PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل safe mode

emadfx
30-08-2007, 19:17
چگونه می توان وقتی xp و vista نصب اند وارد safe mode اکس پی شد.

TEC
30-08-2007, 19:33
دوست من موقعی که کامت رو روشن میکنی.. چند بار دکمه ی F8 رو فشار بده.

Farahmand Farshidy
30-08-2007, 19:54
سلام دوست عزیز!!
با اجازه دوشیزه/خانم Tec عزیز !!!!:31::31:
این پست بوسیله فرهمنـــد در این تاپیک گزاشته میشود!!!!:31::31:

به ادامه راهنمایی TEC عزیز خدمت تان مینویسم که:

بعد از فشردن کلید F8 و انتخاب گزینه Safe mode ، منوی بوت ویندوز ها ظاهر میشود که در آنجا شما باید ویندوز مطلوب تان ( ویستا/ XP ) را انتخاب نمایید و بعد از انتخاب ویندوز مطلوب، وارد حالت Safe mode همان ویندوز خواهید شد.

مؤفق باشید!!!
فرهمنــــــــــــد

emadfx
30-08-2007, 22:14
با تشکر
ولی دلیل من برای ایجاد این تاپیک اینه که فقط میشه وارد safe mode ویستا شد یعنی در قسمت boot manager کلید F8 فقط برای ویستا فعاله من ویندوز پیش فرض رو هم عوض کردم ولی فرقی نکرد!!!!!!

Farahmand Farshidy
31-08-2007, 09:09
سلام دوست عزیز!!

یعنی چی emad جان!!

من چندی پیش بروی کامپیوترم ویستا و XP داشتم و زمانی که میخواستم وارد Safe mode ویندوز XP شوم، بعد از ریستارت کلید F8 رو میفشردم و بعداً صفحه ای ظاهر میشد که در آن Safe mode، Safe mode with command Prompt و چند گزینه دیگر موجود بودند که من گزینه Safe mode را انتخاب مینمودم و بعد از انتخاب صفحه دیگری ظاهر میشد که در آنجا هم گزینه انتخاب ویندوز XP و هم گزینه انتخاب ویندوز ویستا وجود داشت و من در آنجا ویندوز XP را انتخاب نموده و کلید اینتر را میفشردم. سپس Safe mode ویندوز XP ظاهر میشد.

حالا شما هم اینها را تعقیب کنید. اگر نشد اطلاع دهید تا یه بار دیگه این ویندوز ویستا را نصب کنم. ( فعلاً ویندوز XP دارم )

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد

emadfx
01-09-2007, 20:37
موضوع اینه که قبل از boot manager دکمه ی F8 فعال نیست و نمی توان وارد safe mode شد و در قسمت boot manager فقط زمانی که ویستا انتخاب شده می توان وارد بخش safe mode شد و با زدن F8 سریعا ً وارد قسمت انتخاب safe mode ویستا می شویم!!!

emadfx
02-09-2007, 12:05
کسی جواب منو نداره ؟؟؟
یعنی مشکل از ورژن ویستامه؟؟؟

Farahmand Farshidy
02-09-2007, 13:16
سلام دوست عزیز!!

پس اینطور!!

اگر تا فردا منتظر بمانی، من امشب ویستا را نصب نموده و امتحانش میکنم.

راستی شما ویندوز ها تو - توی کدام درایو ها نصب نمودی؟ هردو را توی یک درایو یا هر کدام را توی یه درایو جداگانه؟

این سوال را برای دانستن خودم میپرسم. شما از کدام ورژن ویستا استفاده میکنی؟

شاد و سرفراز باشید!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ـد

emadfx
02-09-2007, 15:11
خیلی لطف می کنی:31:
من ویندوز ها مو توی دو تا درایو نصب کردم.
ورژن ویستام هم Ultimate هست.
باز هم دستت درد نکنه.:40:

Farahmand Farshidy
05-09-2007, 16:52
سلام دوست عزیز!!

خیلی معذرت میخوام بابت ناوقت جواب دادن!!

راستش همان شب زمانی که رفتم ویندز ویستا را نصب کنم، دیدم خیلی از اطلاعات با ارزش توی درایو D است و دیگر درایوهایم هم فقط حدود 700 مگا فضای خالی داشتند که این باعث شد تا من دیر تر ویستا رو نصب کنم.

به هر صورت بزرگان گفته اند که: دیر آید درست آید و از همه بهتر اینه که تونستم راه حل این مشکل را بیابم.

راه حل:

زمانی که کامپیوتر تان را روشن میکنید، و وارد صفحه انتخاب ویندوز ها ( Boot Manager ) میشوید، برای وارد شدن به Safe mode ویندوز XP شما Earlier Oprating System و یا چیزی توی این مایه ها را انتخاب نموده و بعد از فشردن کلید اینتر بلا فاصله کلید F8 را بفشارید که فشردن کلید F8 شما را به صفحه دیگری هدایت خواهد کرد که در آنجا شما میتوانید Safe mode ویندوز XP را انتخاب نموده و واردش شوید.

برای انجام دادن دقیق تر این عمل قبل از فشردن کلید اینتر- دست تان را بروی کلید F8 بزارید و پس از آن که کلید اینتر را فشار دادید بلافاصله کلید F8 را چند بار فشار دهید تا اگر با فشردن یکبار عمل نکرد، با فشار دادن چندین بار عمل نماید.

در ضمن مطالبی را که قبلاً برایتان نوشتم، برای ویندوز های XP میباشد. مثلاً زمانی که شما دو ویندوز XP روی هارد دارید، شما میتوانید با آن روش وارد Safe mode ویندوز مطلوب خود شوید.

اگر باز هم مشکلی داشتید، در خدمتم!!

مؤفق باشید دوست عزیز!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ــــــــد

emadfx
08-09-2007, 00:44
فرهمند جان دستتون درد نکنه راه حلتون خیلی خوب بود ازتون بی نهایت ممنونمم

emadfx
08-09-2007, 00:58
فرهمند جان دستتون درد نکنه راه حلتون خیلی خوب بود.