ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كامپيوترم خاموش نمي شه!

ZIBAYEKHOFTE
16-09-2007, 16:05
سلام
تازگي يه مشكلي برام پيش اومده : كامپيوترم خاموش نمي شه!:18:
وقتي گزينه ي "Turn Off " رو انتخاب مي كنم زمان زيادي طول مي كشه تا Log Off كنه بعد هم كه ديگه يادش مي ره بايد خاموش بشه:2:! لطفا كمكم كنيد.ممنونم:40:

reza.majazi
16-09-2007, 17:38
معولا موقعی این طور می شه که زمان زیادی کامپیوتر روشن باشه و برنامه های زیادی استفاده شن .

و ممکنه هم که این مشکل موقعی که به اینترنت وصل می شی پیش بیاد که ممکنه اتوماتیک یکی از برنامه ها شروع به اپدیت کنه مثلا ممکنه که تیک اپدیت اتوماتیک ویندوز روشن باشه .

البته اینا مشکلاتی بود که برام بعضی وقتا پیش می اومد و من به مرور این نتیج ها رو گرفتم.

mahdi7610
16-09-2007, 18:24
سیستم به مدت زمان بسیار زیادی برای Shutdown احتیاج دارد. اغلب، علت این امر استفاده از برنامه هایی است که هنگام استارت سیستم در پیش زمینه اجرا می شوند و هنگامِ پایان کار سیستم دوباره باید بسته شوند.
ابتدا کنترل کنید که کدام برنامه در پیش زمینه در جریان است و به کدامیک از آنها لزوماً احتیاج نیست ( مانند MSN-Messenger). برای این منظور در قسمت run، عبارت msconfig را تایپ کنید. در پنجره ای که باز می شود، آن را به System Start تغییر وضعیت دهید. شما لیستی از برنامه ها را مشاهده می کنید که به صورت اتوماتیک اجرا می شوند. با حذف علامت تیک، مانع از این می شوید که استفاده و راه اندازی این برنامه در استارت مجدد، دوباره اجرا شود
در مواجهه با برنامه های سر سخت، فقط دستور پر قدرت خاتمه می تواند آنها را ببندد. به همین دلیل، Registry Editor را استارت کنید و فرمان زیر را اجرا کنید:
HKEY-CURRENT-USERControl PanelDesktop
سپس پارامتر “Wait-To Kill APP Timeout” را در نیمه راست پنجره انتخاب کنید و مقدار تنظیم استاندارد را از 20000 میلی ثانیه (20ثانیه) به 200 میلی ثانیه (2ثانیه) تغییر دهید

samanvilli
17-09-2007, 00:23
بعيده مشكل از برنامه هاي در حال اجرا باشه چون بالاخره بايد خاموش شه !
من هم همين ديروز يه ويندوز جديد ريختم ، كه نه ريست ميشد و نه log off ،همون لحظه ويندوز رو مجددا نصب كردم و مشكل بر طرف شد!

کیوان71
17-09-2007, 13:11
مشکل از رجیستری است شما کامپیوتر رو ریست کنید و به رجیستره بروید و HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop به این قسمت بعد گزینه ی PowerOffTimeOut را از 1 به 0 تغییر دهید به همین راحتی!

mahdi7610
17-09-2007, 16:51
بعيده مشكل از برنامه هاي در حال اجرا باشه چون بالاخره بايد خاموش شه !
من هم همين ديروز يه ويندوز جديد ريختم ، كه نه ريست ميشد و نه log off ،همون لحظه ويندوز رو مجددا نصب كردم و مشكل بر طرف شد!
دوست عزیز ما قصدمان از کمک کردن اینه که دوستمون روش حل کردن مشکل را بدونند تا اگه دوباره این مشکل پیش اومد بتونند مشکل را حل کنند نمیشه که همیشه ویندوز عوض کنی . در واقع اگر قرار عوض کردن ویندوز بود که همون اول بهش می گفتم ویندوزت را عوض کن و خودت را راحت کن

ZIBAYEKHOFTE
17-09-2007, 20:37
جدا از همگي ممنونم .بايد همه راهها رو امتحان كنم ببينم كدوم يكي مشكل رو حل مي كنه:blink: .بازم ممنون:11:

Lord_Falcon
17-09-2007, 22:41
شما میتونید از یه راه حل ساده استفاده کنی میتونی از پشت کیس دکمه کیست رو یک بار خاموش و روشن کنی

khmusic
17-09-2007, 22:57
شما میتونید از یه راه حل ساده استفاده کنی میتونی از پشت کیس دکمه کیست رو یک بار خاموش و روشن کنی

کار خطرناکی هست اصلا انجام این کار توصیه نمیشه برای هارد بسیار مضر هست

shahedi
17-09-2007, 23:00
مربوط به تنظیمات پاور آپشنه یه نگاه بنداز

MOHAMMAD2010
17-09-2007, 23:12
در نهایت میتونی ویندوزتو عوض کنی

samanvilli
17-09-2007, 23:17

اي واي پسر نكنه قصد جون سيستم اين بنده خدا رو كردي؟ بابا اين راه حل ها رو بندا دور مشكل اين چيزا نيست!!

samanvilli
17-09-2007, 23:21
دوست عزیز ما قصدمان از کمک کردن اینه که دوستمون روش حل کردن مشکل را بدونند تا اگه دوباره این مشکل پیش اومد بتونند مشکل را حل کنند نمیشه که همیشه ویندوز عوض کنی . در واقع اگر قرار عوض کردن ویندوز بود که همون اول بهش می گفتم ویندوزت را عوض کن و خودت را راحت کن

دوست من ، اينو ميدوني كه وقتي يه مشكل مثلا مشكل همين دوستمون در سيستم پيش مياد،امكانش 1% هستش كه مشكل فقط از يه چيز باشه!ممكنه از رجيستري،ويروس،بدسكتور،پاو ر،يا هر چيزي باشه، اولي رو حل كني بعدي مياد رو كار.
من اين رو گفتم كه با نصب مجدد ويندوز مشكلش حل شه.
من مطمئن هستم كه اين بابا 4،5 ماهه ويندوز رو عوض نكرده.طبيعيه كه مشكلات يكي يكي نمايان ميشن!

Gamemaster
19-09-2007, 16:59
behtare ke windows har 1-2 mah avaz koni ta be moshkel bar nakhori

ZIBAYEKHOFTE
20-09-2007, 20:37
آقا من از همگي ممنونم اما من همه راه حل هارو امتحان كردم اما نتيجه اي نداد!
خودم فكر مي كنم reza majazi درست گفته باشند اما نمي دونم چي كارش كنم.
خواهش مي كنم كمكم كنيد .
من هر بار بايد restart كنم بعد پاور رو بزنم.كه اين براي كامپيوترم ضرر داره

ZIBAYEKHOFTE
20-09-2007, 20:42
آقا من همه راهها رو امتحان كردم اما جواب نداد
من هربار مجبورم Restart كنم بعد پاور بزنم كه براي PC ضرر داره
كمكم كنيد لطفا:2::41:

ZIBAYEKHOFTE
20-09-2007, 20:50
ببخشيد كه مطلب رو دوبار نوشتم صفحه ام مشكل داشت اشتباه كردم
من windows ام رو 3-4 ماه پيش عوض كردم اما بهترين ويروس كش روش نصبه اما خوب اگر بدونم واقعا مشكل ويندوز است مجبورم عوضش كنم

mahdi7610
20-09-2007, 21:06
موقع شات دان کردن هیچ پیغامی داده نمی شود ؟
روش اول روشی بهتر : ابتدا از منوی استارت run را باز کرده سپس با استفاده از Browse به درایوی که سیستم عامل نصب است بروید وارد پوشه ویندوز شوید و از انجا به پوشه system32 بروید و گزینه ای با نام shutdown.exe را انتخاب کنید با انتخاب ان در پنجره run یک مسیر به این صورت دیده می شود C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe خوب نکته اصلی اینجا هستش بعد از این مسیر یک فاصله بگذارید و حرف s- و بعد از ان دوباره یک فاصله و حرف t- را بنویسید سپس یک فاصله دیگر بگذارید و عدد یک را بنویسید . یعنی مسیر شما باید به این صورت باشد
C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 1 ( خواهش می کنم به فاصله ها دقت کن باید دقیق بنویسی چون اگه فاصله کم بگذاری اجرا نخواهد شد )
روش دوم : این کار را هم انجام بده ببین چی می شه . ابتدا به RUN برويد و سپس تايپ كنيد Regedit ،وقتي كه وارد رجيستري شديد مسير زير را دنبال كنيد:HKEY-CURRENT-USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\Explorr در منوي سمت راست يك مقدار از نوع DWRORD به نام NoClose را پيدا كنيد (اگر وجود نداره بسازيد--توجه كنيد كه كلمات N و C بايد به صورت بزرگ باشن ) سپس مقدار ان را صفر قرار دهید

winxp
21-09-2007, 14:36
این مشکل فقط با نص ویندوز حل میشه

شاید شاید شاید اگه با یه registery fixer ریجستری رو تعمیر کنی مشکل حل شه

شایدم اگه دستور sfc /scannow رو تایپ کنی مشکل حل شه

من هر وقت این طوری میشه از نصب برنامه های زیاده و برنامه ها برا خودشون پروسه در حاله اجرا دارن
وقتی میخواد پروسه ها بسته شه مشکل پیش میاد
پس میشه حدس زد مشکل سر پروسه های اصلیه ویندوزه که نمیتونن عمل shutdown رو انجام بدن
شما میتونین از msconfig برنامه های startup رو کم کنین و ریست کنین و دوباره عمل shut down رو امتحان کنین ببینین مشکل حل شده یا نه
اگه مشکل بر طرف شد پس میشه فهمید زیر سر کیه
به هر حال اینم تجربه من بود
تست کنین جوابشو بگین

Hamidkhann
22-09-2007, 03:15
ببخشيد كه مطلب رو دوبار نوشتم صفحه ام مشكل داشت اشتباه كردم
من windows ام رو 3-4 ماه پيش عوض كردم اما بهترين ويروس كش روش نصبه اما خوب اگر بدونم واقعا مشكل ويندوز است مجبورم عوضش كنم

این همه رجیستری رو دستکاری کردی این یه فقره رو هم امتحان کن ممکنه جواب بده:

1- وارد رجیستری شو
2-این مسیرو پیدا کن:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
3-عبارت PowerOffActive رو ویرایش کن. مقدار 1 بهش بده

lovely_fox
22-09-2007, 20:05
ببين من هم مشکل تو را داشتم امروز يکي بهم گفت قبل از اينکه کامپيوتر را خاموش کني برنامه هاي آنتي ويروست را ببند
در واقع گفت يا ويروس داري يا آنتي ويروست موقع شات دون بسته نميشه من هم برنامه آنتي ويروسم را موقع شات دون بستم و کامپيوترم خاموش شد

ZIBAYEKHOFTE
23-09-2007, 15:06
جدا از همگي ممنونم اما من مشكلم با راه حل اول mahdi7610 حل شد البته Automatic Updatte رو هم غير فعال كردم .بازم ممنونم. :43::35::11:

mahdi7610
23-09-2007, 17:00
خوشحالم مشکلت حل شد

winxp
24-09-2007, 04:19
ا چه خوب

منم خوشحالم , یه چیزی یاد گرفتیم