PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک روش فوق العاده برای تعمیر Vcd های خراب (100%)

Harry Potter
15-09-2005, 03:59
حتما تا حالا از CD های فیلم یا همان VCD استفاده کرده اید. یکی از نکات منفی این CD ها خراب شدن آنها در اثر آسیب های فیزیکی و یا رایت بد می باشد که گاهی اوقات عملا آنها را غیر قابل استفاده می کند. حالا من در این آموزش ابتکاری به شما یاد می دهم که چطور CD های خراب را تا حد ممکن قابل استفاده کنید.

* برای این کار شما به دو نرم افزار IsoBuster برای کپی کردن CD مورد نظر به روی هارد و همچنین نرم افزار VCDCutter برای تعمیر آن نیاز دارید.

* همچنین فضای خالی روی هارد، حداقل 2 برابر حجم VCD مورد نظر. (~ 1200MB )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته: بهتر است از ورژنی از نرم افزار VCDCutter استفاده کنید که همان طور که در عکس فوق نشان داده شده گزینه های 1 و 2 که ما به آنها نیاز داریم را در منوی Tools خود داشته باشد. متاسفانه به دلیل نا مشخصی در ورژن های جدید VCDCutter این امکانات وجود ندارد، اما شما می توانید مثل من از ورژن 4.04 این نرم افزار استفاده کنید.

====================================

و اما تعمیر VCD در چند مرحله ساده :

1- قبل از هر چیز CD مورد نظر را تمیز کنید تا آلودگی های بیرونی به مشکلات دیگر اضافه نشود.

2- با استفاده از IsoBuster فایل(های) با پسوند DAT موجود در شاخه MPEGAV سی دی را مطابق شکل به روی هارد خود استخراج کنید.

3- نرم افراز VCDCutter را باز کرده و از منوی Tools گزینه ( VCD Convert: DAT=>MPG/M1V/MP3 ) را انتخاب کنید.

حالا مطابق شکل بالا در قسمت 1 با استفاده از Browse فایل با پسوند DAT را که روی هارد کپی کرده بودید را انتخاب کنید. در قسمت 2 محلی برای ذخیره فایل انتخاب کنید. قسمت 3 مطابق شکل گزینه M1V وسپس دکمه Conver Now را فشار دهید و صبر کنید تا پیغام شماره 5 ظاهر شود.
مواظب باشید پنجره ( VCD Convert: DAT=>MPG/M1V/MP3 ) را نبندید!

این بار گزینه MP3 را درقسمت 1 انتخاب کرده و دوباره Convert Now را کلیک کنید تا پیغام شماره 3 ظاهر شود.
حالا پنجره باز را با خیال راحت ببنید.

همان طور که در شکل می بینید شما فایل DAT را به دو فایل، یکی با فرمت M1V که فقط تصویر و دیگری MP3 که فقط صوت است تبدیل کرده اید.

4- حالا شما باید فایل های M1V و MP3 را با هم مخلوط کرده و فایل جدیدی با فرمت MPG که برای ساختن VCD مناسب است درست کنید.

قبل از این کار باید مکانی برای ذخیره فایل مورد نظر انتخاب کنید. برای این کار از منوی View گزینه Option را انتخاب کرده و در قسمت Settings جایی که با شماره یک نشان داده شده مکانی برای ذخیره فایل نهایی را انتخاب کنید.

سپس از منوی Tools گزینه ( Mplex M1V,MP3 To System Stream ) را انتخاب کنید. در قسمت 1 فایل M1V و در قسمت 2 فایل MP3 را مشخص کنید. در قسمت 3 هم نامی برای فایل نهایی نوشته و بعد از آن یک نقطه ( . ) و سپس پسوند جدید یعنی MPG را بنویسید. دکمه Mplex Now را کلیک کرده و صبر کنید تا پیغام 5 ظاهر شود.

کار تمام شد، پس VCDCutter را ببنید.

در پایان شما سه فایل دارید. یکی با فرمت M1V ، یکی MP3 و دیگری با فرمت MPG که فایل اصلی است.
بهتر است فایل های MP3 و M1V را پاک کرده و فایل MPG را برای رایت یک CD جدید و یا پخش توسط Player مورد علاقه تان استفاده کنید.

