PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای قوی برای Debug کردن فایل Exe (واسه کرک کردن)

mohsenyasini
27-08-2007, 07:59
یک مجموعه کامپوننت برای مدیریت Skin با اسکین های جالب و افکت دار تو دلفی هست که من باهاش برنامه ام رو مینویسم ولی چون کرک اون رو ندارم .
فقط موقع اجرای فایل اجرایی تولید شده یک پنجره باز میشه که نسخه اصلی را بگیرید بعد OK .
وارد برنامه میشه و تمام قابلیتهای نسخه اصلی در اختیار شماست .

کرکش رو که پیدا نکردم.حالا من میخوام با یه برنامه Exe رو Debug کنم و اون پنجره اولیه رو نذارم اجرا بشه .

توصیه میکنم Demo برنامه رو از سایت بگیرین خیلی جالبه . شما تو برنامه میتونید همه قابلیتها استفاده کنید فقط موقع اجرای فایل Exe یک پنجره میاد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jalal
27-08-2007, 10:01
فکر میکنم منظرتون این برنامه باشه

تغییر زبان و دستکاری فایل های اجرایی با Restorator 2007 Retail ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B1)

mohsenyasini
27-08-2007, 10:25
با این برنامه resource ها رو میشه تغییر داد ولی من میخوام exe رو debug یا deassemble کنم (trace) نذارم اون پنجره هشدار اجرا بشه سپس exe رو ذخیره کنم .

ولی شاید هم بشه محتویات پنجره رو به نفع خودم دستکاری کنم .
به هر حال ممنون از شما Shahvand .

Jalal
27-08-2007, 10:29
اینم هست

تاپيك ريسورسرها ( Resource ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

__Genius__
27-08-2007, 11:01
سلام .
فکر میکنم دوستمون دنبال Debugger و Dissassemble با قابلیتهای خوب هستن .
برای Debug و Dissassemble کردن بهتون Interactive Dissassembler رو پیشنهاد میکنم که با نام IDA میشناسنش .
که هم قابلیت Debug و هم قابلیت Dissassemble کردن رو داره .
برای Debug باز هم میتونین از Ollydbg استفاده کنین که اون هم debugger خوبی هست .
و اما قویترین Debugger که پیشنهاد میکنم SoftIce هست که تفاوتی که با IDA , Ollydbg داره این هست که قابلیت Debug در سطح کرنل رو داره و همونطور که خودتنون مستحظر هستین از دیباگرهای Ring 0 یا Kernel Mod هست .
که البته برای نصب اون به دلیل اینکه خودش یه درایور گرافیک جدا نصب میکنه باید کارت گرافیک شما رون رو Support کنه و همچنین از خط فرمان برای بکارگیری اون باید استفاده کنین .
فکر میکنم از IDA استفاده کنین خوب باشه .
چون جدای از اینکه هم قابلیت Debug داره هم Dissassemble داره برای راحت تر کردن کار گراف رسم میکنه و کار رو خیلی راحت تر میکنه ...
به هر حال ، کمک دیگه ای از دستم بر بیاد در خدمتم .

mohsenyasini
27-08-2007, 12:23
مهندس Genius آدرس ندادین کجا پیدا کنم.
هم Resourcer و هم Disassembler

__Genius__
27-08-2007, 23:59
سلام .
بابت وقفه عذر میخوام ...
برای دانلود ollydbg :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توی قسمت Tutorial هم میتونین چند تا آموزش خوب پیدا کنین .

برای IDA Pro :
نسخه 5.0 .. Trial:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته در مورد Resourcer ها هم بگم که اصلا به کاری که میخواهین بکنین ارتباطی نداره و فقط و فقط صرفا Resource های یک برنامه رو برای شما نشون میده و با استفاده از اون میتونین Resource برنامه تون رو به طور دلخواه تغییر بدین .
مثل نام دکمه ها ... icon یک فایل Executable ... عکسی که به عنوان لوگو داخل یک نرم افزار وجود داره .
با Ollydbg میتونین خیلی راحت با ایجاد Break point و Trace کردن کارتون رو انجام بدین .
امیدوارم مفید واقع شده باشه ...