PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موبايلم ويروسي شده

sanaz2
01-09-2007, 17:37
سلام به همه ي دوستان
يه مشكل بزرگ برام پيش اومده
چند وقت پيش يكي از دوستان يك سري theme روي موبايلم برام فرستاد كه ظاهرا ويروسي بوده موبايلم هيچ مشكلي نداره تنها مشكل اينجاست كه وقتي موبايلمو به كامپيوتر وصل مي كنم و عكس و .... رو از رو گوشيم رو كامپيوتر مي ريزم كامپيوترم ويروسي مي شه توي همه ي درايوها يك new folder.exe مي سازه task manager رو غير فعال مي كنه و وقتي مي خوام task manager رو بيارم پيغام task manger has been disabled by your administrator رو مي ده و مشكلات ديگه با هيچ آنتي ويروسي هم نمي تونم پاكش كنم تنها راه فكر مي كنم اين باشه كه ويروس رو از روي گوشيم پاك كنم ولي مسئله اينجاست كه نمي دونم چه جوري اين كار رو بكنم از اينكه موبايلم ويروسيه هم مطمئنم

V E S T A
01-09-2007, 17:57
گوشی من يه بار ويروسی شد،اون موقع تنها کاری که می تونستم انجام بدم اين بود که :

مموری رو از تو گوشی برداشتم بعدکد#7370#* رو دادم (فرمت)

بعد مموری رو با رم ريدر ازطريق آنتی ويروس کامپيوتر ويروس کشی کردم

نمی دونم اين راه حل کمکت می کنه يا نه....:10:

TheMohammad
01-09-2007, 17:59
شما گوشیتون ویروسی نشده، کامپیوترتون ویروسی شده، یه آنتی ویروس خوب مثل Nod32 نصب کنید و رم گوشی رو باهاش چک کنید، در ضمن بهتره یه ویندوز درست و حسابی و تمیز بریزید

Pouriaqazvin
01-09-2007, 19:35
من هم موافقم فکر نمیکنم گوشیت ویروسی باشه مثل اینکه ویروسی که توی کامپیوترته به سخت افزار های جدید واکنش نشون میده

pillx
01-09-2007, 19:46
شما گوشیتون ویروسی نشده، کامپیوترتون ویروسی شده، یه آنتی ویروس خوب مثل Nod32 نصب کنید و رم گوشی رو باهاش چک کنید، در ضمن بهتره یه ویندوز درست و حسابی و تمیز بریزید

ضمن تائید باید بگم
که ویروس موبایل بر روی کامپیوتر جواب نمیده ( برعکسش هم میشه )

sanaz2
01-09-2007, 21:12
هم آنتي ويروس نصب كردم هم ويندوز عوض كردم ولي جواب نداده

Pouriaqazvin
01-09-2007, 22:25

خب ویروسه خیلی قویه من خودم یه ویروس رفت تو کامپیوترم هر کاری که فکر بکنی کردم ولی بازم خیلی خوب درست نشد یه ویندوز عوض کردن که چیزی نیسست

TheMohammad
01-09-2007, 23:50
این ویروسی که روی کامپیوتر شماست خیلی توی ایران شایع شده و با یه آنتی ویروس درست و آپدیت شده باید همش رفع شده باشه، منظور از از ویندوز درست هم، ویندوز خام هستش نه اینایی که روش هزارتا برنامه نصب میکنن و بعد میدن بازار

S E V E N
02-09-2007, 00:32

همونطوری که خودت گفتی ویروسه تو همه ی درایو ها هست !

پس اگه شما ویندوز هم نصب کنی مشکلت حل نمیشه !

باید کامپیوتر رو کچل کنی یعنی تمام درایو ها رو فرمت کنی ! ولی قبلش تمامی راه های دیگه رو امتحان کن !:46:

CD-RW
02-09-2007, 08:22
همونطوری که خودت گفتی ویروسه تو همه ی درایو ها هست !

پس اگه شما ویندوز هم نصب کنی مشکلت حل نمیشه !

باید کامپیوتر رو کچل کنی یعنی تمام درایو ها رو فرمت کنی ! ولی قبلش تمامی راه های دیگه رو امتحان کن !:46:

به عنوان آخرین راه حل , آره باید فرمت کنی .
راه حل خیلی زیاد داره , ولی اول باید مشکل سیستم رو حل کنی , برو توی بخشهای نرم افزار انجمن خیلی به دردت میخوره , در مورد گوشی هم نگران نباش .

sanaz2
02-09-2007, 08:41
درايوها رو هم فرمت كردم و ويروس پاك شده فقط مشكل اينه كه وقتي گوشيم رو به كامپيوتر وصل مي كنم دوباره كامپيوترم ويروسي مي شه در واقع مشكل اصلي من گوشيمه

TheMohammad
02-09-2007, 13:46
درايوها رو هم فرمت كردم و ويروس پاك شده فقط مشكل اينه كه وقتي گوشيم رو به كامپيوتر وصل مي كنم دوباره كامپيوترم ويروسي مي شه در واقع مشكل اصلي من گوشيمه
اگه مطمئن هستی که تو کامپیوترت دیگه ویروس نیست، یه بار رم گوشی رو با کامپیوتر فرمت کن، بعد از روی گوشی هم یه بار فرمتش کن، درست میشه
برای یکی از دوستام هم همین ویروس از کامپیوتر افتاده بود روی گوشیش که درست شد

nima_949
02-09-2007, 14:09
ببین این ویروس مربوط به pc در واقع تو وقتی مموری به کامپیوتر وصل میکنی این ویروس یه نسخه از خودشو تو اونجا کپی میکنه ولی عملا هیچ مشکلی برای گوشیت ایجاد نمیکنه فقط برای pc ضرر داره همین

