PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی

احسان جونم
28-08-2007, 14:24
سلام
من با یه سیستمی مواجه شدم که مادربردش یه درگاه Ide بیشتر ندارد و یک درگاه فلاپی و این دوتا بقل هم هستند.من چه جوری دو تا سی دی رام و یک عدد هارد Ide را با یک درگاه Ide وصل کنم.آیا میشود به پورت فلاپی هارد رو زد که نمیشود.مدل مادربرد گیگابایت Ga-945gzm-s2 هستش. و ایا این مدل مادر برد که دارای کارت گرافیک ان برد هست میشود برای ارتقا یک کارت گرافیک بش وصل کرد یا باید برای ارتقا مادر برد را عوض کرد.

chaos theory
28-08-2007, 22:19
شما تنها از طریق یه کابل می تونی هم سی دی درایو و هم هاردت رو نصب کنی در مورد فلاپی هم که خوب پورتش هست.
دقت کن ببین یه جامپر کوچیک پشت درایو سی دی هست اونو بزار رو حالت master و جامپر هارد رو بزار رو slave البته این عمل به دلخواهه یعنی میتونی بلعکس عمل کنی به هر حال هر کدوم از دستگاه شما به ورودی سر کابل بخوره اون باید master باشه هر کدوم هم به ورودی میانی بخوره جامپر اون رو slave باشه در اینصورت از طریق یه کابل می تونی دو دستگاه رو پشتیبانی کنی.در رابطه با ارتقا گرافیک هم باید بگم که شما می تونی از اسلات agp و یا pci که روی مادر بردتون هست از یه کارت گرافیک مجزا استفاده کنید.
موفق باشی.

amin123
28-08-2007, 23:57
دوست عزیز بله میتونی کارت گرافیکی بندازی روش توسط درگاه Pci-e

Mezzo
29-08-2007, 01:56
من چه جوری دو تا سی دی رام و یک عدد هارد Ide را با یک درگاه Ide وصل کنم
اينكه امكان پذير نيست. يا بايد از يكي از اپتيكال درايو ها صرفنظر كني و يا از هارد ساتا استفاده كني.

amin123
29-08-2007, 02:18
البته میتونی کارت pci واسه رابط ide هم بگیری.قیمتش 18 تومان هست..........

Lord_theOne
29-08-2007, 07:38
Mezzo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
amin123 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هر دو درست مي گن
يا مي تواني يك تبديل SATA‌براي هاردت بگيري
يا يكي از درايوهاي نوريت را SATA بگيري
روي هر IDE دوتا سخت افزار نصب مي شود
و روي فلاپي نه هارد نصب مي شود نه رايتر را CD ROm DVD rom

javadshahvand
29-08-2007, 12:21
سلام
من با یه سیستمی مواجه شدم که مادربردش یه درگاه Ide بیشتر ندارد و یک درگاه فلاپی و این دوتا بقل هم هستند.من چه جوری دو تا سی دی رام و یک عدد هارد Ide را با یک درگاه Ide وصل کنم.آیا میشود به پورت فلاپی هارد رو زد که نمیشود.مدل مادربرد گیگابایت Ga-945gzm-s2 هستش. و ایا این مدل مادر برد که دارای کارت گرافیک ان برد هست میشود برای ارتقا یک کارت گرافیک بش وصل کرد یا باید برای ارتقا مادر برد را عوض کرد.

با این کابل کارت راه می افته از طریق وصل پورت USB پورت IDE و پورت ساتا بهت میده

قیمتشم فکر کنم 25 تا 30 تومن باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خصوصیات

Support plug-n-play, USB Hot-Swap
Accommodate all existing storage IDE/ATAPI and SATA devices such as:
2.5-inch HDD, 3.5-inch HDD, CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, DVD-RW, DVD+RW.
One Touch Backup (OTB)

مصرف برق

AC-DC Power Supply (100 - 250V ~ 50/60 Hz. 0.5A) 12V & 5 VDC for 3.5-inch & 5.25-inch devices

amin123
29-08-2007, 12:31
جواد جان ممنون از عکس ها که گذاشتی...........

احسان جونم
02-09-2007, 00:17
ممنونم از همگی