امیدوارم خسته نشده باشید و نتیجه کار هم شما را راضی کند.

استفاده از این آموزش با ذکر منبع آن( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) مانعی ندارد.

mpsjavad
15-09-2005, 05:45
با ســـلام ..

ممنونم حسين جان از اينكه وقت گذاشتي و اين اموزش رو اين طور كامل و جامع مزين به تصاوير گويا كردي ...

( اين طور كه شما اموزش نوشتي ادم حوس ميكنه يه VCD رو بده دست اين خواهر كوچيكه تا له و نوردش كنه :laughing:

بعد هم از روش شما استفاده كنه :blink: ) ...

اميدوارم هميشه موفق باشي ...

hamedmotevali
15-09-2005, 07:16
سلام حسین جان
خیلی ممنون از آموزش کامل و جامعی که گذاشتین.
به کار من که خیلی اومد.
موفق باشی.

xmw
15-09-2005, 08:13
جالب بود
ممنون

moslem.b
15-09-2005, 08:32
حسین جان برا سی دی های دیگه مثلا سی دی های بازی هم از این چیزا بلد ی

Harry Potter
15-09-2005, 21:38
ممنونم حسين جان از اينكه وقت گذاشتي و اين اموزش رو اين طور كامل و جامع مزين به تصاوير گويا كردي ...

( اين طور كه شما اموزش نوشتي ادم حوس ميكنه يه VCD رو بده دست اين خواهر كوچيكه تا له و نوردش كنه

بعد هم از روش شما استفاده كنه ) ...

اميدوارم هميشه موفق باشي ...

اول اینکه ممنون، اصلا قابل نداشت. راستش اول خودم این مشکل رو پیدا کردم ، بعد که دیدم هیچ آموزش یا نرم افزاری برای اینکار وجود نداره دست به کار شدم و این روش رو از خودم ابداع کردم.

دوم اینکه این روش فقط برای سی دی های خش دار هست نه له و داغون شده، من که مسولیتی قبول نمی کنم. اون جور سی دی ها رو بیل گیتس هم نمیتونه درست کنه !

سلام حسین جان
خیلی ممنون از آموزش کامل و جامعی که گذاشتین.
به کار من که خیلی اومد.
موفق باشی.

جالب بود
ممنون

قابلی نداشت دوستان. خوشحالم که به دردتون خورد.

حسین جان برا سی دی های دیگه مثلا سی دی های بازی هم از این چیزا بلد ی

راستش من متاسفانه با وجود علاقه زیادی که به بازی دارم حتی یک دونه CD بازی هم ندارم، چون خیلی سرم شلوغه و دیگه وقت بازی پیدا نمی کنم.

اما در مورد CD های بازی فکر نمی کنم نرم افزار یا روش خاصی بخواد، همون IsoBuster باید کافی باشه.

rasool_bbc
15-09-2005, 23:05
خيلي خيلي عالي بود من اين كار رو انجام دادم واقعاً كه توپه

Amir_P30
16-09-2005, 01:22
قانون شماره 4 :
هر گاه مقاله جديدي را ارسال كرديد .لطف كنيد پس از ارسال مقاله ، لينك مقاله تان را + عنوان مقاله را به بنده پيام خصوصي كنيد. چرا؟؟
براي اين كه بنده بتوانم هموراه تاپيك فهرست مقالات را به روز (Upgrade ) نگه دارم و اين كار به سود كاربران عزيز است تا سريع تر به مقصودشون برسن.

Hossein_Bahal
16-09-2005, 02:12
حسین جون واقعا بی نظیر بود . دستت درد نکنه .

Harry Potter
16-09-2005, 02:49
قانون شماره 4 :
هر گاه مقاله جديدي را ارسال كرديد .لطف كنيد پس از ارسال مقاله ، لينك مقاله تان را + عنوان مقاله را به بنده پيام خصوصي كنيد. چرا؟؟
براي اين كه بنده بتوانم هموراه تاپيك فهرست مقالات را به روز (Upgrade ) نگه دارم و اين كار به سود كاربران عزيز است تا سريع تر به مقصودشون برسن.

