PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال برای خرید گوشی -لطفا خیلی فوری جواب بدین

MaSoOd
13-09-2005, 05:08
سلام دوستان لطفا جواب منو زود بدین چون می خوام حداکثر تا پنج شنبه برم بخرم ممنون
1- قیمت گارانتی نیا و اتصالات تقریبا با هم برابره و در بعضی مواقع حدود ده تومن اتصالات گرونتره ( البته نه در تهران
اتصالات شرکت تازه تاسیس هستش ولی در عوض گارانتیش مادام العمره و اگه تا یکسال موردی برا گوشی پیش بیاد و قابل تعمیر نباشه تعویض می کنه در حالی که شرکت نیا هم خیلی مشهور و قدیمی هستش و با توجه به اینکه بعضی افراد میگن این گوشی ها که خراب نمیشه و ارزش پول اضافی برا گارانتی معتبر رو نداره و اگر هم مشکل پیش بیاد نرم افزاری هستش و ربطی به گارنتی نداره
سوال : کدوم بهتره؟؟؟

2- دو تا بلوتوس مارک اکستریم دیدم یکی با برد 100 متر و قیمت 17 هزار و اون یکی با برد 40 متر و قیمت 13 هزار
سوال : با توجه به اینکه سیستم بلوتوس موبایل فقط تا شعاع ده متری عمل می کنه آیا 100 متر بودن بلوتوس کامپیوتر تاثیری داره؟؟؟

سوال: با توجه به اینکه 6600 سیمبیان 6 و 7610 سیمبیان 7 هست آیا نرم افزار و تم های 6600 تماما روی 7610 اجرا میشه؟؟؟

Meisam
13-09-2005, 12:40
سلام مسعود جان
البته من روی گارانتی های نوکیا زیاد شناخت ندارم ... ولی احتمال اینکه برای گوشی مشکل پیش بیاد هست (حتی 1 در 1000)
یکی از دوستان من گارانتی اتصالات داشت و دوربین گوشی 7610 خراب شد ... البته گوشی رو براش تعویض کردند ولی کلی اعصابش رو خورد کردند ...

در مورد گوشی باید بگم که همه تم های 6600 به 7610 میخوره ولی بعضی از برنامه هایی که به 6600 میخوره به 7610 نمیخوره
البته 6600 که ارزش خریدن نداره ... 7610 با توجه به قیمتش زیاد انتخاب مناسبی نیست
ممنون

محمد امين
13-09-2005, 17:57
سلام دوست عزيز
من هم در موقع خريد گوشي با اين سرگيجه ها مواجه شدم ولي بنظر من اگه گير آوردي با گارانتي الرمس بگير هم توي ايران نمايندگي داره هم سرويس خيلي خوب ميده البته يه چند تومن گرونتر از گارانتي معموليه ولي با نيا و اتصالات و ايرانيان فكر كنم يه قيمته

sap
13-09-2005, 20:30
سلام ... در مورد سوال دومت . اینکه برد بلوتوث مبایل 10 متر هستش مربوط به اتصال دو گوشی با هم هستش. یعنی دوتا گوشی تو فاصله 10 متری هم می تونه با هم تبادل اطلاعات داشته باشن ولی وقتی بلوتوث کامپیوترت مثلا 100 متری باشه اگه گوشیت در فاصله 100 متری هم باشه نصب به کامپیوتر باز هم بلوتوث عمل می کنه و در حقیقت این کامپیوتر هستش که گوشی رو تحت پوشش قرار میده. ولی در کل برای مصارف خونگی 40 متر و 100 متر تفاوتی باهم نداره چون معمولا ما پای کامپیوتر هستیم که می خوایم اطلاعات با گوشی یا بالعکس جابه جا کنیم ... پس میتونیم گوشیمون هم بذاریم بقل دستمون!;)

MaSoOd
14-09-2005, 05:03
ممنون از تمام دوستای گلم

حالا نیا یا اتصالات

آقا میثم شما پیشنهاد بهتری دارید؟؟؟ البته نوکیا باشه و این امکانات رو داشته باشه
اگه میشه چندتا از نرم افزارهای معروف که رو 600 کار میکنن ولی رو 7610 کار نمیکنن بگین

یه سوال دیگه : اگه قرار باشه کامپیوتر بخواد با کوبایل ارتباط برقرار کنه موبایل هم باید با کامپیوتر ارتباط برقرار کنه تا transfer شروع بشه ولی موبایل در این حالت نمیتونه بیشتر از 10 متر ارتباط برقرار کنه که این کار چجوری میشه؟؟؟
یه جایی هم شنیده بودم که مصرف برق بلوتوس های بیشتر از 10 متر خیلی بالاست آیا 5 ولت USB میتونه کافی باشه؟؟؟
و آقایSAP شما که موبایل و کامپیوتر در مثلا 30 متری هم فایل ارسال کنن؟؟؟
و آیا اگر هم ارسال کنن سرعت کم نمیشه؟؟؟

