PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کجاست ؟ مدتیه که سی پی یوی Athlon 64 X2 4000 گرفــــتم....

m_a_h_n_o
31-08-2007, 04:40
با سلام حضور حاضران و غايبان....خواهشا دوستان متنو با دقت هضــم کنند...ممنون
مدتيه که سي پي يوي Athlon 64 X2 4000 گرفــــتم....65 نانومتري ( مدل 90 نانو هم بود که کش بيشتري هم داشت ولي 65 نانو رو با L2 کش 512*2 ترجيح دادم..)
مشکلم اينه که با اين سي پي يو در اکس پي 32 بيت ، موقع باز کردن هر فولدري با کمي وقفه مواجه ميشــم.! برای راهنمایی مثلا : اگه تعدادي فولدر رو پشت سر هـــم و سريع باز کنـــم اين وقفه در همون بار اول که فولدر اول رو باز ميکنم رخ ميده ولي چنانچــه 3 يا 4 ثانيه مکث کنم و دوباره روي فولدري بزنم همين وقفه ايجاد ميشه ( ممکنه از نظر دوستان مهم نباشه ولي در طولاني مدت رو اعصاب آدم چهارنل ميره !).... یک مدت زمان مشخصیه حدود 2ثانیـــه شاید کمتر یا شایدم بیشتــر !!!!!!!!!!!!!!اگه بخوام بیشــــتر مطلبو باز کنم ==> با اجازه : میدونید که سی پی یو هنگام باز کردن یک فولدر کمی مشغول میشــه مدت زمان مورد نظر من دقیقا همون مدت زمان اشغال سی پی یو هستـــش جالب اینه که اگه اسپیکرو تا ته زیاد کنین زمان شروع و پایان عملیات سی پی یو برای باز کردن فولدر به صورت noise از داخل اسپیکـــر میاد حالا اگه ازین زمان بیشتــر صبــر کنم و بعد روی فولدری بزنم با تاخیــر باز میشـــه....
چند بار با سي پي يوي athlon 64 3500 مقايسه کردم اين مشکل براي 3500 رخ نداد ولي براي X2 4000 64 رخ ميـــده !!! اين مشکل در ويندوزهايvista 32/64 bit و Xp 64 bit و server 2003 برام پيش نـمـيــــاد (توقع دارین روی لینوکس هــم تست کرده باشــم ؟ اگه لازم باشه اینا که سهله ......دیگه باقیشو پیاده شو من حساب میکنم...در پستهای آینده نتایجو میذارم ) !!! .

يه چيزي رو دوباره بگــــــم : در2 حالت مشکل رخ نــمیـده ==>

1- وقتی که یه آهنگــی چیزی گوش میدم .....فقط وقتی آهنگو close میکنم اون مشکل هست (میشه اینجوری گفت که برای سرعت بیشتر باید زورکی ی آهنگــی چیزی گوش کنـم )

2- وقتی که دایور صدا نصب نیست

!!! توجه کنـــید این مشکل با سی پی یوی تک هستـــه ای Athlon 64 به وجود نمیاد !!!

