PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب ويندوز

hamed1282
28-08-2007, 13:54
موقع نصب ويندوز ايكس پي موقع چك كردن پيغام مي دهد كه هارد ديسك در روي سيتم شما وجود ندارد يا نصب نيست با اين كه كابلها رو چك كرم ديدم كايلها وصل هستند به نظر شما دليلش چيه كه هارد ديسك را نمي شناسد

ADRIEN
28-08-2007, 14:51
مادربرت چیه؟
توی بایوس چک کن در مورد هارد اگرم ساتا هست و تنظیماتش رو روی auto بزار

hamed1282
28-08-2007, 15:18
دوست عزيز تنظيمات ساتا در كجاي بايوس است مدل ماردربورد asus است

ahsanx
29-08-2007, 04:53
دوست عزیز شاید سوکت کثیف هست یا مشکل داره در ضمن اگه ساتا هست من شنیدم که هارد ساتا یه فلاپی برای نصب داره و فکر کنم که موقع

نصب یا فرمت باید از اون فلاپی استفاده کرد ( دقیقا نمیدونم ) . Slave و Master رو در پشت هارد يا در Setup چک کن

ramin2020
29-08-2007, 12:52
اگه main قدیمی باشه و هارد sata، باید هارد sata رو به main بشناسونی.
من حفظ نیستم که کجای cmos هست ولی بگردی میتونی پیدا کنی.
موفق باشی

snebi
29-08-2007, 13:40
اگه main قدیمی باشه و هارد sata، باید هارد sata رو به main بشناسونی.
من حفظ نیستم که کجای cmos هست ولی بگردی میتونی پیدا کنی.
موفق باشی

با سلام حرف دوستمون تاسسد میشه توی cd مادربرد در قسمت raid برو sata پیدا کن و فایل اون رو روی فلاپی بریز و هنگامی که صفح اول ویندوز میاد کلید f6 رو بزن تا از فلاپی بخونه

Farahmand Farshidy
31-08-2007, 07:39
سلام دوستان!!!

موقع نصب ويندوز ايكس پي موقع چك كردن پيغام مي دهد كه هارد ديسك در روي سيتم شما وجود ندارد يا نصب نيست با اين كه كابلها رو چك كرم ديدم كايلها وصل هستند به نظر شما دليلش چيه كه هارد ديسك را نمي شناسد
با سلام حرف دوستمون تاسسد میشه توی cd مادربرد در قسمت raid برو sata پیدا کن و فایل اون رو روی فلاپی بریز و هنگامی که صفح اول ویندوز میاد کلید f6 رو بزن تا از فلاپی بخونهدستت درد نکنه دوست عزیز!!

من هم این مشکل را داشتم اما کامپیوتر مال دوستم بود. من هم هارد بنده خدا را پارتیشن نمودم اما نمیدانستم که هارد ساتا این همه درسر بدنبال دارد. آلان هم که ویندوز نصب میکنیم، فسمیکه دوست مون گفتند، همون F3= Quit ظاهر میشود.

حالا ما با دو مشکل روبرو شدیم.

1- لپ تاپ دوستم سی دی مادر برد اورجینال ندارد.

2- لپ تاپ که Floppy Rome ندارد پس راه حل چیست؟

منتظریم!!
فرهمنــــد

ramin2020
04-09-2007, 01:10
این روش رو تست کنین: سی دی مادربرد رو داخل دستگاه بذارین و سیستم رو با سی دی بالا بیارین، ممکنه نوشته هایی بنویسه، بخونین اگه در مورد ساتا و یا چیپ ست بود، بذارین نصب بشه ( yes بزنین)

حالا ما با دو مشکل روبرو شدیم.

1- لپ تاپ دوستم سی دی مادر برد اورجینال ندارد.

2- لپ تاپ که Floppy Rome ندارد پس راه حل چیست؟
شما می تونی با یه سیستم دیگه از سایت تولید کننده لپ تاپ درایور یا فایل مورد نیاز رو بگیری و رو سی دی بریزی بعد بیاری رو این سیستم.
ولی من تا حالا ندیدم لپ تاپ هم این مشکل رو داشته باشه!!!

Farahmand Farshidy
04-09-2007, 19:34
سلام دوست عزیز!!

این روش رو تست کنین: سی دی مادربرد رو داخل دستگاه بذارین و سیستم رو با سی دی بالا بیارین، ممکنه نوشته هایی بنویسه، بخونین اگه در مورد ساتا و یا چیپ ست بود، بذارین نصب بشه ( yes بزنین)

شما می تونی با یه سیستم دیگه از سایت تولید کننده لپ تاپ درایور یا فایل مورد نیاز رو بگیری و رو سی دی بریزی بعد بیاری رو این سیستم.
ولی من تا حالا ندیدم لپ تاپ هم این مشکل رو داشته باشه!!!

از توچهت یه جهان ممنون دوست عزیز!!

من همون روز که این پست را زدم، رفتم توی سایت HP و درایور هارد ساتایش را دانلود نمودم و مشکل از لهاظ درایور کاملاً حل شد.اما مشکل دیگر ما اینست که لپتاپ که Floppy Rome نداره و اون فایل هم باید روی فلاپی نصب بشه.

آلان من روی کامپیوترش MS.Windows Vista Enterprise 32 bit نصب نمودم که با اون مشکل نداره و راحت نصب میشه اما باید براش XP نصب کنم زیرا ویندوز ویستا بعد از چند روز غیر فعال خواخد شد و باز هم همون آش و همون کاسه!

فعلاً مشکل Floppy Rome داریم. نمیدانم چکنم؟

سرفراز و کامگار باشید!!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ــــــد

ramin2020
05-09-2007, 01:27
سلام دوست عزیز!!

از توچهت یه جهان ممنون دوست عزیز!!

من همون روز که این پست را زدم، رفتم توی سایت HP و درایور هارد ساتایش را دانلود نمودم و مشکل از لهاظ درایور کاملاً حل شد.اما مشکل دیگر ما اینست که لپتاپ که Floppy Rome نداره و اون فایل هم باید روی فلاپی نصب بشه.

آلان من روی کامپیوترش MS.Windows Vista Enterprise 32 bit نصب نمودم که با اون مشکل نداره و راحت نصب میشه اما باید براش XP نصب کنم زیرا ویندوز ویستا بعد از چند روز غیر فعال خواخد شد و باز هم همون آش و همون کاسه!

فعلاً مشکل Floppy Rome داریم. نمیدانم چکنم؟

سرفراز و کامگار باشید!!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ــــــد

1- CMOS رو خوب نگاه کن، شاید اونجا تنظیمی برای ساتا داشته باشه.
2- می تونی از فلاپی درایو های اکسترنال استفاده کنی. به USB وصل میشن.
3- یه نسخه از ویستا تهیه کنی که غیر فعال نشه. (من شرکت امپرور رو پیشنهاد می کنم)

Farahmand Farshidy
05-09-2007, 15:45
سلام رامین جان!!:11::11:

1- CMOS رو خوب نگاه کن، شاید اونجا تنظیمی برای ساتا داشته باشه.
2- می تونی از فلاپی درایو های اکسترنال استفاده کنی. به USB وصل میشن.
3- یه نسخه از ویستا تهیه کنی که غیر فعال نشه. (من شرکت امپرور رو پیشنهاد می کنم)ممنون از اینکه به فکر کمک کردن کاربران هستی عزیز!!:11::11:

فکر External Floppy Rome را نموده بودم اما فعلاً دوست ما با ویندوز ویستا خیلی حال کرده و هیچ دلش نمیشه XP نصب کنه!:31::31:

من هم یه روش خوب برای Active نمودن ویندوز ویستا پیدا نمودم که 100 در 100 و در تمام ورژن ها عمل میکنه. اما مشکل اینه که من به یه سریال نمبر معتبر برای( MS.Windows Vista Enterprise 32 Bit Edition ) ضرورت دارم که در جستجویش هستم اما تاحال نیافتم.

اگر برای این ورژن سریال نمبری داری که معطل نکن و لطف نموده برام بزار!:10:

مؤفق و سربلند باشی!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ــــد

ramin2020
06-09-2007, 01:05
خواهش می کنم.
ندارم والا وگرنه تقدیم می کردم. این زیرو یه نگاه بنداز ببین مشکلت باهاش حل میشه وگرنه توو انجمن کرک یه تاپیک بزن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farahmand Farshidy
06-09-2007, 11:31
ممنون دوست عزیز!:11::11:

مؤفق و سرفراز باشی!!

mss_sdt
17-10-2007, 22:56
ممنون دوست عزیز!:11::11:

مؤفق و سرفراز باشی!!

سلام