sap
14-09-2005, 12:14
نه سرعت کم نمیشه ... مصرفش هم آنچنان نباید تغییری کنه . گفتم توی پست قبلی اگه مثلا دستگاه بلوتوثت 100 متر رو ساپورت کنه ولی موبایلت 10 متر اگر گوشی رو ببری تو فاصله 100 متری دستگاه بلوتوث باز هم میتونی تبادل اطلاعات کنی. در حقیقت شعاع عملیاتی بلوتوث بالا ترین شعاع هر کدوم از دستگاهاست. حالا چه می خواد برد گوشی بیشتر از دستگاه بلوتوث باشه یا برد دستگاه بیشتر از گوشی باشه . برای یک بلوتوث 100 متری هرچی توی شعاع 100 متریش قرار بگیره میتونه باش ارتباط برقرار کنه .

Meisam
14-09-2005, 14:02
سلام
در مورد برد بلوتوث ... حق با Sap هست .
در مورد گوشی 7610 ... من یک روز با دوتا از دوستان داشتیم روی گوشی ها برنامه نصب میکردیم ... سه تا گوشی بود (6600 و Sx1 و 7610)
همه برنامه ها روی Sx1 و 6600 نصب شد ... ولی چند تا از برنامه ها روی 7610 نصب میشد ولی اجراش که میکردی هیچ اتفاقی نمی افتاد ... البته اسم همه اون برنامه ها رو یادم نیست ... ولی بعضی هاشون رو یادمه , مثلا (AppMan و FExplorer و FaceWarp و چند تا دیگه هم بود که یادم نیست)
البته گوشی 7610 , Infrared نداره! و فکر کنم رادیو هم نداشته باشه ...
و یه مشکل دیگه هم داره (البته از نظر من این یه مشکل هست) ... وقتی که گوشی داره mp3 پخش میکنه ... حالا وقتی شما دوربین رو برای عکس گرفتن فعال میکنی mp3 پخشش با مشکل مواجه میشه و بعد از چند ثانیه قطع میشه ...
در حالی که گوشی های دیگه که سیمبیان هم هستند این مشکل رو نداشتند (مثل 6630 یا ... )
من فکر کنم که اگه یکم دیگه با دیگر دوستان مشورت کنی بتونی یه انتخاب دیگه هم داشته باشی ... نوکیا که کلی گوشی های متنوع داره ...
من توی نوکیا 6630 رو پیشنهاد میکنم ...
ممنون

MaSoOd
15-09-2005, 04:57
با تشکر از جواب دوستان

نگفتین نیا یا اتصالات؟؟؟

راستش بعد از مدتها جستجو می خواستم بین 7610 و 6670 یکی رو انتخاب کنم و از نظر قیافه اصلا از 6630 خوشم نمیاد با اینکه امکاناتش بیشتره

Meisam
15-09-2005, 13:58
سلام ...
مسعود جان در مورد گارانتی زیاد فکرت رو مشغول نکن ... حالا چرا ... هر مشکلی که برای گوشی به وجود بیاد قابل تعمیر هست!! (پس اون چیزی که اتصالات میگه "در صورتی که قابل تعمیر نباشه گوشی رو براتون تعویض میکنیم" فقط تبلیغاته)
پس گوشی رو به هیچ وجه تعویض نمیکنند (اون دوست من که گوشیش رو تونست تعویض کنه با هزار بد بختی و دو تا پارتی انداخت و یکم به اون نماینده شیرینی داد تا تونست یه گوشی نو بگیره ...)

در مورد انتخاب گوشی ... چون خودت باید باهاش کار کنی پس حتما هم باید از قیافش خوشت بیاد .
پس بهترین انتخاب , انتخابی هست (با توجه به راهنمایی هایی که شنیدی) که خودت انتخاب کنی .
امیدوارم که انتخاب خوبی داشته باشی ... و از گوشی که میخری راضی باشی
ممنون
قربانت
میثم

محمد امين
15-09-2005, 14:11
سلام
اگه از 6630 بخاطر ظاهرش خوشت نمياد بگم كه شكل گوشي اونقدر كه فكر ميكني زشت نيست و اينو تا دستت نگيري متوجه نميشي من خودم اولش ميگفتم كه اين چيه بابا مثل آدم برفيه!!
ولي بعد از اينكه يه كم تحقيق و جستجو در موردش كردم فهميدم كه چه گوشي قدرتمنديه چون كلي از باگهاي سيستم عامل سيمبين نسخه7 برطرف شده و از نسخه 8 در اين گوشي استفاده شده ضمن اينكه نوكيا پردازنده هاي جديد و كاملا برتري را درش بكار گرفته ولي اگه بهر حال فقط ظاهر برات مهمه و نميتوني تحملش كني بيخيال شو هرچند كه من چند ماهه كه واقعا باهاش دارم حال ميكنم!!

Meisam
10-10-2005, 14:46
سلام
مسعود جان برای اینکه سایر دوستان راحت تر بتونند به سوالات شما در رابطه با گوشی 6670 شما جواب بدن من برای اون پست شما یک تاپیک جدا باز کردم ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون