PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امواج ساطعه از آتش

fatemeh123
14-09-2007, 12:16
با سلام
از تمامی دوستان خواهش می کنم به من بگین که آتش چه امواجی و با چه فرکانسی از خود ساطع می کند ؟
با تشکر فراوان البته اگه جوابمو بدین

itbazar
14-09-2007, 13:30
سلام دوست عزیز!
تا اونجایی که من اطلاع دارم بخشی از امواج آتش که باعث گرم شدن می شود امواج فروسرخ است.
نکته قابل توجه در مورد آتش این است که حالت آتش حالت چهارم ماده یعنی پلاسما است.

Mohammad Hosseyn
14-09-2007, 15:06
با سلام
از تمامی دوستان خواهش می کنم به من بگین که آتش چه امواجی و با چه فرکانسی از خود ساطع می کند ؟
با تشکر فراوان البته اگه جوابمو بدین
بستگی به میزان انرژی آزاد شده داره ... از فروسرخ گرفته و نور مرئی و ممکنه تا گاما هم بره ...

اصولا هر جسمی که گرما داشته باشه طامواج الکترومغناطیس از خودش ساطح می کنه .

سلام دوست عزیز!
تا اونجایی که من اطلاع دارم بخشی از امواج آتش که باعث گرم شدن می شود امواج فروسرخ است.
نکته قابل توجه در مورد آتش این است که حالت آتش حالت چهارم ماده یعنی پلاسما است.
پلاسما حالتی از گازها در دمای بسیار بالاست که معمولا می شه اونها رو در ستارگان و خورشید خودمان پیدا کرد .

موفق باشید .

مرتضی nvcd
15-09-2007, 02:53
می شه گفت همه فرکانس ها رو داره.امواج فرو سرخش باعث گرم شدن بدن می شه.امواج مرئی

باعث دیدنش می شه.......

بعقیه رو هم زمانی که دما رو بالا تر ببری ازاد می کنه.

azerdimah
15-09-2007, 12:42
کلا طول موج تابیده شده بستگی به دما داره
با توجه به قانون وین می شود برای هر دما بیشترین طول موج تابش شده را یافت
قانون وین: T.v=0.0029
در فرمول بالا T:دما و v:طول موج است و واحد ها همه به SI هستند

fatemeh123
15-09-2007, 13:11
از همگی به خاطر جوابشون تشکر می کنم. اما اگه میشه بگین که غیر از فروسرخ چه موجی ساطع می کنه.

Mohammad Hosseyn
15-09-2007, 13:19
از همگی به خاطر جوابشون تشکر می کنم. اما اگه میشه بگین که غیر از فروسرخ چه موجی ساطع می کنه.
فاطمه جان ما گفتیم که یکی از طول موج هاش فروسرخه .
نور مرئی هم داره و همینطور به بالا . هر چی دما بالاتر میزان امواج با طول موج کمتر بیشتر می شه .

متوجه شدید ؟

yugioh
15-09-2007, 13:28
غیر فروسرخ. قطعا مرئی چون میبینی اش حالا با هر رنگی دیدی همون طیف. بقیه امواجم می تونه بده از نظر نظری. البته می تونه طول موج بالاتر مثل رادیویی رو هم بده.

fatemeh123
15-09-2007, 18:05
بابا من که خودم می دونم امواج مرئی و فروسرخ میده . من می گم غیر از اینها ...امواجی که بشه دریافتش کرد؟
متوجه شدید .

مرتضی nvcd
16-09-2007, 05:40
بابا من که خودم می دونم امواج مرئی و فروسرخ میده . من می گم غیر از اینها ...امواجی که بشه دریافتش کرد؟
متوجه شدید .

فاطمه خانم!

برای این که امواج دیگه بده همونطور که گفتیم باید دما بالاتر باشه.

مثلا وقتی به گازی گرما داده می شه(دمای بالا) امواج گاما از خودش تولید می کنه.

یا وقتی به ذرات خاصی فوتونهای پر انرژی برخورد کنه از خودش امواج اشعه ایکس می ده.

اینها همان نمونه های از اتیشی هستند که شما مثال زدید ولی در اصل مسئله سوختنه نه خود اتیش.

چون اتیشی که ما می شناسیم دماییی معمولا بالا تر از چند صد درجه نداره.

Mohammad Hosseyn
16-09-2007, 09:06
متوجه شدید .
قبلا گفتم . هر جسمی که دما داشته باشه باید انتظار داشته باشی که امواج الکترومغناطیسی گسیل کنه . هر چی دما بیشتر باشه این طول موج های گسیل شده کوتاه تر می شن .
پس همیشه یکی نیست . بستگی به دما داره .
اگه شما دمایی مورد نظرتون هست بفرمائید ما بهتون دقیق بگیم .
امیدوارم فهمیده باشید .
با تشکر .

azerdimah
16-09-2007, 11:39
نکته اینجاست که آتیش داریم تا آتیش
ما که دقیقا نمی دونیم شما چی مد نظرتونه
فقط می تونیم بگیم امواج الکترو مغناطیس تابش می کنه
میشه با توجه به رنگ اون و دمای اون یه حدسایی زد ولی اگر خیلی دقیق می خاین باید یه الکتروفوتومتر یا همچین چیزی دم دستتون باشه