PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد یک سرور اختصاصی و ابهامات موجود

close2u
13-09-2007, 17:57
سلام
من خودم isp دارم و حالا می خوام سیستم تو خونم و با استفاده از ویندوز سرور 2003 وب ادیشن به یک وب سرور تبدیل کنم و از اونجایی که من فقط در شبکه های گسترده و ریموت و البته لینوکس کار کردم و تجربه زیادی در راه اندازی سرور ویندوز ندارم و اما اطلاعات

سرور اصلی isp
پهنای باند 1 مگ
سرور ویندوز 2003
و سیستم خودم با لینک وایرلس 100 mbps توسط vpn کانکت میشه به isp

من برای این کار نیاز دارم active directory و dns server ایجاد کنم...
حالا یه سوال پیش میاد
از اونجایی که من در یک vpn قراردارم می تونم از dns server سرور اصلی isp استفاده کنم یا نه...

کلا شما چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

اینم فعلا سیستم من

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:19:

secure
13-09-2007, 18:33
دوست عزیز به صورت مستقیم نمیتونید ولی با تنظیم forwarder میتونید.یعنی بک forwarder تعریف کنید تا وقتی یک packet به آدرس یسستم توی منزلتون رسید فروارد بشه به DNS Server سیستمی که تو خونتونه ولی بر عکسش نیازی نیست

close2u
14-09-2007, 00:06
ممنون از جواب
میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟

secure
14-09-2007, 13:23
شما نیاز دارید تا یک Name Server داشته باشید تا کسانی که دومین رجیستر کردن تنظیمات Name Server هاستشون رو بر روی ای پی آدرس با DNS شما تنظیم کنن تا بتونن از هاست شما استفاده کنن بنابراین شما باید یک جوری DNS Query های کاربر ها رو به دست سرورتون برسونید از اونجایی که از سمت اینترنت DNS Query های بیشماری میآد باید اون درخواست هایی که مربوط به هاست میشه رو یکجوری به دست سرور برسونید .میتونید برای اینترفیسی که به سرورتون اتصال داره یک فروارد تنظیم کنید .

تنظیم فرواردر رو اگه آشنا نیستید بگید تا اونم توضیح بدم.