PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل

danijon_2006
13-09-2007, 15:04
دوستان من از اینترنت یه ویندوز دانلود کردم مال ماه اگوست و روی سی دی رایتش کردم ولی وقتی میزارم تو سی دی رام میخونتش ولی وقتی میرم سیستم رو خاموش میکنم و میخوام برم برای بوت بوت سی دی رام نمیره تو قسمتی که باید بره برای نصب ویندوز همونجایی که سی دی رام رو چک میکنه و برای ورود به نصب باید یه دکمه ای بزنی ولی مال من اصلا نمیزاره و مستقیم میره تو ویندوزی که الان نصبه فقطم با این سی دی مشکل دارم حتما باید از طریق خود ویندوز نصبش کنم یه بار نصب کردم این یکی نصب شد رو قبلی همه چی ریخت بهم مجبور شدم یه بار دیگه ویندوز قبلی رو نصب کنم چکیار کنم؟

bb
13-09-2007, 15:08
دوست عزیز
سی دی شما Boot table نیست شما باید از طریق ms dos بری داخل سی دی و ویندوز رو نصب کنی .
یه سی دی بوت لازم داری باهاش بوت کن بعد سی دی ویندوز رو نصب کن

danijon_2006
13-09-2007, 15:39
لطفا بیشتر توضیح بدین من سر در نیاوردم سی دی بوت از کجا گیر بیارم؟

bb
13-09-2007, 15:42
دوست من شما ویندوزی داری که خودش بوت شه ؟
یا سی دی یا فلاپی بوت ؟

danijon_2006
13-09-2007, 19:06
اره ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 دارم خودش بوت میشه

bb
13-09-2007, 19:41
سلام دوباره
شما با سی دی ویندوز کامپیوتر رو بوت کن بعد س دی ویندوز رو که از اینترنت گرفتی بینداز و نصبش کن
شاید اکس پی جواب نده

بهتره از طریق ms dos اینکار رو انجام بدی
شما میتونی فلاپی رو بیندازی تو کامپیوتر بعد فرمتش کنی و گزینه create an Ms Dos startup disk رو انتخاب کن تا فلاپی بوت ساخته شه ( تو ویندوز)
اگه برنامه نرو داشته باشی هم یه سی بوت باهاش بساز ( اگه ویندوز داری)
بعد بینداز تو کامپیوتر و باهاش بوت کن
بعد تو داس وارد سی دی شو و فایل ستاب رو پیدا کن و اجراش کن تا ویندوز نصب شه

اگه با داس آشنایی نداری توضیح بدم

danijon_2006
13-09-2007, 22:08
تقریبا اصلا با داس اشنا نیستم در ضمن چجوری تو نرو سی دی بوت بسازم ممنون میشم کامل توضیح بدین

bb
13-09-2007, 22:22
شما میتونی فلاپی رو بیندازی تو کامپیوتر بعد فرمتش کنی و گزینه create an Ms Dos startup disk رو انتخاب کن تا فلاپی بوت ساخته شه ( تو ویندوز)

بعد کامپیوتر رو ریست کن . فلاپی رو بینداز تا با فلاپی بوت شه

بعد یه همچین چیزی میاد

A:/>

که درایو A یک درایو مجازیه . شما الان باید درایو سی دی رو انتخاب کنی البته موقع بوت با این فلاپی ممکنه نام درایو سی دی اونی نباشه که تو ویندوز بود. موقع بوت شدن اگه دقت کنی متوجه میشی که اسمش چی شده ( می نویسه )
مثلا اگه اسم درایو سی دی h هست می نویسی h: بعد داخل سی دی باید دنبال فایل setup.exe بگزدی ( یا چیزی مثل این ) به این صورت می نویسی

h:/> setup,exe

وارد نصب میشه و بقیه اش که میدونی .

واسه آموزش بوت ساختن مقاله تو فروم وجود داره .

danijon_2006
13-09-2007, 22:24
من فلاپی درایو ندارم بعد اگه میشه یجوری یادم بده که بتونم خود سی دی ویندوز رو که بوتابل نیست بوتابلش کنم

bb
13-09-2007, 22:28
من فلاپی درایو ندارم بعد اگه میشه یجوری یادم بده که بتونم خود سی دی ویندوز رو که بوتابل نیست بوتابلش کنم

شما این سی دی رو که دیگه نمی تونید BOOT TABLE کنید ولی می تونید با استفاده از نرم افزار ساخت بوت که تو فروم می تونید پیدا کنید یک سی دی بوت درست کنید .
که فرقی با فلاپی هم نداره
شما برید به انجمن درخواست نرم افزار و درخواست بدید تا براتون بگذارن .
:11:
با نرو هم میشه ساخت ولی باید فلاپی داشته باشید.

danijon_2006
14-09-2007, 13:32
درخواست دادم ولی کسی جواب نداد

bb
14-09-2007, 13:45
باسلام

دوستانی که خودشون ویندوز نصب میکنند حتما با ا مشکل پیدا کردن سی دی بوتگر مواجه شدند. به همین دلیل این دفعه آموزش ساخت این گونه سی دی ها رو در اختیار شما قرار میدهیم.

