PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کنکور کاردانی به کار شناسی (خیلی سخته؟)

KM94
09-09-2007, 19:50
سلام من از کاردانی معماری قبول شدم خیلی هم به معماری علاقه دارم
اما میگن کنکور کاردانی به کارشناسی خیلی سخته نمی تونی قبول بشی بمون سال بعد از همون کارشناسی قبول شده
شما چی می گین ؟
اگه بتونیین در این باره اطلاعاتی به من بدین مثلا این که کاردانی به کارشناسی معماری چقدر پذیرش داره ممنون میشم

KM94
09-09-2007, 20:03
یه چیز دیگه هم هست اینه که ایا تو کنکور کاردانی به کارشناسی هم شرط معدل هست و اگه هست ایا مثل همین کنکور هر سال 15 درصد زیاد میشه؟
یعنی با این حساب باید تا دو سال دیگه تو همه ی کنکورا 45 درصد شرط معدل باشه

Captain Nemo
10-09-2007, 00:34
سلام دوست عزیر
یه چیزی بهت بگم خیالتو راحت کنم. سختی و آسونی همیشه یه چیز نسبیه. اما تجربه 7 - 8 تا کنکور بهم ثابت کرده هرکی حفظیاتش قوی تره، موفق تره. من خودم همین تابستون کنکور کاردانی به کارشناسی نرم افزار دادم. یکی از اونهایی هم هستم که سره همه درسهای حفظی تقلب می کنم. تو همین کنکور عمومی ها رو غیر از زبان زیر 50 زدم، ولی چون رشتم یجورایی فهمیدنیه، رتبم شد 720. در مورد معماری فقط یه چیز می دونم. اونم اینکه برای کارشناسی اگه دانشگاهی قبول بشی که مدرک علمی کاربردی بهت بده، حق مهر نخواهی داشت. یعنی اگه کاردانی اومدی باید به فکر این باشی که کارشناسی حتماً سراسری قبول شی وگرنه مدرکت دو هزار ارزش نداره.

W9
10-09-2007, 00:35
سلام

من فارغ التحصيل كارداني معماري هستم . امسال امتحان كارداني به كارشناسي دادم ... زياد سخت نيست ...هنوز معدلي نشده ...امسال خيلي ظرفيتها بالا رفته... امسال فكر كنم روزانه + شبانه + غيرانتفايي = 5000 نفر بخوان
البته تا رتبه 21000 مجاز به انتخاب رشته شدند ! كه ميگن مابقي براي پر كردن تكميل ظرفيتهاست ...

W9
10-09-2007, 00:42
سلام دوست عزیر
یه چیزی بهت بگم خیالتو راحت کنم. سختی و آسونی همیشه یه چیز نسبیه. اما تجربه 7 - 8 تا کنکور بهم ثابت کرده هرکی حفظیاتش قوی تره، موفق تره. من خودم همین تابستون کنکور کاردانی به کارشناسی نرم افزار دادم. یکی از اونهایی هم هستم که سره همه درسهای حفظی تقلب می کنم. تو همین کنکور عمومی ها رو غیر از زبان زیر 50 زدم، ولی چون رشتم یجورایی فهمیدنیه، رتبم شد 720. در مورد معماری فقط یه چیز می دونم. اونم اینکه برای کارشناسی اگه دانشگاهی قبول بشی که مدرک علمی کاربردی بهت بده، حق مهر نخواهی داشت. یعنی اگه کاردانی اومدی باید به فکر این باشی که کارشناسی حتماً سراسری قبول شی وگرنه مدرکت دو هزار ارزش نداره.

دوست من امسال كارداني به كارشناسي چه در سراسري چه در آزاد مدرك علمي - كاربردي مي دن البته در رشته ي معماري ... بعد از گرفتن مدرك مي تونيم در امتحان نظام مهندسي شركت كنيم و در صورت قبولي مدرك مهندسي اخذ كنيم ...
علمي - كاربردي = كارشناسي
هيچ فرقي نداره