کارت صدام اينه Realtek HD 8 chanel ،همين که صدا رو نصب ميکنم اينجوري ميشه ! حتي درايور جديد Realtek 1.73 رو هم گرفتم بازم تفاوتي نکرد...ولي همين که يه آهنگ يا ويدئو ميذارم همه چي درست ميشه و وقفه ای ایجاد نمیشـــه ..فقط کافیه که یک موزیک ویدئو باز کنم اونوقت،هیچ مکث و وقفه ای نیست !!!... بازم تاکيد ميکنم که توي xp 64 bit مشکلي نبود.يعني سي پي يوي 2 هسته اي با کارت صداي من در ويندوز اکس پي 32 بيت مشکلي داره یا کارت صدا با سی پی یوم مشکل داره یا .... !!!! (دارم دیوونه میشـــم) نميدونم چرا توي 32 بيت اينجوري ميشه...ويندوز هم سالمه ها از هر جهت مطمئنم (32bit Sp2 2002).سي پي يو رو هم که باکس خريدم ! نميدونم قضيه چيه؟!!! از دوستان هنرمند مددي ميطلبـــم. مشخصات سيتمم : مادربورد : Abit Kn9 Ultra سي پي يو : X2 64bit 4000 پاور : ACbel 450W رم : 2*512 <== kingmax 667 Dual.....شايد اين مشکل خيلي ها همين الان باشه ولي به چشم نياد یا براشون مهم نباشه ولي در هر صورت تخميه...در ضمن بایوس رو هم زیاد update کـــردم از بایوس هــم نیست.تمام درایورهام هم جدیده جدیده همشونو یک هفته پیش دانلود کـــردم...ائم از چیپست،گرافیک،صدا،سی پی یو و از هر کدوم برای کلیه ویندوز ها و حتی لینوکس و غیره..از نظر درایور آپدیتــم پس از درایور هم نیست...(اینا رو گفتــــم تا در پاسختون جای شبهه ای نباشه و تا حد توان تونستــه باشــم که مشکلمو با جزئیات دقیق گفته باشـــم )

در پایان متذکــر میشــم که در ویندوز sp2 2002 32 bit نه تنها باز شدن فولدرها و پوشــه ها بلکـــه بیشتـــر عملیات دستخوش کمی مکس یا بهتر بگــم تاخیـــرزمان اجـــرا ،قرار میگیرن ..ولی این یکی که در بالا به اون اشاره شــد از هــمه تابلوتـــر بود ، واســه همین اونو مطرح کــردم....

mehdioffflone
31-08-2007, 05:45
شما sound ویندوز رو غیر فعال کنید ببین درست میشه یا نه؟

m_a_h_n_o
31-08-2007, 06:01
! -----------------------------------

mahdi1535
31-08-2007, 09:33
شما sound ویندوز رو غیر فعال کنید ببین درست میشه یا نه؟

ای کاش اینو اون موقعی که من AMD داشتم میگفتی که مجبور نشم مادربورد و سی پی یو را عوض کنم . البته تو این انجمن و جاهای دیگه مطرح کردم ولی کسی چیزی در این مورد نمیدونست و بالاخره خودم فهمیدم

rasool1
31-08-2007, 20:41
پیشنهاد می کنم بایوس رو هم یک بار آپدیت کن ببین مشکل حل می شه یا نه

m_a_h_n_o
01-09-2007, 03:25
پیشنهاد می کنم بایوس رو هم یک بار آپدیت کن ببین مشکل حل می شه یا نه

update بایوس که کار هــر هفتمه ...شما AMD دارین؟ میدونی !؟:goatee: من خیلی حساسم...تا حالا 500 تومان بالای تعویض مادربوردام و همچنین سی پی یو به بهانه های مختلف دادم...این مشکلی که گفتــم اگه بقیه باهاش مواجه بشن ممکنه که اصلا براشون عادی باشه ولی من پول دادم که ازش کار مفید بکشــم نه اینکه اعصابم خورد بشه عـــزیز....نهایتا اگه مشکل رفع نشد میرم از سیستــم عامل 64 بیتی استفاده میکنم...در کل از شما کمال تشکرو دام دوست من....در تماس باش

worya_sh
01-09-2007, 17:32
مدل : مین رم گرافیک و پاور را هم بنویس تا بهتر راهنمایی بشی.