حرفي براي گفتن ندارم چون حق با شما است. راستش چون این اولين مقاله اي بود كه نوشتم اصلا قانون رو نخونده بودم! (فكر كنم تا حالا اصلا تو اين انجمن پست ندادم)، به هر حال چون قانون اين بوده و رعايت نكردم معذرت مي خوام.

اما يك سوال دارم، وقتی شما خودت مدیر انجمن هستی و احتمالا مدام به این انجمن سر می زنی دیگه قانون 4 چه ضرورتی داره؟ کمی عجیب نیست؟ (من باید قانون رو رعایت کنم و در اون شکی نیست اما این سوال فقط برای روشن شدن خودم هست)

خيلي خيلي عالي بود من اين كار رو انجام دادم واقعاً كه توپه

مرسی رسول جان، خیالم راحت شد. آخه فکر می کردم شاید برای همه خوب کار نکنه!

حسین جون واقعا بی نظیر بود . دستت درد نکنه .

قابل نداشت.

GTA5: San Andreas
16-09-2005, 10:13
2000000000000000000000000000000000000000000
عالي خيلي ممنون

Soda
16-09-2005, 16:56
ممنون كار جالبي بود
البته يه نرم افزار به نام VCDEasy Commerical 3 وجود داره كه اينكارو انجام ميده البته با سرعت خيلي بيشتر
امتحان كنين

Harry Potter
16-09-2005, 19:14
ممنون Soda جان، اون رو هم تست می کنم.
اما به نظرم این روش اصلا هم کند نیست، به هر حال کپی پیست نمیکنه که سریع باشه.

Soda
16-09-2005, 20:41
خوب ايني كه من معرفيش كردم سرعتش به اندازه كپي پيست كردنه
VCDEasy Commercial 3.0.2
حتما امتحان كنين
ضرر نميكنين
برين به بخش mpeg tools و اونجا بخش تبديل dat به mpg
راستي پسورد فايل فشرده هم اينه

Harry Potter
16-09-2005, 22:23
خوب ايني كه من معرفيش كردم سرعتش به اندازه كپي پيست كردنه
VCDEasy Commercial 3.0.2
حتما امتحان كنين
ضرر نميكنين
برين به بخش mpeg tools و اونجا بخش تبديل dat به mpg
راستي پسورد فايل فشرده هم اينه

باشه الان دانلود ميكنم، فقط امیدوارم کیفیت کارش هم مثل سرعتش خوب باشه.
به هر حال ممنون از معرفی .

syna
16-09-2005, 22:32
با تشكر از زحماتت

Amir_P30
17-09-2005, 02:07
حرفي براي گفتن ندارم چون حق با شما است. راستش چون این اولين مقاله اي بود كه نوشتم اصلا قانون رو نخونده بودم! (فكر كنم تا حالا اصلا تو اين انجمن پست ندادم)، به هر حال چون قانون اين بوده و رعايت نكردم معذرت مي خوام.

اما يك سوال دارم، وقتی شما خودت مدیر انجمن هستی و احتمالا مدام به این انجمن سر می زنی دیگه قانون 4 چه ضرورتی داره؟ کمی عجیب نیست؟ (من باید قانون رو رعایت کنم و در اون شکی نیست اما این سوال فقط برای روشن شدن خودم هست)

مرسی رسول جان، خیالم راحت شد. آخه فکر می کردم شاید برای همه خوب کار نکنه!

قابل نداشت.

حسين جان سلام
چون ممكنه من 2 روز نيام .يه وقت ديدي اين جوري شد.
يا اين قدر تاپيك ها زياد بود كه تاپبك آموزشي از قلم بيفته و من نبينم

اونوقت لينك مقاله از دستم در ميره.

اينو تجربه مديريتي به من ميگه . قوانين جديد در نتيجه تجربه ها نوشته شدن و بر اساس شرايط زمان ومكان :blink:

Mirzaie
17-09-2005, 04:02
مرسی ... خیلی عالی بود

Harry Potter
17-09-2005, 14:06
حسين جان سلام
چون ممكنه من 2 روز نيام .يه وقت ديدي اين جوري شد.
يا اين قدر تاپيك ها زياد بود كه تاپبك آموزشي از قلم بيفته و من نبينم

اونوقت لينك مقاله از دستم در ميره.

اينو تجربه مديريتي به من ميگه . قوانين جديد در نتيجه تجربه ها نوشته شدن و بر اساس شرايط زمان ومكان

خوب من جوابم رو گرفتم. ممنون امير جان.

GTA5: San Andreas جان و Mirzaie جان قابلي نداشت.

Soda
17-09-2005, 14:37
hossein84x جان سلام
اين برنامه رو كه گفتم تست كردي
؟
كيفيت رو هم اصلا دست نميزنه

Friend
17-09-2005, 15:15
من باید بگم برای اولین بار که به این انجمن میام البته من این تاپیک رو از توی امضای حسین جان زدم برای همین وقتی خوندم حال کردم چون من یک سی دی برنامه دارم که خیلی برام مهمه ولی هر کاری کردم با این روش امکان پذیر نبود برای همین اومدم بپرسم برای درست کردن سی دی برنامه باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟

Harry Potter
17-09-2005, 20:42
hossein84x جان سلام
اين برنامه رو كه گفتم تست كردي
؟
كيفيت رو هم اصلا دست نميزنه

soda جان سلام، دستت درد نکنه نرم افزار خیلی توپ و کاملیه برای VCD ، ضمنا تبدیل به MPG رو هم خیلی سریع و خوب انجام داد. کلا خیلی خوب بود .
اما به نظرم اون کاری که من با VCD Cutter انجام دادم رو نمیتونه انجام بده (جدا کردن صدا و تصویر و دوباره میکس کردنشون). شاید هم من نتونستم گزینه ای برای این کار پیدا کنم. یعنی داره؟

من باید بگم برای اولین بار که به این انجمن میام البته من این تاپیک رو از توی امضای حسین جان زدم برای همین وقتی خوندم حال کردم چون من یک سی دی برنامه دارم که خیلی برام مهمه ولی هر کاری کردم با این روش امکان پذیر نبود برای همین اومدم بپرسم برای درست کردن سی دی برنامه باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟

Friend جان حالا من یک آموزش برای تعمیر VCD از خودم در آوردم و نوشتم اما این که دلیل نمیشه همه چیز رو بلد باشم؟!

قبلا یکی دیگه از بچه ها برای CD بازی، نرم افزار میخواست که گفتم IsoBuster ، الان هم به نظرم برای کپی کردن CD نرم افزار هیچ چیز به پای ISoBuster نمیرسیه. اما مطمئن هستم هیچ نرم افزاری نمیتونه یک فایل خراب رو تعمیر کنه، اگر کپی شد که خوش به حالت اما اگر کپی نشد باید بی خیال بشی. اصلا منطقی نیست که بشه CD بازی یا نرم افزار رو تعمیر کرد!
البته VCD موضوعش فرق میکنه و کد های مشخصی داره، اما نرم افزار ها که همه مثل هم نیستن که بشه اون ها رو باز سازی کرد.

جوابم کامل بود؟

Soda
17-09-2005, 21:16
حسين جان سلام
اين كارو رو به اون شكلي كه شما فكر كنين انجام نميده
ولي در نهايت نتيجه خروجي اين برنامه مانند اون روشي است كه شما فرمودي
ميتونين امتحان كنين
اون همه درد سر هم نداره

Harry Potter
17-09-2005, 21:57
حسين جان سلام
اين كارو رو به اون شكلي كه شما فكر كنين انجام نميده
ولي در نهايت نتيجه خروجي اين برنامه مانند اون روشي است كه شما فرمودي
ميتونين امتحان كنين
اون همه درد سر هم نداره

آره Soda جان اون روش تبدیل (تعمیر) رو امتحان کردم و خیلی هم خوب بود، اما خوب این روش من با VCD Cutter هم مزایایی داره که مثلا صدا رو که جدا کردی یک قسمت رو میشه صداش رو حذف کرد ولی تصویر باشه. (سانسور صدا ، یا حتی برعکس)

اما در کل گفتم خیلی نرم افزار کاملی بود و برای VCD حرف نداره.