KM94
10-09-2007, 17:21
از راهنمایی هاتون خیلی ممنون خیالم کمی راحت شد
ولی هنوز نمی تونم تصمیم بگیرم خانوادم اسرار می کنن که برم مکانیک دانشگاه ازادو که قبول شدم بخونم
اما من به جز معمای چیز دیگه ای نمی خوام یا امسال می رم همینو می خونم یا می مونم سال بعد از کارشناسی قبول می شم اما چون در هر صورت با خانوادم مخالفت می کنم و هیچ کس پشت سرم نیست باید بهترین راهو انتخاب کنم تا بتوم خودمو ثابت کنم
تنها نیازم برای رفتن اینکه یکی تضمین کنه اگه یک سال بشینم بخونم از کاردانی به کارشناسی قبول می شم
خیلی گیج شدم و می ترسم لطفا کمکم کنید
شما بودین چی کار می کردین؟
کنکور دوباره یا کاردانی به کارشناسی؟
البته این هم در نظر بگیرن که احتمالا دو سال بعد شرایط درس خوندن برام بهتراز امسال باشه
اما این هم در نظر بگیرین که ممکنه 2 سال بعد شرایط قبول شدن از کاردانی به کارشناسی سخت تر بشه
راستی بدون کنکور هم میشه از کاردانی به کارشناسی رفت؟ اگه میشه چه شرایطی داره؟

Captain Nemo
10-09-2007, 19:16
شما اول بگو دختری یا پسر تا من نظرمو بگم

KM94
10-09-2007, 19:27
پسر
چرا این سوالو پرسیدی؟

sarina_sh
10-09-2007, 19:31
به نظر من اگه واقعا به معماری علاقه داری برو دنباله علاقت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..... و اگه بخونی مطمئن باش قبول میشی .... مطمئن باش .
من فقط از یه چیزه کنکور کاردانی به کارشناسی خیلی خوشم اومد ... اونم اینکه تست عربی نداشت . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KM94
10-09-2007, 22:01
به نظر من اگه واقعا به معماری علاقه داری برو دنباله علاقت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ..... و اگه بخونی مطمئن باش قبول میشی .... مطمئن باش .
من فقط از یه چیزه کنکور کاردانی به کارشناسی خیلی خوشم اومد ... اونم اینکه تست عربی نداشت . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اتفاقا منم از عربی متنفرم:27:

Ali_Moradi
10-09-2007, 22:24
یه ادرس بهت میگم برو اونجا..
forum.karshenasi.com

Captain Nemo
10-09-2007, 22:53
بخاطر مسئله سربازی پرسیدم دختری یا پسر. اگه معافی نداری به نظر من جایز نیست صبر کنی. همین کاردانی رو برو. به دو دلیل (من خودم به همین دلایل کاردانی اومدم): اول اینکه اگه یه سال دیگه صبر کنی مدام مسئله سربازی جلو چشات میاد و اعصابتو بهم می ریزه. خلاصه خودش کلی استرس میاره. دلیل دوم اینه که گفتی علاقه داری. من خودم یکی از اوناییم که عاشق رشتم هستم. همونطور هم که گفتم عمومی ها مو زیر 50 زدم. ولی چون اختصاصی ها رو مفهومی کار کرده بودم رتبم شد 720. (رتبه آخرین نفر 32000 بود) . به نظر من اگه واقعاً برای درس خوندنت ارزش قائل بشی کاردانی به کارشناسیت تضمینه. اگه رشته معماری هم زیاد حفظ کردنی نداره که دیگه محشر میشه. ولی از همین الان باید بشینی تکلیف خودتو با خودت معلوم کنی. آیا واقعا در مورد رشته معماری تحقیق کردی و علاقه داری یا اینکه یه چیزه احساسیه؟ اگه اشتباه کنی شاید مسیر زندگیت عوض بشه!!
ولی اگه معافی داری بنظرم بشین یه سال دیگه بخون.

babakan
15-09-2007, 14:33
دوست من امسال كارداني به كارشناسي چه در سراسري چه در آزاد مدرك علمي - كاربردي مي دن البته در رشته ي معماري ... بعد از گرفتن مدرك مي تونيم در امتحان نظام مهندسي شركت كنيم و در صورت قبولي مدرك مهندسي اخذ كنيم ...
علمي - كاربردي = كارشناسي
هيچ فرقي نداره
آقا با تشكر از راهنمايي تون مخواستم بپرسم آيا كارشناسي ناپيوسته علمي كاردي با مهندسي فرق داره؟
من از سازمان سنجش جويا شدم مي گه تفا وتشون فقط در عنوان هاست