Mahdi_Moosavi
01-09-2007, 20:17
با سلام حضور حاضران و غايبان....
مدتيه که سي پي يوي Athlon 64 X2 4000 گرفــــتم....65 نانومتري ( مدل 90 نانو هم بود که کش بيشتري هم داشت ولي 65 نانو رو با L2 کش 512*2 ترجيح دادم..)
مشکلم اينه که با اين سي پي يو در اکس پي 32 بيت ، موقع باز کردن هر فولدري با کمي وقفه مواجه ميشــم.! اگه تعدادي فولدر رو پشت سر هـــم و سريع باز کنـــم اين وقفه در همون بار اول که فولدر اول رو باز ميکنم رخ ميده ولي چنانچــه 2 يا 3 ثانيه مکث کنم و دوباره روي فولدري بزنم همين وقفه ايجاد ميشه ( ممکنه از نظر دوستان مهم نباشه ولي در طولاني مدت رو اعصاب آدم چهارنل ميره !)....چند بار با سي پي يوي athlon 64 3500 مقايسه کردم اين مشکل براي 3500 رخ نداد ولي براي X2 4000 64it رخ ميـــده !!! اين مشکل در ويندوزهاي Xp 64 bit و server 2003 برام پيش نـمـيــــاد !!! (هنوز روي vista تست نکردم ).يه چيزي هم بگم : اين مشکل وقتي که درايور صدا نصب نيست رخ نميده ...کارت صدام اينه Realtek HD 8 chanel ،همين که صدا رو نصب ميکنم اينجوري ميشه ! حتي درايور جديد Realtek 1.73 رو هم گرفتم بازم تفاوتي نکرد...ولي همين که يه آهنگ يا ويدئو ميذارم همه چي درست ميشه...بازم تاکيد ميکنم که توي xp 64 bit مشکلي نبود.يعني سي پي يوي 2 هسته اي با کارت صداي من در ويندوز اکس پي 32 بيت مشکلي داره !!!! نميدونم چرا توي 32 بيت اينجوري ميشه...ويندوز هم سالمه ها از هر جهت مطمئنم (32bit Sp2 2002).سي پي يو رو هم که باکس خريدم ! نميدونم قضيه چيه؟!!! از دوستان هنرمند مددي ميطلبـــم مشخصات سيتمم : مادربورد : Abit Kn9 Ultra سي پي يو : X2 64bit 4000 .....شايد اين مشکل خيلي ها همين الان باشه ولي به چشم نياد و براشون مهم نباشه ولي در هر صورت تخميه...

سلام .

چیزی که مشحصه اینه که مشکل از یکی از درایور هاست . :27:

شما این دو تا رو نصب کن ببین حل میشه :

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP :

دانلود :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AMD Dual-Core Optimizer :

دانلود :

m_a_h_n_o
02-09-2007, 07:04
main => Abit Kn9 Ultra
Graphic => Geforce 6600 SLI
Power => ACbel 450w
Ram => 2*512 (667 Mhz) Kingmax
+CPU => Athlon 64 X2 4000
Windows => XP professional sp2 2002

worya_sh
02-09-2007, 11:13
دوست عزیز شما با استفاده از درایورهای جدید و همچنین امتحان یه نسخه دیگه از xp sp 2 مشکلتون حل میشه.

از اینجا بگیرید :

m_a_h_n_o
03-09-2007, 01:26
با تشکــر از همه دوستـــان با معرفت...
همه کارهای بالا رو با اینکه چندین بار انجـــام داده بودم ، دوباره برای خندش انجام دادم ، نشــد در ضمن 3 نوع sp2 متفاوت نصب کردم بازم همون وقفه ایجاد میشـــه !!! یکی نیس بگه بابا بیخیال این sp2 مگه نه؟؟؟ مهدی جان اون درایورهایی که گذاشتی رو قبلا نصب کرده بودم ولی با این حال بازم نصبشون کــردم.جدیدترین بایوسم (920) آپدیت کــردم ،مشکلم حل نشــد. از بایوس هـــم نبود.جدیدترین درایور صدای اچ دی 1.73 هم نتونست کاری بکنــه ! درایو چیپستام رو هــم اپدیت کردم از اونا هــم نبود. ...بازم ممنون.دستتون درد نکنه ..فکــر کنم دیگه آخـــر خطــه !!!

m_a_h_n_o
03-09-2007, 01:30
راستــی کسی نیست که این مادربوردو با X2 بستــــه باشــه ؟
اگه هست لطف کنیدو اسمشو بدین تا ببینـــم همه مثل من بدشــانسن ؟؟؟

Stream
03-09-2007, 02:09
من سیستم دومم Abit Kn9 sli دارم و AMD 4200+ . همچین مشکلی تا حالا نداشتم. فکر کنم فقط خودت بدشانس باشی!

m_a_h_n_o
03-09-2007, 02:16
من سیستم دومم Abit Kn9 sli دارم و AMD 4200+ . همچین مشکلی تا حالا نداشتم. فکر کنم فقط خودت بدشانس باشی!