نحوه ساخت سی دی بوتگر

در ابتدا بهتره بدونيم كه CD قابل بوت چي هست؟
سي دي قابل بوت همون طوري كه عنوانش پيداست CD قابل بوت به CD ايي مي گويند كه به كمكش بتوان سيستم رو راه اندازي كرد.و وارد محيطي مانند DOS شد،مثله زماني كه سيستم خود را با هارد ديسك يا ديسكت بوت مي كند.

اما براي ساخت يك CD بوت يه سري وسايل لازمه:

1- نرم افزار CD نويسي مناسب :
كه البته من در اين مقاله از نرم افزار نرو 6 كه يكي از بهترين نرم افزار هاي رايت سي دي موجود محسوب ميشه استفاده كردم (ورژن هاي قبليش هم همچين قابليتي رو دارن)

2- يك فايل IMAGE با يك ديسكت قابل بوت DOS :
در بسته نرم افزاريه Nero ورژن 6 يك Image آماده با نام DosBooting.IMA وجود داره كه از آن مي توانيد براي ساختن سي دي بوت استفاده كنيد.البته نرم افزار نرو اين قابليت رو داره كه كه به جاي Image از يك ديسكت بوت استفاده كنه ،در اين روش برنامه نرو خودش به صورت خودكار اول اون ديسكت رو به فايل Image تبديل ميكنه،سپس ايميج ساخته شده رو در سكتور هاي مناسب سي دي قرار ميده ،بهترين ديسكت بوتي كه شما مي توانيد استفاده كنيد ديسكت بوت ويندوز ME است .

3- وجود فضاي خالي بروي يكي از پارتيشن هاي هارد ديسك به اندازه 2 برابر حجم Image يا ديسكت انتخابي.

مراحل قدم به قدم كار:

1- ابتدا يك سي دي خام در درون درايو رايترتون قرار بدين،سپس برنامه نرو را باز كنيد در پنجره برنامه StartSmart بروي گزينه Nero Burning ROM كليك كنين .اگر در پنجره StartSmart در حالت Expert Mode است ميتونين از زبانه Data بروي گزينه Make Bootable Disk كليك كنيد.

2- در پنجره اوليه ايي كه در برنامه Nero Burning ROM براتون باز ميشه در قسمت سمت چپ آيكون CD-ROM [Boot] رو انتخاب و كليك كنيد.( اگر از قسمت Make Bootable Disk وارد شده اييد نيازي به اين كار نيست)

3- وارد قسمت Boot بشين در اين قسمت بايد آدرس ديسكت بوت يا Image بوتي رو كه مي خواين ازش استفاده كنيد رو مشحص كنيد،ديسكت رو وارد درايو A (فلاپي كنيد) سپس گزينه Boot Logical Drive رو انتخاب كنيد و نام درايو A رو هم در همين قسمت انتخاب كنيد ( در صورت انتخاب اين گزينه ديگه لازم نيست هيچي تنظيمي انجام بدين بقيه كار ها رو خود Nero انجام ميده).اگر مي خواهيد تنظيمات بيشتري را روي سي دي بوت اعمال كنين گرينه Enable expert Setting را انتخاب كنيد.اگر مي خواهيد از ايكيج براي سي دي تون استفاده كنيد بايد به جاي گزينه Boot Logical Drive گزينه Image File را انتخاب كنيد و مسير فايل ايميج رو در همين قسمت تعيين كنيد.وقتي كه اين گزينه رو انتخاب كنيد به صورت پيش فرض هميشه گزينه Enable expert Setting نيز انتخاب ميشه.
حالا بايد ببينيم چه نوع CD بوتي ميخواين بسازين؟
سي دي هاي بوت به 3 دسته تقسيم ميشن:

A- معمولي (No Emulation ) :
اين نوع سي دي هاي بوت معمولا براي نصب نرم افزار مورد استفاده قرار مي گيرن( مثله سي دي قابل بوت ويندوز 2000 يا XP )

B- مشابه فلاپي (Floppy Emulation ) :
وقتي كه سيستم با اين نوع سي دي ها بوت ميشه، CD-Drive به عنوان فلاپي A و فلاپي A به عنوان فلاپي B در نظر گرفته ميشه.

