PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بر قرار ارتباط با چند برنامه

as13851365
27-08-2007, 12:01
چطوری می تونم اطلاعات موجود در بانک یک برنامه را در بانک یک برنامه دیگری بریزم

یعنی در برنامه خود گزینه ای برای این کار بزارم که هر کاربری بتونه با استفاده از این گزینه تمام و یا قسمتی از اطلاعات را به برنامه های دیگری بده بدون این که از ساختار برنامه نویسی چیزی بلد باشه

مرد مباح
27-08-2007, 12:36
باید handle برنامه مقصد که مد نظرت هست رو پیدا کنی و از اون کمک بگیری.
من تا حالا این کارو نکردم.
ولی اگه همین جا بگردی جوابتو پیدا میکنی.
قبلا یک سری چیزایی در این رابطه صحبت شده.
چون فکر میکنم به توابع API نیاز شدید داره و استاد این کارها هم نان فورس عزیز هست.

Mavix
28-08-2007, 12:44
با سلام

اگه ساختار جداول برنامه اولی و برنامه دومی رو بدونی میتونی تو برنامه ای جداول هر دو رو باز کنی و تبادل اطلاعات کنی.

موفق باشین

as13851365
28-08-2007, 19:36
با سلام

اگه ساختار جداول برنامه اولی و برنامه دومی رو بدونی میتونی تو برنامه ای جداول هر دو رو باز کنی و تبادل اطلاعات کنی.

موفق باشین

دوست گرامی از این که نظر دادین خیلی ممنون ولی من دنبال راهی هستم که دوست خوبم مرد مباه گفتن

یعنی بدون این که فهم و دانش برنامه نویسی (کاربر ) نیاز داشته باشه بتونه اطلاعات را انتقال بده

Mavix
28-08-2007, 19:51
با سلام

اون موقع باید دنبال برنامه ای باشی به عنوان Converter اگه میدونی دیتابیس مبدا و دیتابیس مقصد از چه نوعی هستن بگو تا به کمک دوستان Converter رو پیدا کنیم.

مرد مباح
29-08-2007, 10:19
دوست عزیز.
اولا که کانورتور نمیخواد و اگه لازم باشه اطلاعات تغییر کنه، چون دلفی همه نوع دیتابیس رو ساپورت میکنه میتونی با دلفی کانورت کنی.
ولی من فکر میکنم دوستمون میخواد بر روی اجزای فرم تغییرات بده نه بر روی دیتابیس.
یعنی میخوان به Editها و Comboboxها دسترسی پیدا کنه و مقادیرشو تغییر بده.

البته تمیدوارم درست گفته باشم.

Mavix
29-08-2007, 11:10
با سلام

من هم هم فکر شما بودم ولی دوستمون نوشته که "بدون این که فهم و دانش برنامه نویسی (کاربر ) نیاز داشته باشه بتونه اطلاعات را انتقال بده"

یعنی دلفی و اینجور چیزا نباید باشه و ثانیا گفتند که "اطلاعات موجود در بانک یک برنامه را در بانک یک برنامه دیگری بریزم" و این یعنی اطلاعات موجود در پایگاه داده

as13851365
01-09-2007, 14:22
آقایون خیلی ممنون که نظر می دید

اما من منظورم این است که در برنامه خود گزینه ای بزارم که با انتخاب این گزینه ( توسط کاربر) و انتقال آن به برنامه دلخواه کار های زیر را انجام بده
اطلاعات را در ادیت ها و ... برنامه بریزه و دکمه مورد نظر را هم بزنه

مثلا در برنامه من اطلاعات تمام دانشجویان قرار داره حالا
یکی می آید برنامه ای می نویسد که در این برنامه نام ونام خانوادگی و شماره دانشجویی دانشجویان نیاز است خوب وارد کردن تک تک اطلاعات راه ساده ای نیست یعنی وقت زیادی می گیره

حالا ...
می خوام برنامه اولیه ( برنامه ای که تمام اطلاعات دانشجویان در آن قرار داره ) را طوری بنویسم که قادر باشه اطلاعات را برای هر برنامه ای که کاربر انتخاب می کنه ارسال کنه و گزینه ی مناسبی را بزنه

مثلا در برنامه اصلی که قصد داریم اطلاعات را به برنامه فرعی ارسال کنیم گزینه ای بزاریم که با کشیدن و انداختن این گزینه به روی برنامه فرعی فرم وارد کردن طلاعات فرم فرعی در برنامه اصلی ظاهر بشه و کاربر با تنظیم مثلا نام به این ادیت ارسال بشه فامیلی به این ادیت و شماره دانشجویی به این ادیت و این دکمه زده بشه بعد با تایید کاربر برنامه شروع به کار کنه و تمام اطلاعات را به فرم اضافه کردن اطلاعات برنامه فرعی ارسال کنه و گزینه مناسب را ( مثلا تائید ) را بزنه

اگر باز مشکلی داشتید بگید تا بیشتر توضیح بدم تا به کمک شما دوستان این برنامه را من بتونم تمام کنم

Mavix
01-09-2007, 16:34
با سلام

برای این کار به گفته دوست عزیزمون "مرد مباح" حتما باید از Handle ها استفاده کنی که بخوای تقسیم بندی کنی از قسمت های فوق تخصصی برنامه نویسی است.

در این مورد هم فکر کن ببین آیا ممکنه از Copy و Paste استفاده کنی؟.

در ضمن سعی کن انتخاب لغات مناسب باشه تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم مثلا بجای گزینه بنویس کلید یا دکمه (خیلی ممنون دوست عزیز)

as13851365
01-09-2007, 17:12
با سلام
در این مورد هم فکر کن ببین آیا ممکنه از Copy و Paste استفاده کنی؟.

اگر توجه کرده باشید من گفته بودم که تمام دانشجویان

یعنی عمل کپی و پیس بدترین راه است ( که شما گفتید )

در برنامه اصلی مشخصات دانشجویان قرار داره ( یعنی به تعداد دانشجویان یک دانشکاه رکورد)

راه Handle خیلی به نظر منطقی می آید اگر کمی در این باره توضیح بدید ممنون می شم

Mavix
02-09-2007, 15:53
با سلام

پیدا کردی به من هم یاد بده

ghoghnoose_dana
07-09-2007, 11:35
اگه هر دو تا بابک رو خودت نوشتی یا اسم فیلدهاشو میدونی میتونی با یه insert & selectاین کارو انجام بدی

insert into tablename(fild1,fild2,fildn)
select(fild1,fild2,fildn) from tble2