دوست عزیز ---سلام.....فکر نمیکنی از سی پی یوم باشــه آخه مال من 65 نانومتزیه و مال شما 90 نانو متری ؟؟؟!!!

MOHAMMAD2010
04-09-2007, 00:53
میتونی یه کارت صدا بندازی روی کامپیوترت از کارت صدا استفتده کنی ببین درست نمیشه؟

m_a_h_n_o
04-09-2007, 02:02
میتونی یه کارت صدا بندازی روی کامپیوترت از کارت صدا استفتده کنی ببین درست نمیشه؟

:10:من عادت دارم تمام مشاهداتمو روی کاغـــذ میارم....خداییــش اینی که گفتی رو میخواستـــم در لیست راه حـــل ها بنویسم ولی نمیدونم چی شـــد ننوشتـــم ..بعدا هـــم هر چی فکر کردم که چی بود که میخواستـــم بنویسم،یادم نیــومد..بعدش ی سردرد عجیب ....دمت گرم ..باو کن ی کارایی برای رفع این مشکل کردم که اگه بگم باور کن یا میخندی یا (ببخشیدا اینطور واضح..) یا بالا میاری...بگذریــم..کجا بودیم...ها...میـــدونــی؟؟؟ اصولا من سیخ ریاد میکنم این سیستــم بدبخت چه گناهی داره ؟؟؟؟!!!
در کل ممنون رفیق :31:

Stream
04-09-2007, 02:16
کارت گرافیکت رو از حالت Sli در بیار ببین بازم مشکل هست؟

m_a_h_n_o
04-09-2007, 03:02
کارت گرافیکت رو از حالت Sli در بیار ببین بازم مشکل هست؟

:20:Virgil جان منظورم این بود که گرافیـــکم اس ال آی ساپورت هستـــش...ببخشید.. نباید اونجوری مینوشتـــم :20:
مین شما kn9 sli هست ولی مال من مدل Ultra هستــش..البته از لحاظ فنی یکی هستــن...الان ویستا home premium اونم 32 بیتی رو نصب کردم ..اون مشکل تاخیر زمانی اینجا نیست...ولی اون اعصاب خرابم هست ...این اعصاب قلبمه البته قبل از سکته:40: (ولی خداییش مادربورده ها ) من قبلا Epox mf4 Ultra-3 داشتم بنا به دلایلی از خونه انداختمش بیرون ، بعدش یک M2n-e اومد خونمون..بد خلقی میکـــرد خودش رفت خونشون ولی با kn9 U جــــــــــــــــون ساختــم میدونــی؟ آخه نونو نمک همدیگرو خوردیم....مرثی. راستی در2 حالت مشکل رخ نــمیـده ==> 1- تاخیر زمانی وقتی که یه آهنگــی چیزی گوش میدم نیست ها...قبلا هم اشاره کردم..فقط وقتی آهنگو close میکنم اون مشکل هست 2- همونطور که قبلا گفتم وقتی کلا ویندوز صدا نداره

keuo
04-09-2007, 03:27
ببین در حال حاضر از چند تا هارد دیسک استفاده میکنی ؟ این مشکل برای من پیش اومذه قبلا، اگه از دو تا هارد دیسک استفاده میکنی ممکن اینجوری بشه ببین شما یبار دیگه ویندوز زو تصب کن ولی کاری که میگم انجام بده(البته بازم بگم اگه از دوتا هارد دیسک استفاده میکنی این کارا رو انجام بده) موقع نصب ویندوز یکی از هارد دیسکها رو بیرون بیار بعد که نصبش کردی یه هارد دیگم هم بهش وصل کن مشکلت حل میشه