C- مشابه هارد ديسك (Hard drive Emulation ):
وقتي كه سيستم با اين نوع سي دي بوت ميشود،CD-Drive به عنوان پارتيشن C و پارتيشن C هارد ديسك به عنوان پارتيشن D و پارتيشن D به عنوان پارتيشن E و الي آخر در نظر گرفته ميشود.براي ساخت اين نوع سي دي ها شما به يك هارد ديسك قابل بوت كه ظرفيت پارتيشن بوت آن حداكثر 650 مگابايت (براي سي دي Bootable از نوع 650 مگابايتي) و يا 700 مگابايت (براي ساخت يك سي دي قابل بوت از سي دي هاي 700 مگابايتي ) باشد نياز داريم.در صورتي كه كامپيوتر شما داراي همچين پارتيشني با اين مشخصات باشه گزينه جديدي به بخش Bootable Logical Device اضافه ميشود كه مي توانيد از آن استفاده كنيد.بسته با نيازتون و نوع ايميجتون در قسمت Kind Of Emulation گزينه مناسب رو انتخاب كنيد.
4- روي قسمت ISO كليك كنيد File name Length رو ISO Level 2 و Format رو Character set را نيز ISO9660 انتخاب كنيد.كنار ساير گزينه هاي موجود نيز اگر تيك نداشتين خودتون تيك بزنين.

5- در قسمت Lable نامي كه براي CD تون در نظر گرفتين تايپ كنيد و سپس روي NEW كليك كنيد.

6- در پنجره ايي كه براتون باز ميشه فايل هاتون رو با استفاده از Drag & Drop (كشيدن) از قسمت File Browser به قسمت ISO 1 منتقل كنين.
در ضمن حجم فايل هايي كه مي توانيد به پنجره ISo 1 منتقل كنين با حجم ديسكت يا ايميج بوت نسبت عكس داره يعني هر چه حجم ديسكت يا ايميج بوت بيشتر باشه حجم فايل هايي كه ميتوانيد بروي سي دي خود ذخيره نماييد نيز كمتر ميشه.حداكثر حجم مجاز و حجم پر شده فعلي در قسمت خط مندرج پايين برنامه نرو نشان داده ميشه پس از انتقال فايل هاي مورد نرتون بروي Burn كليك كنيد.

7- در پنجره ايي كه براتون مياد كنار گزينه هاي Write و Finalize CD تيك بزنين و قسمت Write Methode رو هم به صورت Disc-at-once در بيارين.

8- روي دگمه Burn كليك كنيد تا عمليات رايت شروع بشه پس اتمام عمليات بروي Dicard يا Close كليك كنيد.

elmi.blogfa

reza.majazi
معمولا ویندوز اکس \ی خود به خود بوتیبل هست . احتمالا شما توی رایت کردن دچاره اشتباه شدین بهتره با قسمت burn image ایمیج بگیرین . راستی قبلش بگین فایلی که دانلود کردین ‍بسوندش چی هست ؟

توی یه یه بوشه زیب هستش ؟

Farahmand Farshidy
سلام دوست عزیز!!

درخواست دادم ولی کسی جواب ندادبه تاپیک که آدرسش را گزاشتم برو. آنجا نحوه ساختن Bootable CD را خیلی خوب آموزش داده است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر با مشکلی مواجه شدی، اطلاع بده تا من و دوستان کمکت نماییم.

مؤفق باشی!!:10:
فرهمنـــــــــد

danijon_2006
14-09-2007, 14:36
حالا اموزشی که شما دوست عزیز بالا دادین با استفاده از فلاپی هست من که فلاپی درایور ندارم چیکار کنم؟

bb
16-09-2007, 08:21
دوست عزیز
فکر کنم بهتر باشه از بیرون فلاپی یا سی دی رو بخری
اگه از فامیل ها کسی کامپیوتر داره خب میتونی بری اونجا و این سی دی یا فلاپی رو بسازی

داشتن یک سی دی یا فلاپی بوت واسه هر خونه ایی واجبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farahmand Farshidy
17-09-2007, 15:41
سلام دوست نهایت عزیز!!

اگر به تاپیکی که معرفی نموده بودم یه بار سر میزدید، حتماً مشکل شما حل میشد و مجبور نبودید پست 15 را بنویسید.

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد