PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عصبانیت شرکت بزرگ nVIDIA

chaos theory
28-08-2007, 14:19
تا حالا رخ نداده بود که دو شرکت بزرگ تولید کننده در زمینه سخت افزار به طور آشکار از همدیگر عصبانی شوند !
به گزارش سایت Fudzilla " اینتل قصد استفاده از تکنولوژی SLI را بر روی چیپست X38 و دیگر چیپست های سری 3 دارد و در این حالی است که nVIDIA به هیچ وجه مایل به ارائه این تکنولوژی برای استفاده بر روی چیپست های شرکت اینتل ندارد چراکه nVIDIA قصد دارد این تکنولوژی را تنها برای چیپست های خود انحصاری کند و از این راه مشکلات فراوانی را برای مصرف کنندگان چیپست های اینتل ایجاد کند .

به همین دلیل است که گفته می شود شرکت اینتل از رفتار شرکت nVIDIA عصبانی است و قصد دارد همکاری خود را به این شرکت قطع کند ! اما این در واقع غیر قابل باور به نظر می آید چراکه که هیچ زمانی شرکتی کوچک تر از شرکتی بزرگتر که nVIDIA باشد عصبانی نمی شود و دیر یا زود این قائله خاتمه می یابد چراکه اینتل برای رقابت با سایر تولید کنندگان چیپست از قبیل : VIA-SIS-ATI و ... باید تکنولوژی فوق العاده SLI را داشته باشد .

Stream
28-08-2007, 15:19
تا حالا رخ نداده بود که دو شرکت بزرگ تولید کننده در زمینه سخت افزار به طور آشکار از همدیگر عصبانی شوند !
به گزارش سایت Fudzilla " اینتل قصد استفاده از تکنولوژی SLI را بر روی چیپست X38 و دیگر چیپست های سری 3 دارد و در این حالی است که nVIDIA به هیچ وجه مایل به ارائه این تکنولوژی برای استفاده بر روی چیپست های شرکت اینتل ندارد چراکه nVIDIA قصد دارد این تکنولوژی را تنها برای چیپست های خود انحصاری کند و از این راه مشکلات فراوانی را برای مصرف کنندگان چیپست های اینتل ایجاد کند .

به همین دلیل است که گفته می شود شرکت اینتل از رفتار شرکت nVIDIA عصبانی است و قصد دارد همکاری خود را به این شرکت قطع کند ! اما این در واقع غیر قابل باور به نظر می آید چراکه که هیچ زمانی شرکتی کوچک تر از شرکتی بزرگتر که nVIDIA باشد عصبانی نمی شود و دیر یا زود این قائله خاتمه می یابد چراکه اینتل برای رقابت با سایر تولید کنندگان چیپست از قبیل : VIA-SIS-ATI و ... باید تکنولوژی فوق العاده SLI را داشته باشد .

اما این در واقع غیر قابل باور به نظر می آید چراکه که هیچ زمانی شرکتی کوچک تر از شرکتی بزرگتر که nVIDIA باشد عصبانی نمی شود

یعنی اینتل کوچکتر از nVIDIA هست؟ من که قبول ندارم.
ولی به نظر من nVIDIA راضی نمیشه که اینتل از SLI پشتیبانی کنه.

chaos theory
28-08-2007, 22:39
راستش خودمم قبول ندارم:41: من فقط خبر پخش میکنم:46:

Stream
28-08-2007, 22:49
خب منظور من همونی بود که نوشته اینتل کوچیکتر از nVIDIA هست.

Mezzo
29-08-2007, 02:09

منم فكر نمي كنم Nvidia همچين اجازه اي به اينتل بده چون فروش چيپست هاي رده بالاي خودش بشدت به خطر ميفته ضمن اينكه رقيب اصلي اينتل در توليد چيپست Nvidia هست نه VIA و SIS. دوست عزيز لينك اخباري كه ميدي هم بگذاري بد نيست.

Stream
29-08-2007, 02:30
درسته. nVIDIA به خاطر اینکه رو جعبه مادربورد ها بنویسن Designed By nVIDIA میاد و مادربورد طراحی میکنه عجیبه با همچین چیزی موافقت کنه.

Lord_theOne
29-08-2007, 07:48
PCI Express را اينتل درست كرده اگر لجبازي باشه كه اينتل هم مي گه PCI Express نزن
نمي دونم
منبع معتبر داري؟

chaos theory
30-08-2007, 00:35
آره منبع معتبره

Lamerdsystem
01-09-2007, 17:48
اولا که اینتل شرکت کوچیکی نیست
توی ایران بیشتر اونکه مردم ان ویدیا رو بشناسن اینتل رو می شناسن
دوما اگه Sli نباشه کی چیپ های مادربردهای Nvidia رو می خره؟؟؟؟
یه نظر سنجی اگه شما بودید مادربرد Sli باچیپ ان ویدیا می گرفتید یا اینتل؟؟؟؟؟

Sunboy454
01-09-2007, 18:12
Intel به نسبت nVIDIA خیلی کوچیک هست ( از لحاظ قدرت و پشتوانه ی مالی ) ،

Stream
01-09-2007, 20:02
Intel به نسبت nVIDIA خیلی کوچیک هست ( از لحاظ قدرت و پشتوانه ی مالی ) ،
دوست عزیز میشه یه دلیل هم برای گفته تون بیارید؟ من فکر میکنم برعکس باشه.

Sunboy454
02-09-2007, 04:29
من این موضوع رو تو خبرهایی خوندم که زمان خرید ATI توسط AMD , و وسوسه ی اینتل برای خرید nVIDIA پخش شده بود ؛( الان منبعش یادم نمیاد ) ؛
جستجو کردم و سعی کردم منبعی پیدا کنم ؛ مورد خاصی پیدا نکردم ، به جز لینک زیر که تا حدودی موقعیت مالی شرکت ها رو تو اون زمان مشخص کرده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در هر صورت اگه در رابطه با این موضوع علاقه مندی ، میتونی با عنوان های زیر تو گوگل جستجو کنی

Stream
02-09-2007, 17:38
همین لینک ها مشخص میکنه که Intel بزرگتر از nVIDIA هست.
یه شرکت بزرگتر همیشه سعی میکنه شرکت کوچکتر رو بخره.

nihilnigritude
04-09-2007, 00:28
ظاهرا دوستمون درست میگه !

Nvidia’s market capitalization is currently nearly $11 billion, which means that the company may be sold for $14 – $15 billion, whereas Intel Corp. only has $7.64 billion in cash currently.

جالبه - intel به نظر بزرگتر می اومد ولی xbitlab چیز دیگه ای میگه :19:

Stream
04-09-2007, 15:55
نه اینتل بزرگتر هست و xbitlabs هم داره تایید میکنه!
این خبر میگه nvidia قیمتش برای خرید بین 14 تا 15 میلیارد دلار هست و مقدار پول نقدی که اینتل داره 7.64 میلیارد دلاره.

Lord_theOne
07-09-2007, 08:06
بعد از مايكروسافت اينتل بزرگترين شركت جهان هست از نظر درآمد

Sunboy454
08-09-2007, 20:35
شما هم لطفا منبعت رو اعلام کن ؛

یه نگاهی هم به این لیست بنداز :