ضمنا یک نرم افزار دیگه هم هست به اسم TMPGEnc که من هر چی گشتم نتونستم نسخه جدید و کرک دارش رو پیدا کنم. یک نسخه مجانی هم داره که در قسمت MPEG Tools اش همین کار VCD Cutter رو انجام میده. میتونی از اینجا بگیری :

Soda
17-09-2005, 22:00
آره نسخه پرو با كركش رو دارم
TMGEnc سريع نيست
اما كيفيتش عاليه
اون نكات در مرود vcdcutter هم درسته قبول دارم

Harry Potter
17-09-2005, 22:22
Soda جان به خدا من نمی دونم چی بگم!

اگه لینکش رو داری لطفا برام بزار چون نسخه رایگانش برای من کار نکرد، خیلی دنبال نسخه کاملش بودم.

راستی یکی دیگه هم هست که 4 - 5 روز دنبالش گشتم اما پیدا نکردم.اسمش MPEGRepairHD هست که به نظرم خیلی توپ باید باشه اما لعنتی توی هیچ سایتی پیدا نمیشه. اگه این یکی رو هم داشته باشی که دیگه حرف نداره.

این سایتش هست، حتما ببین:

Soda
17-09-2005, 22:29
فعلا نميتونم
ولي قول ميدم تو دوسه روز آينده حتما بزارمش
شما هم بعد از دو يا سه رو يه پيغام خصوصي بزن و ليتك همين تاپيك رو هم برام بفرست تا لينكشو همينجا برا همه
بدم
راستي اون برنامه رو هم ندارم

morteza_k
17-09-2005, 23:32
ممنون خوب بود.

Harry Potter
18-09-2005, 00:12
فعلا نميتونم
شما هم بعد از دو يا سه رو يه پيغام خصوصي بزن و ليتك همين تاپيك رو هم برام بفرست تا لينكشو همينجا برا همه
بدم
راستي اون برنامه رو هم ندارم

دستت درد نكنه من 3 روز ديگه Pm میزنم.

MOHAMMAD_SAT
18-09-2005, 00:25
ممنون خيلي جالب بود

Soda
20-09-2005, 15:58
فعلا نميتونم
بدم

اينم لينكي كه قول داده بودم
نسخه Plus

Harry Potter
21-09-2005, 06:09
Soda جان خیلی آقایی. دستت درد نکنه.
واقعا توپه!
----------------------
دوستان می تونن از این نرم افزار هم به جای VCD Cutter استفاده کنند.

jahannamy
24-09-2005, 02:47
عالي
مرسي

pedramonline
25-09-2005, 01:54
اول از اموزش مقاله خوب تشکر میکنم .

دوم نمیدونم چرا من با این قالب جدید سایت خیلی مشکل دارم . بیشتر لینکها برام وسطشون ... 3 تا نقطه هست .
مثل این برنامه
VCDEasy Commercial 3.0.2

مثل Opera 8.5 و FireFox 1.0.7

کشش نمیدم . فقط لطفا لینک دیگه ای بزارید . در ضمن لینک برنامه ای که سودا کرکش کرده با کرکش رو در یک پست جداگانه بدید تا واضح تر بشه .

ممنونم .

Harry Potter
25-09-2005, 03:13
ول از اموزش مقاله خوب تشکر میکنم .

دوم نمیدونم چرا من با این قالب جدید سایت خیلی مشکل دارم . بیشتر لینکها برام وسطشون ... 3 تا نقطه هست .
مثل این برنامه
VCDEasy Commercial 3.0.2

مثل Opera 8.5 و FireFox 1.0.7

کشش نمیدم . فقط لطفا لینک دیگه ای بزارید . در ضمن لینک برنامه ای که سودا کرکش کرده با کرکش رو در یک پست جداگانه بدید تا واضح تر بشه .

ممنونم .

سلام پدارم جان
درسته لینک ها وقتی طولانی باشن وسطشون سه تا نقطه گذاشته میشه اما باز هم درست هستند!
یعنی شما روی لینک راست کلیک کن و آدرسش رو از اونجا بدست بیار، یا اصلا روی لینک کلیک کن خودش آدرس کامل رو در نظر میگیره. اون سه نقطه هم هیچ مشکلی پیش نمیاره اما کپی کردن آدرس توسط انتخاب کردن رو غیر ممکن میکنه. به هر حال شما راست کلیک بکن روی لینک مشکلت حل میشه.

Kolubive
29-09-2005, 03:18
.

ضمنا یک نرم افزار دیگه هم هست به اسم TMPGEnc که من هر چی گشتم نتونستم نسخه جدید و کرک دارش رو پیدا کنم. یک نسخه مجانی هم داره که در قسمت MPEG Tools اش همین کار VCD Cutter رو انجام میده. میتونی از اینجا بگیری :

سلام حسين جان . ممنون از آموزشت و همچنين از soda جان به خاطره معرفي نرم افزار . اگه مقدور باشه يه توضيح كامل مي خواستم راجع به همين نرم افزار TMPGEnc بدين ممنون مي شم .

+++

من نتونستم نرم افزار easyvcd رو دانلو كنم رو 68 ايستاد

+++

اينم لينكي كه قول داده بودم
نسخه Plus

دانلود نمي شه سودا .

Harry Potter
29-09-2005, 04:53
سلام دوست عزیز

سلام حسين جان . ممنون از آموزشت و همچنين از soda جان به خاطره معرفي نرم افزار . اگه مقدور باشه يه توضيح كامل مي خواستم راجع به همين نرم افزار TMPGEnc بدين ممنون مي شم .

راستش الان فرصتش رو ندارم اما شاید چند روز دیگر در موردش توضیح بدهم، البته زیاد هم چیز پیچیده ای نیست و اگر خودت کمی کار کنی متوجه میشی.

من نتونستم نرم افزار easyvcd رو دانلو كنم رو 68 ايستاد

سعی کن با نرم افزار دیگری دانلود کنی شاید مشکلت حل شد. اگر هم فایده نداشت درخواستش را در انجمن مربوطه بده تا بچه ها برایت پیدا کنند.

Kolubive
30-09-2005, 07:02
سلام حسين جان . من تو همون قسمت اول با اين مشكل برخورد كردم . چي كار بايد بكنم ؟؟؟

Kolubive
30-09-2005, 07:14
در ضمن اينو يادم رفت بگم . اگه روش استخراج اين برنامه مثل copy paste كردن خود ويندوز باشه كه ديگه اصلا نمي شه cd خراب رو درست كرد

Kolubive
30-09-2005, 08:33
حسين جان شما لينكي رو كه سودا بالا ي صفحه داده تونستي دانلود كني ؟؟؟
من نمي تونم دانلود كنم .
سودا اگه يه جاي ديگه دانلود كني ممنون مي شم
راستي نرم افزار VCDEasy چه كاري رو انجام مي ده ؟

Harry Potter
01-10-2005, 05:58
Reza shabani fard جان چقدر سوال هات زیاد شد؟ (خوب توی یک پست می نوشتی دیگه)

سلام حسين جان . من تو همون قسمت اول با اين مشكل برخورد كردم . چي كار بايد بكنم ؟؟؟

بهتره Ignore رو بزنی تا بقیه سکتور های سالم کپی بشه. به هر حال وقتی CD داغون باشه Isobuster بد بخت هم کاری ازش ساخته نیست.

در ضمن اينو يادم رفت بگم . اگه روش استخراج اين برنامه مثل copy paste كردن خود ويندوز باشه كه ديگه اصلا نمي شه cd خراب رو درست كرد

VCDEasy روشش تبدیل از DAT به MPG هست (البته Image هم میگیره) که اگر چه از کپی ویندوز قوی تر عمل میکنه ولی به پای Isobuster نمیرسه و شما اگر با این روش نتونستی کپی کنی بهتره از Isobuster استفاده کنی.