DiDiSks
02-09-2007, 22:57
اوه اوه اون ویروس لعنتی new folder هر چه سریع تر با kasper sky پاکش کن که اگه سرایت کنه باید تمام هاردو فرمت کنی

CD-RW
03-09-2007, 09:08
ویروس رو دستی میتونی پاک کنی , حتی نیازی به فرمت کردن درایو هات نبود .
منتها باید جرات ریسکش رو داشته باشی و حوصله انجام کار , اگه دوست داری بهت یاد بدم حداقل باید ویندوز اکس پی رو مثل آب خوردن بلد باشی ( نه اینکه فقط بدونی اسم منوی استارت چیه و کجاست و دسکتاپ چیه ) , اخلاق این ویندوز رو بلد باشی .
به عنوان مثال از خودت بپرس اگه یک فایل رو نخواییم اجرا کنیم چند تا راه حل داره اگه به عدد 3 رسیدی که عملی بود ( بدون رفتن داخل Registery ) بهت مو به مو توضیح میدم . در هر حال سر و کله زدن با ویروس رو یه جورایی دوست دارم . فکر نکنی خالی میبندم تا حالا دو تا از خطرناکترین ویروسهایی که توی این انجمن ازشون اسم برده شده رو دستی پاک کردم ( بدون آنتی ویروس ) .
در ضمن این گفتگو به بخش نرم افزار منتقل بشه بهتره , اگه منتقل شد به من پیغام خصوصی بده , باهات هستم .

salman24h
06-09-2007, 01:01
سلام
این که دیگه مشکلی نداره
برو از همین P30world یه Kaspersky internet security 6 دانلود کن
خودم هم کی جدید بهت میدم تا آپدیت کنی
کافی که یه بار کامپیوتر و موبایلت رو اسکن کنی تا از دستش خلاص بشی
از اون به بعد هم دیگه نه موبایلت ویروس میگیره و نه کامپیوترت

IcY
06-09-2007, 10:52
سلام
این که دیگه مشکلی نداره
برو از همین P30world یه Kaspersky internet security 6 دانلود کن
خودم هم کی جدید بهت میدم تا آپدیت کنی
کافی که یه بار کامپیوتر و موبایلت رو اسکن کنی تا از دستش خلاص بشی
از اون به بعد هم دیگه نه موبایلت ویروس میگیره و نه کامپیوترت

نه عزیزم نگرفتی چی شد...ویروس توی گوشیه و وقتی به کامپیوتر وصل میکنه این وضع پیش میاد بنظره من هم اگه یکبار رمت رو فرمت کنی حلشه ساناز جان

salman24h
06-09-2007, 12:25
نه عزیزم نگرفتی چی شد...ویروس توی گوشیه و وقتی به کامپیوتر وصل میکنه این وضع پیش میاد بنظره من هم اگه یکبار رمت رو فرمت کنی حلشه ساناز جان

شما هم نگرفتی چی شد! :31:
وقتی آنتی ویروس رو نصب کنه فقط کافی که اول کامپیوترش رو اسکن کنه و بعدش هم گوشی رو به کامپیوتر وصل کنه و بعد اونو اسکن کنه
مگه دلش درد میکنه که فرمت کنه؟! :41:
فرمت کنه که همه دار و ندارش دود میشه میره هوا
این قضیه 100 بار تا حالا واسه خودم پیش اومده
به محض اینکه گوشی رو به کامپیوتر وصل کردم آنتی ویروس دیتکت میکنه و سریع کلین میشه

CD-RW
08-09-2007, 09:36
اینجا جاش نیست ولی دو تا توصیه امنیتی رو حتما در نظر بگیرید !!!
1- به حرف این و اون گوش نکنید ( میگه فلان آنتی ویروس , ال میکنه و از این چیزها ) , توی سایتهای معتبرتر مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید همیشه آنتی ویروسهای به روز رو آپدیت میکنه . بهتر از حرف این و اونه .
2- حتما به آخرین آپدیت آنتی ویروسها دسترسی داشته باشید .
---------
منظور من از جمله اول آنتی ویروسهای مقطعی و تازه از راه رسیده است , مثل Node 32 , Kaspersky و ... نمیگم بده ولی عمری نیست .
شرکتهای بزرگ امنیتی دارن خودشون رو جر میدن یه آنتی ویروس طراحی میکنند , تازه مدعی هستند یک هفته اعتبار داره , برای آپدیت حتما تماس بگیرید . بعد این آنتی ویروسهای تازه کار مدعی هستند که یک عمر کار میکنند . ( توی سایتی جایی اگه تبلیغی دیدید فریب نخورید ) .

salman24h
12-09-2007, 20:23

چی روی کامپیوترت نصب کردی؟
آنتی ویروسی رو باید نصب کنی که هر روز آپدیت کنه. مثلا Kaspersky یا nod32
اگه ورژن آنتی ویروست ماله مثلا 6 ماه پیش باشه که فایده نداره
در ضمن وقتی که کل کامپیوتر و مموری گوشیت رو فرمت کنی که دیگه نباید خبری از اون ویروس باشه :13: