PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف border از radiogroupدر دلفي

sara_she
04-09-2007, 11:43
سلام به دوستان عزيز

من مي خوام از radiogroup تو دلفي استفاده كنم . ولي نمي خوام حاشيه داشته باشه . تو property اون هم bordersyle نداره كه اون رو none كنم چي كار بايد بكنم

اگه راهي وجود نداره براي حذف حاشيه . مي شه به جاش از radiobutton استفاده كنيم ولي طوري باشه كه نتونيم

دو تا raiobutton را همزمان انتخاب كنيم شبيه به radiogroup ؟ تو vb.netبراي radiobutton خاصيتي داشت به نام groupname
كه براي هر كدوم از radiobuttonها اگر نام مشابه تعريف مي كرديم با هم يه گروه مي شدن اينجا چي كار بايد كرد؟

مرد مباح
04-09-2007, 12:17
میتونی از چندتا RadioButton جدا استفاده کنی.
اگه چندتا مجموعه Radio داری میتونی اونا رو رو یک Panel بزاری و بردر اونو حذف کنی.
RadioGroup برای لینک چندتایی با فریم درست شده و من راهی برای حذف فریم شراغ ندارم.

romixery
04-09-2007, 12:38
سلام
sara_she عزيز يه خواهشي دارم
مي شه سوالاتون توي يك يا دو تاپيك بنويسين كه بيخود انجمن خيلي شلوغ نشه.!!!
الان توي صفحه انجمن تا چشم كار مي كنه اسم با نويسندة Sara_she هستش.
البته يه كم اغراق كردم ولي خوب سعي كنيد سوالاتونو توي تعداد كمتري تاپيك بنويسين.
بدتون كه نيومد؟!!!:13::46:
اگه اومد ببخشيد.:11:
تنكس
باي:10:

sara_she
04-09-2007, 13:24
تست کردم درست شد
با panel درست کار می کنند . مشکل تنها border مربوط به panel است که با bvnone کردن خاصیت bevelouterاز قسمتvisual می شه اونو حذف کرد

مرد مباح
04-09-2007, 15:09
اون چندتا که به هم لینک هستن رو توی یک Panel یزارین
اینجوری لینک میشن.

soldier
04-09-2007, 16:03
خوب مرد مباح همیشه پیشتاز هستند... با جازه :)

اگه radiobuttonها رو تو يك panel بذارم كه با هم يك گروه نمي شن. من مي خوام فقط كاربر بتونه يكي از او نا رو انتخاب كنه

بله میشن... خوب یک Panel بساز و RadioButton ها رو در اون بزار(دقیقآ باید توی اون باشند)

و بعد Border پنل رو حذف کن... و به راحتی گروه میشن... به قول مرد مباح میتونی Frame هم بسازی...

.Net یک توسعه دهنده خیلی قوی هست. و نمیشه با بقیه مقایسش کنید...

sara_she
05-09-2007, 12:42
ممنون از راهنمایی و کمک شما