حسين جان شما لينكي رو كه سودا بالا ي صفحه داده تونستي دانلود كني ؟؟؟
من نمي تونم دانلود كنم .
سودا اگه يه جاي ديگه دانلود كني ممنون مي شم
راستي نرم افزار VCDEasy چه كاري رو انجام مي ده ؟

از لینک زیر دانلود کن.

VCDEasy Commertial v3.10
یا این صفحه:

امیدوارم دیگه مشکلت حل بشه.

Kolubive
02-10-2005, 23:18
Reza shabani fard جان چقدر سوال هات زیاد شد؟ (خوب توی یک پست می نوشتی دیگه)

شرمنده اصلا حواسم نبود . همه رو هم توي يه زمان ننوشتم
اون لينكي رو كه گفتم فكر نكنم ماله VCDeasy باشه چون اون كه نسخه ي plus نداره . اون يه چيزه ديگه است يه نگاه بنداز . بالاي صفحه هموني كه قول داده بود سودا بذاره

راستي توي تاپيك نسخه هاي جديد نرم افزارهاي معروف گفته بودم كه ايا مي شه از blaze dvd براي ذخيره كردن تكه اي فيلم استفاده كرد كه شما گفتين با وي سي دي كاتر مي شه . مي شه توضيح بدين چطوري ؟؟

Harry Potter
03-10-2005, 08:15
فهميدم چي ميگي ( TMPGEnc ) ، اون نرم افزار رو خودمم نتونسته بودم پيدا کنم که سودا جان گذاشت.

راستش سرعتم در حدي نيست که بتونم آپلودش کنم اما اگه پيدا کنم لينکش رو برات ميزارم. البته کار اون نرم افزار رو VCD Cutter هم به خوبي انجام ميده.

Kolubive
20-10-2005, 05:03
اگه براي ذخيره كردن تكه اي فيلم از vcd cutter استفاده كنيم يه گيزنه داره كه مي پرسه فيلم رو به چن قسمت تقسيم كنم و پس از دادن يه عدد مثلا 5 ، فيلم رو به پنج قسمت مساوي تقسيم مي كنه ولي منظور من اينه كه
اون قسمت هايي رو كه من مي خوام ذخيره كنه . نرم افزاري در اين باره هست ؟

راستي من بعد از مدتي يه فيلم رو كه خش مش داشت گذاشتم تو سي دي رام و iso buster كارش رو خوب انجام داد بعش vcdcutter رو باز كردم كه اونو به دو فايل تصويري و صوتي مجزا تقسيم كنم بعد از اتمام كار فهميدم كه وي سي دي كاتر فقط يه قسمت كوتاه از فيلم رو كه به طور كامل استخراج شده بود رو به دو فايل كم حجم ديگه تقسيم كرده . اينم بگم كه وي سي دي كاتر رو هم رجيستر كردم . .
منتظرم .

Harry Potter
29-10-2005, 01:13
اگه براي ذخيره كردن تكه اي فيلم از vcd cutter استفاده كنيم يه گيزنه داره كه مي پرسه فيلم رو به چن قسمت تقسيم كنم و پس از دادن يه عدد مثلا 5 ، فيلم رو به پنج قسمت مساوي تقسيم مي كنه ولي منظور من اينه كه اون قسمت هايي رو كه من مي خوام ذخيره كنه . نرم افزاري در اين باره هست ؟
راستي من بعد از مدتي يه فيلم رو كه خش مش داشت گذاشتم تو سي دي رام و iso buster كارش رو خوب انجام داد بعش vcdcutter رو باز كردم كه اونو به دو فايل تصويري و صوتي مجزا تقسيم كنم بعد از اتمام كار فهميدم كه وي سي دي كاتر فقط يه قسمت كوتاه از فيلم رو كه به طور كامل استخراج شده بود رو به دو فايل كم حجم ديگه تقسيم كرده . اينم بگم كه وي سي دي كاتر رو هم رجيستر كردم . .

سلام دوست عزیز، ببخشید که خیلی دیر جواب میدم.

