PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال فنی : موتور بازی و پروژه های معماری ؟؟؟

Serendi piti
11-09-2007, 02:21
سلام
من معمولا از 3d-max برای ارائه فاینال کارهام استفاده می کنم. ( قالب عکس و انیمیشن )

کارم طراحی ساختمان و گاهی اوقات دکوراسیون داخلیه ...

بازی Prince of Persia رو که حتما دیدین ...! ( اگه ندیدین که خیلی حیفه .... حتما ببینین . !!)

سوالم از اساتید محترم اینه :
به نظر شما میشه از یه موتور بازی برای ارائه بهتر طرح های معماری استفاده کرد ؟
طوری که بیننده محدود به چند تا عکس از پیش تعریف شده و یا یک انیمیشن نباشه و خودش بتونه داخل محیط به هر طرف حرکت کنه ... مثلا وارد اتاق بشه ..... کلید برق را روشن کنه ... و ... !

یعنی یه چیزی تو مایه های بازی Prince of Persia

ترجیحا نیازی به برنامه نویسی خفن .. یا طراحی مجدد و دوباره کاری نباشه .....

*PiNk PaNTHeR*
11-09-2007, 07:29
سلام.
میتونید از موتورهای آماده+ اسکریپتهای آماده شون استفاده کنید.
آخه مثلا روشن کردن برق یا کلا حرکت دوربین یک اکشن کامله و اسکریپت میخواد.
برای برنامه نویسی بستگی به موتوری که استفاده میکنید و طراحی مجدد و دوباره کاری هم نفهمیدم منظورتون رو:eh:. اگه اسکریپت ها رو آماده کنید دوباره کاری زیادی لازم نداره.

اما میتونید از ابزار مودیفیکیشن بازیهایی که اینترور و اکسترورهاشون جدا از هم هست استفاده کنین. برای مثال GTA San Andreas اما زیاد بهتون ابزار کار نمیده.
یک سوال: چرا توی 3ds Max محیتطون رو انیمیت نمیکنید؟ اینکه خیلی راحت تره.

راستی شرمنده من استاد نیستم اگه سوتی دادم شرمنده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Moh3en_DDD
11-09-2007, 11:37
چرا کسی نمی خواد اسکریپت یاد بگیره ؟
خوب اگر بخوای بازی خوب بسازی باید اسکریپت هم یاد بگیری !
خیلی هم سخت نیست چون بیشتر موتور ها زبانشون یا جاوا هست یا سی یا دلفی !!!

موتور پیشنهادی من هم کوئست هست !

ًًQuest 3D

Serendi piti
12-09-2007, 02:43
سلام.
میتونید از موتورهای آماده+ اسکریپتهای آماده شون استفاده کنید.
آخه مثلا روشن کردن برق یا کلا حرکت دوربین یک اکشن کامله و اسکریپت میخواد.
برای برنامه نویسی بستگی به موتوری که استفاده میکنید و طراحی مجدد و دوباره کاری هم نفهمیدم منظورتون رو:eh:. اگه اسکریپت ها رو آماده کنید دوباره کاری زیادی لازم نداره.

اما میتونید از ابزار مودیفیکیشن بازیهایی که اینترور و اکسترورهاشون جدا از هم هست استفاده کنین. برای مثال GTA San Andreas اما زیاد بهتون ابزار کار نمیده.
یک سوال: چرا توی 3ds Max محیتطون رو انیمیت نمیکنید؟ اینکه خیلی راحت تره.

راستی شرمنده من استاد نیستم اگه سوتی دادم شرمنده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHSEN_DDD & PINK PANTHER جان .. مرسی از راهنماییت !
اما یه نکته هنوز برام مبهمه ! شاید هم یه سوء تفاهم پیش اومده ...
من میخوام خروجی کارم توی 3d-max یه چیزی باشه شبیه محیط بازی... یعنی بیننده (مشتری ) خودش بتونه براحتی در محیط طراحی شده حرکت کنه و هر جا رو که دلش میخواد ببینه ...
یه فایل مثلا AVI.* با حرکات دوربین از پیش تعریف شده منظورم نیست .

برای مثال حرکت دوربین در بازی Prince of Persia یا بازی های دیگه شبیه این رو ببین ... !

منظوزم از دوباره کاری اینه که همه اون کارایی که توی مکس انجام دادم مثل ساخت و اعمال متریال و یا نورپردازی صحنه رو بشه از فایل مکس اعمال کرد و نیازی به انجام مجدد این کارها نباشه .... هلووو ...برو تو گلوووو ....

اصلا شاید موتور بازی بدرد اینکار نخوده ... نمیدونوم چون تا حالا باهاشون کار نکردم

راستی ! اگر امکانش هست در باره ابزار مودیفیکیشن بازیهایی که اینترور و اکسترورهاشون جدا از هم هست توضیح بدین یا رفرنس معرفی کنین ممنون میشم ..

*PiNk PaNTHeR*
12-09-2007, 07:07
MOHSEN_DDD & PINK PANTHER

راستی ! اگر امکانش هست در باره ابزار مودیفیکیشن بازیهایی که اینترور و اکسترورهاشون جدا از هم هست توضیح بدین یا رفرنس معرفی کنین ممنون میشم ..
والا من مثال درست و حسابی ای ندارم.
منظورم این بود که نمای داخلی رو راحت بسازید.
بچه ها بیشتر میگن:worried: