سیستم شما جواب نمیده

در ضمن این کار ها به هیچ کجای ویندوز یا هیچ نرم افزاری صدمه نمی زنه اگه زد به احتمال 99/99% مشکل از شما یا از سیستمتون است

من هميشه همين كارا رو مي كنم
اين كارا شعبده بازي نيستند خيلي عادي هستند
مشكل ريست شدن شما هم از جاي ديگه آب مي خوره
اگر هم مي خواي لغوشون كني يه بار ديگه مطلب رو بخون هر جا تيك زدي اون رو ور دار
همين :20:

DiDiSks
21-09-2007, 19:58
یه نرم افزار داشتیم که برعکس همین کاری که گفتی کار میکنه یعنی گرافیک بازی رو میاره پایین

active_277
22-09-2007, 02:47
با این کارا یه قسمت از رم سیستمتون آزاد میشه که البته اگه رمتون پایین باشه خیلی بدرد میخوره چون گاهی وقتا ممکنه فقط به خاطر چند مگ رم ناقابل یه بازی گیر کنه چون وقتی رم سیستمتون پر میشه سیستم مجبور میشه از یه قسمت از هارد(virtual memory) به عنوان رم استفاده کنه و به خاطر اینکه سرعت هارد دیسک ار سرعت رم خیلی پایین تره بازی گیر میکنه
اگه توی یه بازی رمتون کم میاره بهتره تمام برنامه های کنار ساعت ویندوز رو ببندید و از بعضی برنامه ها مثل ram saver استفاده کنید تا فضای بیشتری از رم قابل استفاده بشه

SomeThink
22-09-2007, 03:04
دوست عزيز ممنون.

ولي مثل اينكه لينك عكسها خرابه چون هيچكدوم لود نميشن.

ممنون.

نه مشکلی ندارن یه بار دیگه reload کن...

از آموزش شما متشکرم!

DiDiSks
22-09-2007, 05:02
این کار سرعت ویندوز رو هم بالا میبره؟؟؟؟؟

badterojan
22-09-2007, 15:00
این کار سرعت ویندوز رو هم بالا میبره؟؟؟؟؟

سلام
اولا بايد بگم حرف شما نسبتا درسته
چون VD بعد از پر شدن كامل رم استفاده نمي شود بلكه مانند يك بافر يا كش عمل كرده و واسطه اي براي رم و هارد محسوب مي شود اگر اين واسطه به اندازه كافي جا داشته باشد انتقال اطلاعات بين هارد و رم از يك حداقل كه آن را سرعت دور هارد و پردازش رم تعيين مي كند پايين تر نمي آيد
در double agent سرعت بازي رو كامپيوتر من پايين بود(512MB ram-- 256MB vga pci express) وقتي از بازي بيرون مي اومدم پيغام low VD رو ديدم ولي از زماني كه VD رو از 1500 به 2000 تغيير دادم مشكل حل شد

ثانيا با اين كارا سرعت ويندوز تقريبا 1.5-2 برابر مي شه ولي چون در ازي اين كندي سرعت خودش رو خوب نشون مي ده اين تاپيك رو تو قسمت بازي ها زدم

badterojan
04-10-2007, 12:22
مثل اینکه همه فقط می خونن
هیچ کس نظر نمی ده

RAMINET
05-10-2007, 12:43
ممنون از اطلاعات مفیدتون دوستان