شما گفته بودید با چه نرم افزاری یک قسمت خاص از فیلم رو ذخیره کنیم که من هم گفتم VCD Cutter و هنوز هم همین رو میگم، البته نه با اون قسمتی که شما استتفاده کردید و برای تقسیم فیلم هست.

شما اول باید فیلم مورد نظرتان را از گزینه File--->Open Movies باز کنید.

حالا فرض کنید که میخواهید مثلا از دقیقه 9 تا 15 این فیلم رو ذخیره کنید. برای این کار باید از میله ابزاری که در عکس بالا دورش کادر قرمز کشیده شده استفاده کنید. به این صورت:

- اول با استفاده از ابزاری که در سمت راستش عدد 1 نوشته شده فیلم رو به ابتدای زمان مورد نظر (مثلا دقیقه 9) ببرید.
- بعد روی دکمه ای که سمت چپش عدد 2 نوشته شده کلیک کنید.
-حالا فیلم رو به انتهای زمان مورد نظر (مثلا دقیقه 15) ببرید.
- روی دکمه شماره 3 کلیک کنید.
- بعد روی دکمه شماره 4 کلیک کنید.
- اکنون شما یک کلیپ از فیلم رو که از دقیقه 9 تا 15 هست انتخاب کردید. روی سر برگ Clip List که با عدد 5 مشخص شده کلیک کنید تا کلیپ رو ببینید.
- حالا شما 2 کار میتونید انجام بدید. اگر فقط همین یک کلیپ رو میخواهید روی دکمه شماره 6 کلیک کنید تا به عنوان یک فایل جدید ذخیره بشه. یا اگر میخواهید کلیپ های دیگری رو هم اضافه کنید مثل همین کاری که برای این کلیپ انجام دادید اونها رو هم انتخاب کنید تا به قسمت Clip List اضافه بشن و در آخر روی دکمه شماره 6 کلیک کنید.

به همین سادگی شما میتونید یک فیلم رو سانسور کنید!

در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم یا مشکل در کپی کردن فایل به وسیله IsoBuster بوده که بهتره بیشتر دقت کنید و ببینید تمام فایل کپی شده یا نه، یا اینکه اون فایل خیلی خرابه که دیگه VCD Cutter هم به دردش نمیخوره و باید بی خیال بشید. (البته اگر قابل دیدن باشه نباید چنین مشکلی پیش بیاد)

Kolubive
29-10-2005, 04:39
در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم یا مشکل در کپی کردن فایل به وسیله IsoBuster بوده که بهتره بیشتر دقت کنید و ببینید تمام فایل کپی شده یا نه، یا اینکه اون فایل خیلی خرابه که دیگه VCD Cutter هم به دردش نمیخوره و باید بی خیال بشید. (البته اگر قابل دیدن باشه نباید چنین مشکلی پیش بیاد)

سلام حسین خان . ممنون از جوابت . راستی در مورد قسمت دوم باید بگم که هر فایل سالمی رو هم که می دم , دوباره همین کار رو تکرار می کنه .
من فکر کنم مشکل از وی سی دی کاتر باشه . من از ورژن 4.03 استفاده می کنم
حالا اون ورژنی رو که شما گفته بودید رو نصب میکنم ببینم به چه صورته

با تشکر

برای اینکه پست بیهوده ندم , ویرایشش کردم :

این نرم افزار رو هم تو خود سایت پیدا کردم , نظرتون چیه ؟

Harry Potter
29-10-2005, 14:04
Kolubive جان اینطور که شما گفتید باید مشکل از VCD Cutter باشه یا شاید هم ویندوز شما. به هر حال شما ورژن 4.04 رو تست کن شاید مشکل حل شد. فقط یادت باشه دقیقا همون کاری رو بکنی که در آموزش نوشتم و از قسمت دیگری برای تقسیم به فایل صدا و تصویر استفاده نکنی!

اون نرم افزاری که لینکش رو گذاشتی تا حالا استفاده نکردم، اگر حجمش کمتر بود دانلود میکردم ببینم چطوره. حالا اگر VCD Cutter کارت رو راه نینداخت از اون هم میتونی استفاده کنی.

موفق باشی