PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن آمپرمتر به مدار منبع تغذیه دارای کنترل آمپر

nh_z
30-08-2007, 00:51
باسلام
دوستان من می خوام یه منبع تغذیه آزمایشگاهی صنعتی درست کنم.یه مدار پیدا کردم که برای کار من عالیه با مشخصات:
3a,0-33v
باقابلیت کنترل جریان :46:
اما من میخوام مدارم دارای ولتمتر و آمپرمتر باشه.وصل ولتمترسادس همینطور وصل آمپرمتری در حالتی که جریان کشیده شده رونشون بده اما سوالم از دوستان اینکه چطورمیشه آمپرمتر رو به مداروصل کرد که وقتی جریان رو میخوام کنترل کنیم اول جریان ست شده توسط مارو آمپرمترنشون بده بعد جریان که از مدار کشیده میشه.(مثل منبع تغذیه های آماده).لطفادرمداری که لینک دادم راهنمایی کنید که چه باید کنم.
اگر ازدوستان کسی مداری داره که امکاناتی رو که گفتم داره باداشتن ولتمروآمپرمت به شرطی که تو بالاگفتم ممنون هم به من هم بگه.:10:
لینک فارسی ساخت مدار(برای توضیحات):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
لینک تصویر مدار(تو وبلاگ بالا خرابه):

اینم بگم اگه این مشکل حل بشه دیگه بازاره شرکتهای منبع تغذیه کسادمیشه.:31:

Mehrdad-Metallist
30-08-2007, 15:16
دیگه ازین ساده تر نمیشه حالشو ببر:

Mehrdad-Metallist
30-08-2007, 15:30
باسلام
:46:
اما من میخوام مدارم دارای ولتمتر و آمپرمتر باشه.وصل ولتمترسادس همینطور وصل آمپرمتری در حالتی که جریان کشیده شده رونشون بده اما سوالم از دوستان اینکه چطورمیشه آمپرمتر رو به مداروصل کرد که وقتی جریان رو میخوام کنترل کنیم اول جریان ست شده توسط مارو آمپرمترنشون بده بعد جریان که از مدار کشیده میشه.:31:

یه چنین چیزی نمیشه.نه که نمیشه .می تونی یه کلید شستی بذاری که وقتی فشارش میدی مدارو اتصال کوتاه کنه و بفهمی چقدر جریان داری جز اینم راهی نداره

Mehrdad-Metallist
30-08-2007, 15:33
باسلام

اینم بگم اگه این مشکل حل بشه دیگه بازاره شرکتهای منبع تغذیه کسادمیشه.:31:

اینجوریام نیست.همین دوست احمق بیشعور من رفته یه دونه خریده صدهزار تومن.با اینکه خودش ادعا می کنه که خدای الکترونیکه.
میگم چرا این کارو کردی؟میگه ((آخه این نویز نداره ولی چیزی که تو بسازی داره (؟)!!!!!!!!!!!!))
:31::31:

nh_z
02-09-2007, 00:38
درسته حق باشماست راه حلش اتصال کوتاهه.:46:

محمد مهندس
02-09-2007, 22:33
شما بايد ابتدا خروجي را اتصال كوتاه بكنيد و جريان خروجي را ست كنيد و بعد مدار را وصل كنيد و جريان گرفته شده را ببينيد