PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعریف تابع در دلفی و فراخوانی آن در Formshow

sara_she
05-09-2007, 13:30
سلام به دوستان

من می خوام یک سری کار رو در حالت لود شدن فرم و همچنین کلیک روی چند دکمه از فرم انجام بدم برای همین

می خوام این کدها رو تو یک تابع بنویسم و در روال fromsow و button_clickفراخوانی کنم . می تونید کمکم کنید و

بگین آیاآرگومان این تابع باید مثل click دکمه ها و ... sender:tobject باشه؟

اگه یه مثال بزنید ممنوم می شم

soldier
05-09-2007, 13:57
ج : بله.........

ببخشید اما از این ابتدایی تر رو هم میخواهید توی انجمن بپرسید؟

تاپیک آموزش و سوالات برای مبتدی ها رو برای این گذاشتم که انجمن پر از

سوالات ابتدایی نشه و برای بحث های دیگه ای جا باشه...

میتونستید نگاهی کنید..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر از حرفام ناراحت شدید ببخشید . قصد ناراحت کردن کسی رو ندارم. اما باید رعایت کنید!

پست شما حالت اسپم رو داره!

MasterData
06-09-2007, 08:24
شما باید تابع یا پروسیجر دستوراتی که میخواهید اجرا بشه بنویسید(از همون اکشن هم می تونید استفاده کنید) و در رخداد مورد نظر فقط اون رو فراخوانی کنید.

sara_she
06-09-2007, 10:56
توضیح بیشتری می دم فکر کنم درست نگفتم منظورم چیه

من یه جدول دارم که لیست حسابهای بانکی و موجودی هر کدوم رو نگه می داره . و توفرم وقتی Show می شه لیسن حسابها رو تو یه dbgridنشمون می دم و جمع موجودی کل حسابها و تعداد حسابه رو هم تو label می گذارم

توی همین فرم یه دکمه حذف وجود داره که با انتخاب رکوردی از dbgridو کلیک روی اون حساب مورد نظر حذف می شه . می خوام با حذف حساب مقدار دو labelکه موجودی و تعداد حسابها رو نشون می دن هم update بشن

برای محاسبه موجودی کل حسابها و تعداد کل حساب ها یه functionدارم که تو روالform.showو buttonclickاونو فراخوانی کردم

ولی با کلیک دکمه بعد حذف شدن رکورد از لیست، labelها update نمی شن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای form.showچون کدی به غیر از همین تابع رو ندارم از تو قسمت eventفرم این تابع رو برای رویداد onshowگذاشتم. ولی برای click چو قبل از فراخوانی تابع یک سری کد دارم نمی تونم در قسمت design مثل form.showعمل کنم

sara_she
06-09-2007, 11:53
سلام

مشکلم حل شد

چون تو functionبا ibtabelکار کرده بودم و datagrid با ibqueryمقدار می گرفت