PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جای چرخهای ماشین بر روی زمین ...چطوریه؟(3dsmax)

Mostafa_Amol
28-08-2007, 18:33
چطور می شه رد (اثر) چرخهای ماشین رو بر روی شن یا خاک ایجاد کرد به طوری که ماشین در حال حرکت باشه و همین طور جای چرخهاش بر روی زمین به وجود بیاد ....؟

ممنونم

p@ul
28-08-2007, 18:59
ما تو ماشينش مونديم حالا....

hrgh2
28-08-2007, 19:01
آقا مصطفی من فکر می کنم این کار را با استفاده از متریال دهی می سازند
یا به نظر من یک می تونید یک plane را پشت لاستیکهای در حال حرکت با متریال مورد نظر ادامه بدید

عــــلی
28-08-2007, 19:29
یا به نظر من یک می تونید یک plane را پشت لاستیکهای در حال حرکت با متریال مورد نظر ادامه بدید

سلام
ایشون راست میگن مصطفی جان با استفاده از متریال دهی هستش.
اگه دوست داشتی یه آموزش بنویسم؟:27:.
ما که عادت کردم.
قربانت علی:11:.

Mostafa_Amol
28-08-2007, 19:58
از دوستان ممنونم .... من قبلا توی مدیفایر یه تغییر دهنده دیده بودم که وقتی این تغییر دهنده رو بر روی دو جسم ایجاد می کردی یکی (جسم 2) که به روی دیگری(جسم 1) می رفت ...جسم 1 متریالش همونی می شد که متریال 2 بود ...اما حالا پیداش نمی کنم ....اگه اینو پیدا می کردم ...مشکلم رو می تونستم حل کنم
اگر چه می دونم متوجه منظورم نشدید ... چون خیلی بد توضیح داده ام ..... و بهتر از این هم نمی تونم توضیح بدم

حالا اگه می شه "همیشه بهار" جان لطفا یه آموزش برامون بذا .... شرمنده .....

Aminzikzak
29-08-2007, 12:40
خوب میشه با بامپ درش اورد حالا یه تست میکنم ببینم در میاد یا نه ...

SomeThink
29-08-2007, 19:50
شما میتونید بعد از ساخت زمین face هایی رو که میخواهین روی اون ها رد لاتیک بمونه رو انتخاب کنید بعد بامپی رو که برای لاستیک استفاده کردین رو هم روی اون face ها بامپ کنید بعد با دست کاری کردن uv ها زاویه اون هارو مشخص کنید یا با استفاده از Photoshop تکسچر زمین رو با رد لاستیک طراحی کرده به زمین اعمال کنید...

او... شرمنده شما برای انیمیشن میخواین...

خب حالا وضع فرق کرد ساده تر شد:

شما مسیری رو که ماشن حرکت میکنه رو با spline طراحی کنید بعد بامپ لاستیک رو بهش اعمال کنید بعد اون رو از زمین پایین تر ببرید حال با استفاده از کنترلvertex ها هر وقت ماشین از اونجا رد شد اون قسمت رو بالا ببرید که روی زمین پیدا بشه ممکنه کمی وقت گیر باشه ولی جواب میده...

interior_design
29-08-2007, 20:31
مصطفی جان فکر کنم با Boolean بتونی اینکارو بکنی. وقتی متریال لاستیکت Bump داشته باشه, اگه

Boolean بگیری متریال لاستیک (برآمدگی روی لاستیک) روی شن یا هر چیز دیگه ای که زیرش باشه رو

میگیره.

Mostafa_Amol
29-08-2007, 21:19
مصطفی جان فکر کنم با Boolean بتونی اینکارو بکنی. وقتی متریال لاستیکت Bump داشته باشه, اگه

Boolean بگیری متریال لاستیک (برآمدگی روی لاستیک) روی شن یا هر چیز دیگه ای که زیرش باشه رو

میگیره.

شرمنده .... متوجه نمی شم !!!؟ آخه چطور می شه ...؟:23:
ببخشید که IQ ام پایینه !:43:
اگه حوصله داشتید یه خورده بیشتر توضیح بدین .... اگه هم حالش نبود .... بی خیال ....:10:

interior_design
29-08-2007, 21:35
مصطفی جان مثلا وقتی لاستیک روی plane هست شما باید plane رو انتخاب کنی بعد باید از پنل Create از منوی

کرکره ای Compund Object و بعد Boolean رو انتخاب کنی بعد روی Pick ... کلیک کن و لاستیک رو انتخاب کن بعد از

اینکه این کارو کردی از شما می پرسه که آیا میخوای متریال لاستیک روی plane بیفتد یا نه ؟ به همین راحتی.

SomeThink
29-08-2007, 22:21
مصطفی جان مثلا وقتی لاستیک روی plane هست شما باید plane رو انتخاب کنی بعد باید از پنل Create از منوی

کرکره ای Compund Object و بعد Boolean رو انتخاب کنی بعد روی Pick ... کلیک کن و لاستیک رو انتخاب کن بعد از

اینکه این کارو کردی از شما می پرسه که آیا میخوای متریال لاستیک روی plane بیفتد یا نه ؟ به همین راحتی.

دوست عزیز این کار فقط برای یک فریم جواب میده پس بقیه یه فریم ها چی؟؟؟

Mostafa_Amol
29-08-2007, 22:33
دوست عزیز این کار فقط برای یک فریم جواب میده پس بقیه یه فریم ها چی؟؟؟

تایید می شود ... روش بولین اولین فکری بود که به ذهنم رسید اما .... در متحرک سازی کارمو راه نمی اندازه....

از همه ممنونم:11:

interior_design
29-08-2007, 22:35
من فکر کردم واسه یه فریم میگید.:13:

Aminzikzak
29-08-2007, 23:42
آقا من فهمیدم ... باید تکستچرش کنید رویه زمین به صورت زیر ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعدش با بامپ درش بیارید ...

Mostafa_Amol
30-08-2007, 00:10
خوب یعنی ماشینی که داره حرکت می کنه .... باید هر لحظه پشت سرش این متریال رو بوجود بیاریم ؟

یه چیزی بگم .... لطفا مسخره ام نکنید ... من توی یه سایت انگلیسی با کلی زحمت این سوال رو پرسیدم(به انگلیسی) اما انگلیسیم افتضاحه ..... و یه نفر هم بهم پاسخ داده ... می شه ببینید چی گفته ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و لطفا نتیجه ی نهایی رو اینجا برای همه بگید.....
ممنونم

Aminzikzak
30-08-2007, 00:46
خوب یعنی ماشینی که داره حرکت می کنه .... باید هر لحظه پشت سرش این متریال رو بوجود بیاریم ؟

یه چیزی بگم .... لطفا مسخره ام نکنید ... من توی یه سایت انگلیسی با کلی زحمت این سوال رو پرسیدم(به انگلیسی) اما انگلیسیم افتضاحه ..... و یه نفر هم بهم پاسخ داده ... می شه ببینید چی گفته ؟

و لطفا نتیجه ی نهایی رو اینجا برای همه بگید.....
ممنونم

خب از همون اول بگو میخوای دقیقا چیکار کنی ..

این یارو که جوابتو داده خیلی زحمت کشیده هــــــــــا ...
حالش از ما بدتر بوده ...

میگه از افتر افکت استفاده کن
افتر افکت یه برنامه قوی در زمینه جلوه های ویژه و کلا دستکاری تویه فیلم هستش ...
اگه میخوای افتر افکت یاد بگیری پیشنهاد میکنم سه بعدی رو کنار بذار ...
آخه خیلی گستردست

اما اگه بتونی با افتر افکت کارکنی بعد از 6 ماه میتونی یه رد لاستیک تمیز در بیاری که خودت باورت نشه ...

Mostafa_Amol
30-08-2007, 01:08
خب از همون اول بگو میخوای دقیقا چیکار کنی ...

ای بابا چرا ناراحت می شی :11:.... من که گفتم چی کار می خوام بکنم :5:.....
داداش ازت ممنونم ....:11:

Aminzikzak
30-08-2007, 01:53
ای بابا چرا ناراحت می شی :11:.... من که گفتم چی کار می خوام بکنم :5:.....
داداش ازت ممنونم ....:11:

نارحت نشدم رفیق ...
قابلی نداشت ...

یه راه دیگه هم هست ...
از Fluid Effects استفاده کنی ...
باهاش برف و از این چیزا میسازن ... شاید جواب بده

vbadvanced
30-08-2007, 02:09
اینوامتحان کن....
مطابق مسیر حرکت هر چرخت یه spline ایجاد کن. یه spline دیگه از سطح مقطع رد چرخت بساز. مثلا برامدگی ای که توی گل ایجاد میشه. حالا از sweep استفاده کن. حتی میتونی مطابق با حرکت ماشینت انیمیتش کنی.

Mostafa_Amol
30-08-2007, 14:51
sweep یه پلاگینه؟ راستش نمی دونم چیه؟

من از یه نفر پرسیدم اونهم بهم این طوری پاسخ داد ببینید متوجه می شید چی می گه (دیگه فارسی رو هم متوجه نمی شم):

فقط برای راهنمایی میگم
میتونی از طرح gradient ramp که توانایی متحرک شدن داره استفاده کنی
توضیحات کامل در مورد گرادینت رامپ

یه قسمتی هست به نام interpolation که شما باید نوع solid رو انتخاب کنـــــــــــــــــــــــ ـــــــی

Mostafa_Amol
31-08-2007, 12:26
سلام
بچه ها من یه چیزایی پیدا کردم ببینید متوجه می شید چه کار می کنه ؟ حتما ببینید ...جالبه

vbadvanced
31-08-2007, 13:53
بخشید. من با c4d کار میکنم.
معادل sweep توی مکس میشه Loft.
Compound Objects > Loft

اینم یه نمونه انجام شده با این روش.

Mostafa_Amol
01-09-2007, 01:06
سلام
بچه ها پیداش کردم ..... این خودشه ... این آموزشی که به انگلیس هست ... خودشه .... ای ول دمشون گرم ...... من تونستم درستش کنم .....

حتما ببینیدش .....

دوتا مشکلی که من داشتم این بود : 1 - این که به انگلیسی بود و من پاراگراف آخر رو متوجه نشدم (اگر چه کارم درست از آب در اومد) اگه یه نفر همه اش رو به فارسی ترجمه کنه و برای همه بگذاره ...خیلی ممنون می شم

2- من متوجه نشدم این فایلی که با پسوند " ifl " بود رو چجوری درست کرده بود ....

بخشید. من با c4d کار میکنم.
معادل sweep توی مکس میشه Loft.
Compound Objects > Loft

اینم یه نمونه انجام شده با این روش.

یعنی باید هر لحظه پشت سر ماشین loft بدیم ؟ اگه این طوره خیلی زمان بر هست

اگه منظورتون اینه که همراه با چرخ یه پلان حرکت کنه در حالی که بر روی اون متریال چرخ وجود داره ( و جزئیات) باید بگم که من انجامش دادم اما کار نهایی مثل این می مونه که یه تیکه از زمین داره حرکت می کنه و دنبال ماشین می آد .....

من قبلا توی مدیفایر یه تغییر دهنده دیده بودم که وقتی این تغییر دهنده رو بر روی دو جسم ایجاد می کردی یکی (جسم 2) که به روی دیگری(جسم 1) می رفت ...جسم 1 متریالش همونی می شد که متریال 2 بود ...اما حالا پیداش نمی کنم ....اگه اینو پیدا می کردم ...مشکلم رو می تونستم حل کنم
اگر چه می دونم متوجه منظورم نشدید ... چون خیلی بد توضیح داده ام ..... و بهتر از این هم نمی تونم توضیح بدم

این تغییر دهنده رو هم پیدا کردم .... راستش فکر می کنم مشکل از من بود که نتونستم باهاش درست کنم .... ولی باید جواب می داد نمی دونم چرا نداد.......
مشکلاش اینا بودند :
1- باید ماده ی اصلی مان NURBS می بود که نمی شد از یه چیزهایی براش استفاده کرد
2- متریال در حین متحرک سازی .... تغییر جهت می داد و بهم می ریخت ....