PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميشه يه خط Adsl رو بدون سرور به اشتراك گذاشت !

Marmoulak
03-09-2007, 00:08
با سلام

آيا راهي وجود داره كه يه خط ADSL رو بين چند كامپوتر به اشتراك بزاريم بدون اينكه يك سيستم مركزي وجود داشته باشه ! من شنيدم كه از طريق يه سيستم ميشه به باقي سيستم ها داد ولي در صورتي كه سيستم مركزي روشن باشه من مي خوام ببينم ميشه كاري كرد كه بدون اينكه سيستم روشن بشه بشه خط رو به اشتراك گذاشت خط مورد نظر هم ADSL 512kb هست !

با تشكر

Marmoulak
03-09-2007, 01:24
بابا يكي جواب بده !

m_nazari_iran
03-09-2007, 09:23
سلام دوست من

بله که می شود :31:
راهای مختلفی هم داره
یک راه اینکه مستقیما خروجی مودم ای دی اس الی را به هاب وصل کنی
منظورم اینکه پشت مودم ای دی اس ال یک درگاه آرجی 45 داره توسط یک کابل مستقیم به یکی از پورت های ار جی 45 هاب سویچ شبکه ای که می خوای اینترنت رو به اشتراک بگذارید وصل کن
این روش دارای مزایای است مثلا دیگه نیاز نیست کامپیوتری که به مودم ای دی اس ال وصل روشن باشه که دیگران بتونن از اون استفاده کنند ....

راه دوم اینکه شما در پنجره Network Connections روی گزینه مودم ای دی اس ال راست کلیک کن و اونو برای دیگران به اشتراک بگذار
من راه اول را توصیه می کنم
اگه نیاز به توضیح بیشتر داشتی من در حد توانم در خدمت شما هستم

نظری :11:

Marmoulak
03-09-2007, 11:25
سلام دوست من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خيلي ممنون از راهنماييت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون روش اول رو توضيح بده ! كامل كه بفهمم چي به چي هست !

راستي چندتا سوال دارم :
1- اول اينكه اين روش روي سرعت تاثير داره يا نه !
2- بعد اين كه من شنيدم اگه اين روش رو اجرا كنم احتياج به يه سويچ هوشمند دارم اون وقت اوني كه اول وصل ميشه به بقيه سرويس ميده ؟!! اين درسته !
3- بعد اين كه من مي خوام دانلود كنم و نفر بعدي مي خواد صفحه باز كنه حالا به نسبتي كه اون سرعت نياز داره سرعت در اختيارش مي گيره يا نه تمام سرعت واسه منه و اون افت سرعت داره !
4- خط مورد نظر ما 512 هست ! وقتي 2 نفر باشيم هاب به هر كدوممون يه 256 ميده ؟!!!

شرمنده خيلي پرسيدم . فعلن اينا رو بگو بعد بازم مزاحمت ميشم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

secure
03-09-2007, 13:32
روشی که دوستمون توضیح دادن فقط در صورتی انجام پذیره که مودم شما دارای ویژگی Nat باشه یا در اصطلاح روتر دار باشه .

این روش برای تعداد سیستم های پایین بهترینه و تاثیری روی سرعت نداره .

منظور اونایی که بهتون گفتن سویچ هوشمند همین مودم های روتر داره.

اونجوری هم نیست که 512 بشه 256 بسته به استفاده ای که همزمان میکنید این سرعت قابله تغییره ممکنه شما بزارید داونلود و تمام پهنای باند رو به خودتون اختصاص بدین یا بر عکس.

در ضمن اگه مودم شما روتر دار باشه یه جاییش همچین عبارتی باید نوشته شده باشه ADSL Router Modem یا یه چیزی شبه به این.مودم هایی که تنها پورت USB دارند این خاصیت رو ندارن

قسمت اون مودم های روتر دار هم ار 40 تومن شروع میشه به بالا .

Marmoulak
03-09-2007, 13:40
خوب ميشه بگين اين مودم كه قابليت روتر رو داره چقدر اختلاف با مودم معمولي ADSL داره !
اون وقت ما حداكثر فكر كنم 6 سيستم باشن كه همه هم فكر نكنم هم زمان استفاده كنن !
اون وقت خود اين ISP كه ميخواد بياد برمون نصبش كنه من بهش بگم مودم Nat مي خوام !

secure
04-09-2007, 03:04
قبله اینکه برای نصب بین باید بهشون بگید که مودم روتر دار نیاز دارید . البته شما به یک سویچ هم در هر حالت نیاز دارید.