m_a_h_n_o
04-09-2007, 04:03
دوستـــان متن اولیه تاپیک رو ویرایش کردم یا بهتر بگــم تصحیح کردم....بی زحمت دوباره تاپیکمو بخونین شاید فرجی شد.....متن فبلی گنگ بود

m_a_h_n_o
04-09-2007, 04:10
ببین در حال حاضر از چند تا هارد دیسک استفاده میکنی ؟ این مشکل برای من پیش اومذه قبلا، اگه از دو تا هارد دیسک استفاده میکنی ممکن اینجوری بشه ببین شما یبار دیگه ویندوز زو تصب کن ولی کاری که میگم انجام بده(البته بازم بگم اگه از دوتا هارد دیسک استفاده میکنی این کارا رو انجام بده) موقع نصب ویندوز یکی از هارد دیسکها رو بیرون بیار بعد که نصبش کردی یه هارد دیگم هم بهش وصل کن مشکلت حل میشه

عزیز من یک دونه هارد دارم...
ازین که لطف کــردی جواب دادی ممنون ..بزگترین استاد تجربه است.....در نهایت میشه گفت ازین که تجربتو در اختیار حقیر گذاشتــی بیشـــترتر ممنونم....حضرتش گفته : هر کس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده خویش ساخته است......:20:

m_a_h_n_o
04-09-2007, 06:17
دوستـــان متن اولیه تاپیک رو ویرایش کردم یا بهتر بگــم تصحیح کردم....بی زحمت دوباره تاپیکمو بخونین شاید فرجی شد.....متن فبلی گنگ بود

MOHAMMAD2010
04-09-2007, 18:25
من منظور حرف اخرتو نفهمیدم
ولی بازم میگم این راهو امتحان کن
شایدم از رم باشه (اونا رو هم اگه تونستی عوض کن)

mohammad24
05-09-2007, 00:35
سلام

من هم همین مادربورد رو دارم با X2 5000 . ولی همچین مشکلی ندارم. شاید هم زیاد بهش دقت نکردم.

goodzila
11-09-2007, 22:37
100% نرم افزاریه اگه یکمی در باره ی اجزا و محتوای سخت افزاری Cpu می دونستی شک هم نمی کردی !!!!!

m_a_h_n_o
12-09-2007, 06:05
100% نرم افزاریه اگه یکمی در باره ی اجزا و محتوای سخت افزاری Cpu می دونستی شک هم نمی کردی !!!!!

آره نرم افــــزاریه :5:
یه چیزایی راجع به معماری داخلی و Processing ســرم میشه...
اگه متن تاپیکو با دقت.....مشکل برای شما باز میشه... من اسمشو گذاشتـــم بحران 32 بیت !!!!
در کل من از همون اول ویندوز 64 بیتو ترجیح دادم...دلم میخواست حال این ویندوز xp سی و دو بیتو بگیرم که ..حیف شد...اگه وقت داشتــم دقیقا میزدم تو سر بحران 32 بیتی ....مگه آدم مرض داره با اون همه روونی و سرعت ویندوز 64 بیت بره 32 بیت بنصـبـــه ؟! قبول دارم مشکلاتی از قبیل کمبود درایور و نرم افزار و .. وجود داره ولی در کل مزه شیرین این X2 ها فقط اینجوری احساس میشـــه. ( مثلا : یک فایل 850 مگی رو با هارد مکستور 2 مگ بافر توی 4 ویندوز با شرایط آب و هوا و چربی و قند یکسان کپی کردم تایمینگو براتون میزارم ! توجه کنـــید :(مشخصات دیگــه سیتمم که قبلا گفتــم )

Xp 32 bit : قریب به 2 دقیقــه
Xp 64 bit : ثانیـــه 40 الی 45
vista 32 bit (home Pre : خداوکیلـــی 24 ثانیه
و بطور باور نکردنی در VISTA 64 bit : دقیقـــــا 18 ثانیه

با این اوصاف به نظر شما میشه ازین بیشتر اوج گفت ..نمیشه دیگه..آدم از بس سرعت داره به در و دیوار میخوره:18: