PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال پرینتر در داس

misaghe
15-09-2007, 08:51
سلام
من یه پرینتر hp 1320 دارم که توی ویندوز درست کار میکنه ولی من یه برنامه تحت داس دارم که توی اون وقتی می خوام از یه گزارش پرینت بگیرم شروع میکنه به پرینت گرفتن و تا وقتی که خاموشش نکنم توی هر صفحه حدود یه خط از علائم نامفهوم رو پرینت می گیره.ولی گزارش من رو نمیگیره .البته اولین بار که پرینتر رو نصب کردم مشکلی نداشت و توی داس هم درست پرینت می گرفت.
به نظرتون راه حل این مشکل چیه؟

mahdi7610
15-09-2007, 10:00
سلام
اول از همه عضویت شما را تبریک می گوی
مراستش من پرینتر ندارم که بتونم دقیق جواب بدم ولی چیزی که به ذهنم می رسه را می گم باید بگم که برای اینکه توی Dos بتونید این کار رو بکنید باید Printer شما به یکی از Serial port ها مثل LPT و ... متصل شده باشه چون USB ها در Dos شناخته نمیشوند (دلیل فروش Printer های سوزنی در بازار علاوه بر مصرف کمی که دارند اینه که در Dos و برنامه های قدیمی شناخته میشوند.)شما میتونید این صفحه رو با Print Screen که یک دکمه روی Keyboard هستش چاپ کنید. نمیدونم این مسئله در Command Prompt هم صادق است یا نه !؟! اما خودم بعید می دونم بشه همچین کاری کرد . اما شما میتونید با همان دکمه ی Prt Scr که گفتم (وقتی در windows هستید) صفحه ی reserve شده در حافظه رو در Paint یا هر نزم افزار دیگری paste کنید. و از انجا شروع به پرینت گرفتن کنید البته در این حالت به صورت عکس از کار شما پرینت گرفته می شود

misaghe
15-09-2007, 11:25
ممنونم
ولی باید بگم که با کابل Lpt به کامپیوترم وصله و یه بار هم توی داس بدون مشکل پرینت گرفت

Bizhan26
15-09-2007, 11:36
سلام دوست عزيز منهم عضويت شمارو تبريك ميگم
براي حل اين مشكل شما بايد اول درايور داس كه بصورت فلاپي همراه پرينترتون بوده نصب كنيد. البته بعضي از پرينترها با داس كار نميكنند و اين رو توي راهنما و يا روي پرينتر نوشته بهر حال اگر پرينترتون داس رو ميشناسه و فلاپي شو نداريد ميتونيد از سايت HP دانلود كنيد. بعد از نصب اگه متنت فارسي هست بايد براي پرينت گرفتن از اديتور داس (برنامه Edit) استفاده كنيد
موفق باشيد

reza1078
31-12-2007, 13:17
مشکل پرینتر 1320 :
اشتباها یک بار پاکش کردم
حالا بعداز نصب مجدد eror troubshooter میده و پرینت نمی کنه کسی در این باره می دونه
راه حل چیه؟