قیمت مودم های معمولی 20-30 تومنه ولی ان نوع مودم ها 40 به بالا

m_nazari_iran
04-09-2007, 14:52
سلام دوست من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خيلي ممنون از راهنماييت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون روش اول رو توضيح بده ! كامل كه بفهمم چي به چي هست !

راستي چندتا سوال دارم :
1- اول اينكه اين روش روي سرعت تاثير داره يا نه !
2- بعد اين كه من شنيدم اگه اين روش رو اجرا كنم احتياج به يه سويچ هوشمند دارم اون وقت اوني كه اول وصل ميشه به بقيه سرويس ميده ؟!! اين درسته !
3- بعد اين كه من مي خوام دانلود كنم و نفر بعدي مي خواد صفحه باز كنه حالا به نسبتي كه اون سرعت نياز داره سرعت در اختيارش مي گيره يا نه تمام سرعت واسه منه و اون افت سرعت داره !
4- خط مورد نظر ما 512 هست ! وقتي 2 نفر باشيم هاب به هر كدوممون يه 256 ميده ؟!!!

شرمنده خيلي پرسيدم . فعلن اينا رو بگو بعد بازم مزاحمت ميشم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با عرض سلام خدمت دوست عزیزم
و دوستانی که لطف داشتند

جواب سولات شما
1- در روش اول سرعت برای هر دوی شما به اشتراک گذاشته می شود البته نه بصورت 50 50 بلکه بر حسب تقاضای شما یعنی هر دوی شما 512 هستید هر کسی ریکوست داشته باشد به اون جواب داده می شود
2- اگر شما یک هاب سویچ داشته باشی قضیه حل
3- جواب 1 دادم
4- جواب 1 دادم

دوستان که لطف کردن توضیح دادند که مودم شما باید روتر هم باشه
اینو می تونی با نگاه کردن به پشت مودم ای دی اس ال بفهمی
البته اکثریت خدمات دهندگان اینترنت از این نوع مودم استفاده می کننن

نظری :11:

_mehdi_
06-09-2007, 10:09
شما باييد تنظيمات مودم رو از دفترچه راهنما بخونيد و پسورد ويورز نيم رو به قول معروف روي مودم ست كنيد
براي هر مودم يه اي پي مخصوص وجود داره كه اين كارو امكان پذير ميكنه
مثلا در مودم زيمنس با زدن اي پي 192.168.1.1 د رمرورگر تون مي تونيد به صفحه تنظيمات دسترسي داشته باشيد واونجا تنظيمات لازم رو اعمال كنيد
بعدم باييد دي ان اس رو ست كنيد.

yade
10-09-2007, 16:04
اگر کسی تو یک اپارتمان بخوان اینترنت دی اس ال را بین سه واحد اشتراک بگذارند چکار باید کنند

یکی از واحد ها طبقه دوم و دوتا طبقه چهارم هستند

yade
11-09-2007, 12:52
کسی نبود جواب بده

saeed4
11-09-2007, 13:33
سلام دوستان من می خوام تجربه را به شما بگم هم در مورد مسائل مطرح شده و هم در مورد نوع سرویس اینترنت
در مورد شبکه باید بگم که اگه شما در یک محل باشید می توانید از سوئیچ استفاده کرده و شبکه را انجام دهید . و اگر
فاصله داره می تونید از اکسزپوینت استفاده نمائید که ایترنت را از مودم به اکسزپوینت وصل می کنید و اون اینترنت را تبدیل به امواج بی سیم میکند و می تونیئ در طبقات دیگه هم استفاده کنید که باید یک مودم بی سیم هم خریداری کنید .
در ضمن من اولین سرویس اینترنت adsl را از سپنتا گرفتم که الان مثل سگ پشیمون شدم که چرا از این شرکت
گرفتم چون به ظاهر محدودیت دانلود نداره ولی اینقدر شیرینگش بالاست که سرعتتون پایینه و از همه مهمتر اینکه پشتیبانی درستی هم که نداره . اولا که خیلی دیر جواب می دن و نکته دوم اینکه من به تازگی یه نکته را متوجه شدم و اون اینکه پشتیبانی سپنتا در تهران قرار نداره بلکه در شهر یزد قرار داره و شما زمانی که با شماره این شرکت تماس می گیرید متصل می شوید به یزد که این خودش علاوه بر اینکه صدای مکالمتون ضعیفه هزینه تلفنتون و چند برابر می کنه

secure
12-09-2007, 19:11
دوستان جست و جو در فروم رو فراموش نکنید .شاید برای شما راحت تر باشه که سریع یک تاپیک رو باز کنید تا به جوابتون برید ولی ارزش بهم خوردن نظم انجمن رو داره تا دوستان دیگرمون که نیاز به آموزش دارند بین اینهمه تاپیک های تکراری سردرگم بشن ؟؟