PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دسترسي به ركورد انتخاب شده از dbgrid

sara_she
03-09-2007, 10:31
سلام

من يه dbgrid دارم كه يك سري ركورد از بانك رو توي اون نشون ميدم. مي خوام با انتخاب يك ركورد از اين ديتاگريد ركورد مورد نظر از بانك حذف بشه و ديگه اينكه با انتخاب ركورد مورد نظر بتونيم اطلاعاتش رو ويرايش كنيم

سوال ديگه هم اينه كه مي خوام يك سري خصوصيات رو از كاربر بگيرم و ركورد مربوط به اون رو تو datagrid به صورت انتخاب شده در بيارم .اين كار براي زماني است كه ليست داده ها در ديتاگيرد زياده و پيدا كردن ركورد موردن نظر دشوار و وقت گير مي شه

اگه راهنماييم كنيد بي نهايت ممنون ميشم

MasterData
03-09-2007, 10:48
[QUOTE]من يه dbgrid دارم كه يك سري ركورد از بانك رو توي اون نشون ميدم. مي خوام با انتخاب يك ركورد از اين ديتاگريد ركورد مورد نظر از بانك حذف بشه و ديگه اينكه با انتخاب ركورد مورد نظر بتونيم اطلاعاتش رو ويرايش كنيم[/
QUOTE]
هر رکوردی که توی دیتا گرید انتخاب میشه همون رکورد فعال شما در دیتاست هست پس از دیتا ست میتونید میقدارش رو در بیارید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mavix
03-09-2007, 16:45
با سلام

رکورد انتخاب شده همان رکورد فعال شما است. برای حذف رکورد مورد نظر :

برای ویرایش (مثلا) :

برای جستجو :

بجای Field1 نام فیلد مورد نظر و بجای x مقداری که میخوای از اون فیلد جستجو بشه رو بنویس مثلا :

که مقدار Behzad رو از فیلد Name جستجو میکنه.

موفق باشین.

sara_she
04-09-2007, 08:55
سلام

چيزي كه شماگفتيد رو تست كردم
مشكل حل نشد
با كليك روي دكمه حذف ركورد اول dbgrid‌ حذف مي شه نه ركورد انتخاب شده يعني در واقع اولين ركورد dbgridرو به عنوان ركورد فعال در نظر مي گيره

من مي خوام ركوردي رو كه Selectشده حذف كنم
(خاصيت dgselectedrow از قسمت option مربوط به dbgridرو هم true كردم)

Mavix
04-09-2007, 17:40
با سلام

توی DBGrid رکوردی که انتخاب شده است همون رکورد جاری و Active شما می باشد و باید اون حذف شود الا اینکه دستور دیگه ای وارد صحنه بشه (;

azadmard_mahdi
16-10-2007, 02:41
سلام
اگه از دیتا ست ها و دی بی گیرید در برنامه تون استفاده می کنی می تونی از این سورس جهت جستجو استفاده کنی :
البته این سورسها در رویداد چنج یک ادیت معمولی نوشته میشن :
with ADODataSet1 do
begin
close;
CommandText:=' select * from x '
+ ' where y like :p1 + ''%'' ';
Parameters.ParamByName('p1').Value:=Edit1.Text;
Open;
end;
توجه داشته باش که به جای x اسم جدول و به جای y نام اون فیلدی رو که می خوای بر اساس رون جستجو کنی مثلا نام یا نام خانوادگی رو باید بنویسی
موقعی که داخل ادیت حرفی رو وارد کنی می تونی تغییرات رو داخل دی بی گیرید مشاهده کنی پس لازمه که دی بی گرید روی فرمت باشه و به دیتا سورسی که به دیتا ست وصله وصل باشه
امیدوارم موفق بشی
به امید موفقیت همه

CPUSatan
16-10-2007, 03:48
جوابي كه Mavix داده كاملا درسته....حالا چرا عمل نكرده؟!....الله الاعلم!

ما كه هنوز هم داريم همينطوري استفاده مي كنيم و جواب هم مي گيريو.

حالا بعد از دستور Table1.Delete دستورهاي Post و Refresh رو بعد اون امتحان كن شايد فرجي شد.